بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند

[ad_1]

فیلم‌های ترسناک محدودی هستند که نامزد اسکار شده‌اند. با ما دنبال باشید، تا به معرفی بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند بر پایه IMDB بپردازیم.

فیلم‌های ترسناک اصولاً در اسکار، و جشنواره‌های متفاوت نامزد جایزه نمی‌شوند و همیشه توسط مردم و منتقدین نمرات پایینی را دریافت می‌کنند. اما برخی از این فیلم‌ها بوده‌اند که در زمینه‌های مختلف سر و صدا به پا کردند و توانستند نامزد جایزه‌ی اسکار شوند و جوایز مختلفی کسب کنند.

فیلم‌های ترسناک همیشه می‌توانند در زمینه‌های مختلف موفقیت‌های زیادی کسب کنند و فراوان پُر‌طرفدار بشوند. در زمینه‌ی رکورد شکنی‌های گیشه، همیشه فیلم‌های ترسناک درصدر لیست بوده‌اند، اما همیشه نمرات بالا، و کسب جوایز مختلف، جای خالی این آثار در سینما بوده‌اند.

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند

 • بهترین فیلم ترسناکی که اسکار برده است

شما می‌توانید فهرست بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند بر پایه IMDB را در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند

بسیاری از فیلم‌های ترسناک حیرت‌انگیز توسط آکادمی نادیده گرفته شدند، اما شش فیلم هستند که نامزد و همچنین برنده نیز شده‌اند. اون‌ها حیرت‌انگیز هستند و در تاریخ اکران خود چیز تازه‌هایی بودند. یا ما دنبال باشید، تا به معرفی بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند بر پایه IMDB بپردازیم.

Get Out

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
برترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
 • کارگردان : جوردن پیل
 • بازیگران : دنیل کالوآ، آلیسون ویلیامز، لاکیث استنفیلد
 • سال انتشار : 2017
 • امتیاز : 7.7
 • کوتاه قصـه : کریس یک کم سن آفریقایی-آمریکایی می‌باشد که برای ملاقات با خانواده نامزدش رز، به خانه‌شان رفته است. در ابتدا همه‌چیز خوب به نظر می‌رسید اما کم‌کم سخن‌هایی د ر مورد اتفاقات چهره داده در آنجا بازگو می‌شود که خوف را بر قلب کریس می‌اندازد.

فیلم Get Out، یکی از جدید‌ترین و برترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند می‌باشد که از بهترین فیلم‌های ترسناک دهه‌ی 2010 شناخته می‌شود. این فیلم، در فضای نژاد‌پرستانه‌ی هالیوودی خودش دست و پا می‌زند و می‌توان گفتی یکی از نامزد‌های اسکار بود که علاوه بر قصـه، سیاست نیز پشت اون خوابیده بود.

فیلم جدا از سیاست‌هایی که به کار برد، با استقبال نگاه دقیق‌کننده‌ی منتقدین و تماشاگران دنبال بود و توانست توسط فضاسازی، کارگردانی، نویسندگی و بازیگری‌های عالی مورد تمجید منتقدان زیادی نیز قرار بگیرد.

فیلم نامزد جایزه‌ی بهترین فیلم بود، اما اون را در اون سال واگذار کرد و در قسمت بهترین فیلمنامه‌ی غیر اقتباسی، برنده به دریافت جایزه شد. این فیلم در باکس آفیس نیز به نام یکی از پُر سود‌ترین فیلم‌های معروف در اون دهه لقب گرفت.

Black Swan

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
 • کارگردان : دارون آرنوفسکی
 • بازیگران : ناتالی پورتمن، میلا کونیس، وینسنت کسل
 • سال انتشار : 2010
 • امتیاز : 8.0
 • کوتاه قصـه :  این فیلم به دوره‌ای از زندگی یک آرتیست کم سن می‌پردازد که تحت فشارهای مقاوم بیرونی و درونی قرار گرفته است.

دارون آرنوفسکی، یکی از برترین فیلمسازان قرن همزمان آمریکایی است که در ژانر‌های ترسناک، روانشناختی (بهترین فیلم‌ های ترسناک روانشناختی تاریخ) فیلم‌های زیادی را کارگردانی کرده. او فیلم‌هایی همانند مرثیه‌ای برای یک رویا، و مادر را در اختیار دارد که در هر کدامیک، ذهن بیننده هدف قرار گرفته و این بیننده بوده که به فکر فرو رفته است.

فیلم توانا سیاه او، در بین تمامی آثارش برجسته‌ترین است این فیلم، نوعی ادای احترام به هنر باله می‌باشد که تلاش در نمایش ذهنیات یک بالرین دارد. ناتالی پورتمن برای بازی در این فیلم بیش از یک سال به‌طور شبانه‌روزی به تمرین باله پرداخته است.

این فیلم از لحاظ روانی، بر روی بیننده نشان مستقیم می‌گذارد و دلیل می‌شود تا با یک دلیل‌ کاملاً فلسفی روبرو شویم. استفاده‌ی صحیح از موسیقی و منظره‌‌های اجرا، این دلیل‌ را به یک اجرای نمایش تئاتر بلند تشبیه کرده است. همچنین این فیلم دارای سکانس‌های اذیت‌دهنده‌ی وحشت بدنی می‌باشد که در قرن 21 به نمایش درآمده.

این فیلم، در جشنواره‌های مختلف اون سال توانست جوایز متعددی را کسب کند و در مجموع با امتیاز 112 نامزدی، به یکی از فیلم‌های برتر تاریخ سینما تبدیل شد که سهم اون‌ها از جوایز اسکار، بهترین بازیگری نقش اول زن بود که به ناتالی پورتمن وابستگی گرفت.

The Exorcist

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
 • کارگردان : ویلیام فردکین
 • بازیگران : لیندا بلیر، الن بورستین، جیسون میلر
 • سال انتشار : 1973
 • امتیاز : 8.1
 • کوتاه قصـه : قصـه این فیلم درباره‌ی فرزند نوجوان یک بازیگر معروف می‌باشد که پزشکان از معالجه بیماری نادر او عاجر مانده‌اند و در این بین مادرش مجبور می‌شود تا از یک کشیش کمک بگیرد. به زودی کشیش اعلام می‌کند که تنها راه نجات او اجرای مراسم جن‌گیری است تا موجود مرموزی که در بدنش است را خارج کند.

فیلم جنگیر، یکی از ترسناک‌ترین آثار ترسناک سینما بود، که در تاریخ خودش طرفداران زیادی پیدا کرده، و از تاریخ خودش فراوان جلوتر بود. این دلیل‌، در ایران نیز فراوان سروصدا برپا کرده بود و به یکی از ترسناک ترین فیلم هایی که اسکار برده‌اند تبدیل شده بود.

جنگیر یکی از برنده‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت به‌شمار می‌رود که فیلمبرداری اون، در سرزمین عراق انجام شده است و بر حول اساس داستانی مذهبی (بهترین فیلم های ترسناک مذهبی) شکل می‌گیرد. همچنین این دلیل‌، جزو معدود فیلم‌های ترسناک سینما شناخته می‌شد که دلیل شد مردم سینما غش کنند و در برخی از حبر‌گذاری‌ها نیز خبر سقط شدن یک جنین در حین فیلم در اون سال‌ها پیچیده بود.

اگرچه این فیلم در 50 سال نزد اکران شد، اما به مهربانی کارگردانی عالی ویلیام فردکین، همچنان جزو آثار برتر سینمای وحشت به شمار می‌رود. این فیلم نتوانست اسکار بهترین فیلم را برنده شود، اما در اون سال برنده به دریافت چندین نامزدی شد که در نوع خودش رکوردی عالی به شمار می‌رفت.

Jaws

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
ترسناک ترین فیلم هایی که اسکار برده‌اند
 • کارگردان : استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران : روی شیدر، رابرت شاو، ریچارد دریفوس
 • سال انتشار : 1975
 • امتیاز : 8.1
 • کوتاه قصـه : سپس از کشته شدن یک کم سن توسط کوسه، کلانتر یک شهر به دنبال یک زیست شناس و یک دریانورد تلاش دارند تا کوسه را شکار کنند.

آرواره‌ها یک فیلم در سبک نگرانی آور (بهترین فیلم های نگرانی آور 2022) ترسناک می‌باشد که توسط استیون اسپیلبرگ ساخته شده است. این فیلم، بر روی رمانی (ترسناک ترین فیلم ها بر پایه کتاب) به همین اسم که نوشته‌ی آقای پیتر بنچلی است، ساخته و اولین فیلم استیون اسپیلبرگ می‌‌باشد که در اون شهرت جهانی کسب کرده.

فیلم، سبکی نوآورانه در جلوه‌های بصری ساختن کرده بود که در اون سال‌ها توانست سر و صدا به‌پا کند و به فیلمی جذاب تبدیل شود که نمرات بالایی را دریافت کرد. این فیلم، همانند دیگر آثار این لیست، در بین بهترین فیلم‌های سال، برای کسب جایزه‌ی اسکار وجود داشت که در آخر نتوانست این جایزه را برای خود کند.

این فیلم در بین انبوهی از تعلیقات استاد هیچکاک پنهان شده بود و اسپیلبرگ با راهنمایی‌های این کارگردان عظیم توانست این فیلم را به این مقام برساند و قسمت دیگری از موفقیت فیلم نیز، بر وظیفه‌ی آقای جان ویلیامز (بهترین موسیقی فیلم های جان ویلیامز) بود، که با موسیقی حماسی‌اش، توانست به مقام‌ای بالایی از عواطف ترسناک نزدیک کند. موسیقی این فیلم، تعلیقی ساختن کرد که در روشن‌ترین روشنایی‌پردازی ممکن، انسان را به خوف وابسته کند.

The Sixth Sense

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
فیلم های برتر ترسناکی که نامزد اسکار شدند
 • کارگردان : ام. نایت شیملن
 • بازیگران : هیلی جوئل اوسمنت، بروس ویلیس، تونی کلت
 • سال انتشار : 1999
 • امتیاز : 8.2
 • کوتاه قصـه : فیلم قصـه یک روانشناس کودکان به نام مالکوم کرو را روایت می‌کند که تلاش در بهبود وضعیت یک کودک دارد. این پسر کوچک که نامش شانه است، ارواح را می‌بیند و از این داستان می‌ترسد. کرو با او دوست می‌شود و تلاش می کند تا شانه را معالجه کند.

فیلم‌های ترسناک باورنکردنی محدودی در سینمای تاریخ وجود دارند که بر حس ششم انسان متمرکز هستند. فیلم حس ششم، محصول سال 1999 یکی از این فیلم‌ها بود که نقد‌های متنوعی دریافت کرد. این فیلم، به مسائل روانشناختی بسیاری می‌پردازد، و حس شوکه‌کننده‌ی زیادی به مخاطب علامت می‌دهد.

این فیلم، متاسفانه در دوره‌ی بدی قرار گرفت و صرفاً در چند زمینه‌ی مختلف، در جشنواره‌ی اسکار برنده به وجود شد که، نتوانست عنوان بهترینی را کسب کند.

زیادتر بخوانید:

The Silence of the Lambs

بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند
 • کارگردان : جاناتان دیم
 • بازیگران : آنتونی هاپکینگز، جودی فاستر، تد لوین
 • نویسنده : توماس هریس
 • سال انتشار : 1991
 • امتیاز : 8.6
 • کوتاه قصـه : مامور جدید کار اف‌بی‌آی، کلاریس استارلینگ توسط جک کرافورد از آکادمی آموزشی فدرال در کوانتیکوو ویرجینیا انتخاب می‌شود. او ماموریت می‌یابد تا با هانیبال لکتر که یک روانشناس و قاتل زنجیره‌ای است، گفتگو نماید.

از 94 فیلمی که از تاریخ شروع جوایز اسکار از سال 1929 تاکنون، تنها یک فیلم ترسناک بوده که برنده‌ی بهترین فیلم سال را برای خودش کرده و اون هم فیلم بیصدا بره‌ها نام داشته است. این فیلم آنقدر باورنکردنی می‌باشد که در سه رشته‌ی مختلف دیگر نیز توانست جوایز بزرگی را کسب کند.

فیلم سوکت بره‌ها، از تعلیق کشتن و غارتی بی‌نظیری استفاده کرده است و این را مدیون هنرنمایی آقای آنتونی هاپکینگز می‌باشد. او نقش پزشک هانیبال لکتر را در سینمای دنیا زنده نگه داشت و دلیل شد این فیلم به یکی فیلم های برتر ترسناکی که نامزد اسکار شدند تبدیل شود، در فضایی روانشناختی که دارد، برنده‌ی جایزه‌ی اسکار می‌شود.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم های ترسناکی که برای اسکار نامزد شدند سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]