بهترین فیلم های عاشقانه دنیا [45 فیلم درام خارجی برتر]

[ad_1]

اگر به دنبال بهترین فیلم های عاشقانه دنیا هستید، با ما دنبال باشید تا لیستی از بهترین بهترین فیلم های درام دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

از گذشته الایام ژانر عاشقانه طرفداران فراوان زیادی داشته است. همین امر دلیل شده شاهد طیف وسیعی از آثار فیلم‌های عاشقانه و رمانتیک باشیم. اگرچه در عموم این آثار خط روایی اصلی به جست‌وجوی عشق یا بالا و نشیب‌های روابط عاشقانه دوباره می‌گردد اما بسته به این که دلیل‌ عاشقانه با المان‌های چه ژانری ترکیب شده باشد ممکن است با طیف وسیعی از فیلم‌ها سو شویم که از کمدی رمانتیک تا فیلم نوار را در بر می‌گیرد.

همین امر دلیل می‌شود که مخاطب در انتخاب یک فیلم مناسب به مشکل بربخورد. از این رو ما تصمیم داریم لیستی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا در اختیار شما قرار دهیم. برای اطلاع از جزئیات این لیست با ما دنبال باشید.

بهترین فیلم های عاشقانه دنیا

همانطور که می‌دانید عشق و مهربانی بالاترین مقام از نمایش عواطف فردی و اجتماعی بوده و به همین سبب می‌توان فیلم ‌های عاشقانه و رومانتیک را در رده محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین ژانرهای صنعت سینما قرار داد.

از آنجایی که این دست فیلم و سریال‌ها با مخاطب ارتباط احساسی برقرار می‌کند می‌توانند تاثیر فراوان زیادی بربینندگان گذاشته و تا زمان‌ها در یاد و خاطر اون‌ها باقی بماند.

در تاریخ سینما کمتر آثاری همچون فیلم‌های عاشقانه و رمانتیک برنده شده‌اند طیف وسیعی از مخاطبان را تحت تاثیر جادوی پایدار خود قرار دهند. در بسیاری از آثار رمانتیک تقابل یک رابطه عاشقانه و مجموعه‌ای از موانع، قصـه را همچون یک شعر عاشقانه به حرکت در می‌آورد.

اگر به فیلم و سریال‌ها عاشقانه علاقمند هستید منظور می‌کنم به جستار بهترین فیلم های عاشقانه 2022 و بهترین فیلم های عاشقانه 2021 و بهترین فیلم های آمریکایی درام و عاشقانه و بهترین فیلم های عاشقانه هندی‌ و بهترین فیلم های عاشقانه ایرانی سری بزنید و لیستی از بهترین فیلم های درام دنیا مشاهده کنید.

اگر از طرفداران فیلم و سریال‌های عاشقانه باشید می‌دانید که این فیلم و سریال‌ها قصـه‌های متفاوتی دارند و می‌تواند شامل همه ژانر‌ها باشند. از آنجایی که انتخاب یک فیلم عاشقانه فراوان مقاوم است، ما در ادامه لیستی از بهترین فیلم های درام دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما دنبال باشید.

بلیط بهشت (Ticket to Paradise)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: رمانتیک، کمدی
 • بازیگران: George Clooney, Julia Roberts, Kaitlyn Dever, Billie Lourd
 • تاریخ اکران: 30 سپتامبر 2022

فیلم بلیط بهشت یا Ticket To Paradise یکی از فیلم‌های 2022 بوده که در لیست بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار گرفته است. این فیلم یک فیلم کمدی رمانتیک جذاب خواهد بود که باری دیگر جورج کلونی و جولیا رابرتس را در کنار هم در یک فیلم قرار می‌دهد. این فیلم قرار است توسط یونیورسال پیکچرز در  30 سپتامبر 2022 اکران شود.

در این فیلم، رن باتلر، راحت التحصیل دانشگاه شیکاگو، بهترین دوستش لیلی را در یک مسافرت پس از راحت التحصیلی، به بالی همراهی می‌کند. پس از اینکه لیلی به طور ناگهانی تصمیم می‌گیرد با یک محلی ازدواج کند.

والدین طلاق گرفته او تلاش می کنند دخترشان را از انجام همان اشتباهی که اون‌ها 25 سال نزد مرتکب شده بودند بازدارند. در همین حال، رن برای مهمانی‌ها در بالی می‌ماند و در این روند، عاشق یک پزشک محلی می‌شود و عشق را در او می‌بیند.

با توجه به داستان و قصـه و از همه مهم‌تر بازیگران Ticket To Paradise، قطعا این فیلم به نام یکی از خنده دارترین فیلم های های طنز خارجی معرفی خواهد شد.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های 2022

بهترین انیمیشن های 2022

 فریادی در تاریکی (Men Cry in the Dark)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: رمانیک، کمدی، درام
 • بازیگران: Niko Walker, Ryan Watson
 • تاریخ اکران: 14 فوریه 2022

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا  فریادی در تاریکی یا Men Cry in the Dark بوده که قرار است در  14 فوریه 2022 به اکران در بیاید. این فیلم دوست داشتنی به کارگردانی نیکو واکر اکران خواهد شد.

از بازیگران این فیلم می‌توان به نیکو واکر و رایان واتسون نشانه کرد. این فیلم می‌تواند به نام یکی از جدیدترین فیلم های درام 2022 به شمار رود و همچنین در لیست خنده دارترین فیلم های های طنز خارجی نیز قرار می‌گیرد. قصـه این فیلم ادامه فیلم Teenagers در سال 2021 را ادامه می‌دهد.

شهر گمشده دی (Lost City of D)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: رمانتیک، اکشن، کمدی
 • بازیگران: Brad Pitt, Daniel Radcliffe, Sandra Bullock, Channing Tatum
 • تاریخ اکران: 15 آوریل 2022

شهر گمشده دی یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که قرار است به کارگردانی آرون و آدام نی به اکران در بیاید. در ابتدا قرار بود این فیلم در ماه مارچ منتشر شود اما به هر حال با یک سری تغییرات، تاخیری در تاریخ انتشار این فیلم به وجود آمد و قرار شد در 15 آوریل 2022 به اکران در بیاید.

قصـه این فیلم قصـه یک رمان نویس رمانتیک گوشه گیر را روایت می‌کند که دنبال در تلاش است  مدل جلد کتابش را به عکس بکشد. اما به یک باره اتفاقی می‌افتد و او درگیر آدم ربایی می‌شود.

این فیلم در کنار منظره‌‌های عاشقانه و رومانتیک از لحظات اکشن و مهیجی برخوردار است که خوف و دلهوره فراوان زیادی را به شما القا می‌کند. به همین دلیل می‌توان این فیلم جذاب را در زمره بهترین فیلم های اکشن 2022  قرار داد.

بازی شیطانی (Wicked Game)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: اکشن، رمانتیک، شور انگیز
 • بازیگران: هنوز مشخص نشده است
 • تاریخ اکران: 23 سپتامبر 2022

Wicked Game یک فیلم عاشقانه تازه بوده که در 23 سپتامبر 2022 منتشر خواهد شد. از آنجایی که این فیلم توسط Dini Blake کارگردانی شده، می‌توان این محصول جذاب را در زمره بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار داد.

ژانر این فیلم به نظر جذاب می‌رسد زیرا ترکیب اکشن، شور انگیز و رمانتیک یک ترکیب فراوان دیدنی را با هم می‌سازند. قصـه این فیلم بر پایه یک مامور گذشته سیا بوده که زیبا و بی‌مهربانی است. او در کشنده‌ترین بازی عملیاتی، به یک قاتل تبدیل می‌شود.

اگرچه که هنوز بازیگران این فیلم مشخص نشده، ما پس از آنکه از بازیگران این فیلم سخنی در بین باشد این مقاله را اپدیت خواهیم کرد. خیال ما این است که این فیلم یک سواری شور انگیز با انرژی پیشرانه به دنبال پیچش‌های غیرمنتظره و اکشن‌های نفس گیر را به عکس بکشد.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های کمدی 2022

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

لوک گرامی، عشق، من (Dear Luke, Love, Me)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: رمانتیک، درام
 • بازیگران: Guillermo Díaz, Mallie McCown, Nick Eversman, Ashlei Sharpe Chestnut, Laith Ashley
 • تاریخ اکران: 30 نوامبر 2022

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا لوک گرامی، عشق، من یا Dear Luke, Love, Me بوده که قرار است بازیگران محبوبی همچون Guillermo Díaz, Mallie McCown, Nick Eversman, Ashlei Sharpe Chestnut, Laith Ashley به ایفای نقش بپردازند.

قصـه این فیلم درباره پنی و لوک، دو دوست نزدیک است که تصمیم می‌گیرند به انتظارات جامعه پایبند باشند تا به بهترین منافع خود. این دو ملاقات کرده، با هم دوست می‌شوند، با هم پیوند می‌خورند و در نهایت باهم قرار می‌گذارند.

آرام رابطه بین لوک و پنی کمرنگ می‌شود زیرا لوک تلاش می‌کند با بی میلی خود به رابطه جنسی کنار بیاید. در این فیلم شاهد رابطه غیر جنسی این دو هستیم که تا ده سال دوام می‌آورد. لوک در این حالت تحت فشارهای بیرونی جامعه، ترسیده است. وی می‌خواهد یک چیز عادی را تجربه کند بنابراین تلاش می‌کند با یک دختر تازه ارتباط جدی برقرار کند.

در این حالت پیند بین لوک و پنی شروع به از هم گسیختگی می‌کند و شعله‌های عشقی بین اون‌ها خاموش می‌شود. این فیلم به زیبایی موضوعات زندگی همانند خوف از عظیم شدن و نیاز به سازگاری با جامعه را فیبیان می‌کند. به جرات می‌توان این فیلم دیدنی را در زمره بهترین فیلم های درام دنیا قرار داد.

سیندرلا (Cinderella)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: کمدی، موزیکال، خانوادگی
 • بازیگران: Camila Cabello، Billy Porter، Idina Menzel، Nicholas Galitzine، Pierce Brosnan، Minnie Driver
 • تاریخ اکران: جولای 2021

فیلم سیندرلا یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی کی کنون (Kay Cannon) ساخته شده است. قصـه سیندرلا یکی از محبوب ترین و معروف ترین عاشقانه های تاریخ بین کودکان بوده که تاکنون اقتباس های بسیاری از اون در فرم های مختلف ساخته شده است.

قصـه فیلم روایتگر زندگی سیندرلا با بازی کامیلا کابیو بوده که زندگی فراوان سختی را زیر ظلم و نامهربانی مادر خوانده و خواهر خوانده‌های خود می‌گذارند، آرزویی جز وجود در میهمانی پادشاه و ملکه و ملاقات با شاهزاده کم سن ندارد.

این قصـه بالا و نشیت‌های بسیاری دارد به همین دلیل بیننده را به خود جاذبه می‌کند. اگر به دنبال بهترین فیلم های درام دنیا هستید فیلم سینمایی سیندرلا (Cinderella) را از دست ندهید.

در هایتس (In the Heights)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام، موزیکال
 • بازیگران: Anthony Ramos، Stephanie Beatriz، Leslie Grace، Corey Hawkins، Melissa Barrera، Daphne Rubin Vega
 • تاریخ اکران: 18 ژوئن 2021

اگر بخواهیم یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا را نام ببریم می‌توانیم به در هایتس (In the Heights) نشانه کنیم. این فیلم دوست داشتنی به کارگردانی جان چو (John M. Chu) در ژانر عاشقانه و موزیکال ساخته شده است.

از آنجایی که در این فیلم بازیگران محبوبی همچون آنتونی راموس، استفانی بئاتریز، لزلی گریس، کوری هاوکینز، ملیسا باررا و دفنه رابین وگا به ایفای نقش پرداخته‌اند. می‌توان این فیلم عاشقانه را در زمره زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار داد.

قصـه این فیلم درباره مالک یک فروشگاه محلی است که پس از به دست آوردن ارثی قابل توجه، درگیر احساساتی متناقض درباره بستن فروشگاه و رد کردن باقی عمر در جمهوری دومینیکن است. اگر به دنبال عاشقانه ترین فیلم های دنیا هستید این فیلم دیدنی را از دست ندهید.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های مارول در سال 2021

بهترین فیلم های دی سی 2021

آخرین نامه از معشوقه شما (Last Letter from Your Lover)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: ملودرام
 • بازیگران: Felicity Jones، Shailene Woodley، Diana Kent، Calum Turner، Ben Cross، Joe Alwyn
 • تاریخ اکران: 21 مارس 2021

آخرین نامه از معشوقه شما یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی آگوستین فریتزل (Augustine Frizzell) ساخته شده است.

فیلم Last Letter from Your Lover یا آخرین نامه از عشق تو، یکی از زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا است که بر پایه یک رمان عاشقانه فراوان پرفروش به همین نام نوشته جوجو مویس (Jojo Moyes – نویسنده انگلیسی) ساخته شده است.

در این فیلم دیدنی بازیگران محبوبی همچون فلیسیتی جونز، شیلین وودلی، دیانا کنت، کالوم ترنر، بن کراس و جو آلوین به ایفای نقش پرداخته‌اند. قصـه فیلم درباره یک خبرنگار کم سن اهل شهر لندن به نام الی بوده که با پیدا کردن مجموعه‌ای از نامه‌های عاشقانه از دهه 1960 میلادی، تحت تاثیر روابط این زوج قرار گرفته است که دلیل لحظات عاشقانه و دیدنی بسیاری را در فیلم می‌شود.

قصـه وست ساید (West Side Story)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام، موزیکال
 • بازیگران: Ansel Elgort، Rita Moreno، Rachel Zelger، Arianna De Bose، David Alvarez، Mike Faist
 • تاریخ اکران: دسامبر 2021

فیلم قصـه وست ساید یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که با توجه به وجود استیون اسپیلبرگ در رتبه کارگردان، تونی کوشر (Tony Kusher) در نقش نویسنده فیلمنامه و هنرپیشگان با سابقه برنده در این ژانر، در زمره عاشقانه ترین فیلم های دنیا و حتی بهترین فیلم های 2021 قرار گرفته است.

در این فیلم جذاب بازیگران محبوبی همچون انسل الگورت، ریتا مورنو، راشل زلگر، آریانا د بوز، دیوید آلوارز و مایک فیست به ایفای نقش پرداخته‌اند. قصـه فیلم درباره زندگی تونی و ماریا بوده که رابطه‌ی عاشقانه‌ای با یکدیگر دارند. اما عضویت در گروه های خیابانی که رقابت سختی با هم دارند، مشکلاتی را برای اون‌ها به وجود آورده است. اگر به دنبال بهترین فیلم های درام دنیا هستید قصـه وست ساید را از دست ندهید.

ایون هنسن گرامی (Dear Evan Hansen)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • کارگردان: استیون شباسکی
 • نویسنده: استیون لونسن
 • بازیگران: بن پلت، جولیان مورچه، کیتلین دیور، ایمی آدامز و دنی پینو
 • تاریخ اکران: ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱

داستان‌ی فیلم Dear Evan Hansen به پسری می‌پردازد که از اختلال اضطراب اجتماعی درد می‌برند. به همین سبب او در مدرسه با مشکلاتی جدی مواجه است.

او در راه تلاش برای خودشناسی و به راحتی رسیدن، به انجام کارهایی همچون پیروی از دستور یک جاری‌شناس می‌پردازد و نامه‌هایی برای خود می‌نویسد. اما اتفاقاتی چهره می‌دهند و یکی از این نامه‌ها توسط اشخاصی به‌خصوص، در شرایطی شگفت آور و بین وسایل یک فرد مخصوص پیدا می‌شوند.

در مرکز قصـه فیلم Dear Evan Hansen با عشق ایون نسبت به زوئی مواجه خواهیم بود؛ عشقی که گاهی تبدیل به تنها طناب نگه‌دارنده‌ی ایون روی آب است و جلوی خفگی شدن وی را می‌گیرد.

این مجموعه دوست داشتنی به کارگردانی استیون شباسکی و نویسندگی استیون لونسن ساخته شده است. همچنین در این فیلم جذاب بازیگرانی همچون بن پلت، جولیان مورچه، کیتلین دیور، ایمی آدامز و دنی پینو به ایفای نقش پرداخته‌اند. اگر به دنبال بهترین فیلم های عاشقانه دنیا ایون هنسن گرامی را از دست ندهید.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های ابرقهرمانی 2021

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2021

در جستجوی تو (Finding You)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • کارگردان: برایان بو
 • نویسنده: برایان بو
 • بازیگران: کاترین مک‌نامارا، ونسا ردگریو و تام اورت اسکات
 • تاریخ اکران: ۱۴ مِی/مه ۲۰۲۱

فیلم Finding You که با اقتباس از کتاب پرفروش There You’ll Find Me ساخته شده و یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی برایان بو به اکران در آمده است.

قصـه فیلم Finding You به یک نوازنده‌ی ویالون می‌پردازد که پس از چند تلاش ناموفق، نمی‌داند چگونه ممکن است آینده‌ای برنده را برای خود رقم بزند.

وی از نیویورک و همه‌ی فضاهای استرس‌زا برای خود فاصله می‌گیرد و قدم به شهری کوچک و ساحلی در ایرلند می‌گذارد. دقیقا در همین مسافرت او با یک بازیگر فراوان سرشناس مواجه می‌شود.

شهرت او می‌تواند دربرابر علاقه‌ی اون‌ها به یکدیگر قرار بگیرد؛ عشقی که قدم به قدم جان می‌گیرد. همه‌ی این‌ها نیز دختر را به مرحله‌ای می‌رسانند که باید جستجو یک تصمیم‌گیری مهم برود. تا بداند که آیا این دو می‌توانند به عشق متولدشده بال و پر بدهند یا نه.

عکس (The Photograph)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام رومانتیک
 • بازیگران: LaKeith Stanfield، Chelsea Peretti، Kelvin Harrison
 • تاریخ اکران: 14 فوریه 2020

یکی دیگر از زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم عکس یا The Photograph بوده که به کارگردانی استلا مگی ساخته شده است. در این فیلم دیدنی بازیگران محبوبی همچون لاکیث استنفیلد، ایسا نظر، چلسی پرتی و کلوین هریسون به ایفای نقش پرداخته‌اند از این رو می‌توان این فیلم عالی را در زمره بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار داد.

این فیلم روایتگر زندگی دختر عکاسی است که عاشق یک روزنامه نگار به نام مایکل می‌شود. اما مایکل وظایف دیگری نیز بر وظیفه دارد و فراوان به او توجه نمی‌کند. این فیلم پستی و بلندی‌های بسیاری دارد و مخاطب را جاذبه خود می‌کند. اگر به این دست فیلم و سریال‌ها علاقمند هستید فلیم The Photograph را از دست ندهید.

همه مکان‌های روشن (All the Bright Places)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام عاشقانه
 • بازیگران: Elle Fanning، Justice Smith، Keegan Michael Key، Luke Wilson، Alexandra Shipp
 • تاریخ اکران: 28 فوریه 2020

یکی دیگر از زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا همه مکان‌های روشن بوده که به کارگردانی برت هیلی در سال 2020 ساخته شده است. در این فیلم دیدنی بازیگران محبوی همچون اله فنینگ، جاستیس اسمیث، کیگان مایکل کی، لوک ویلسون و لوک ویلسون به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه سریال درباره دو کم سن عاشق به نام وایولت و تئودور بوده که برای به هم رسیده سختی و موابع بسیاری را پشت سر گذاشتند و زمانی که به یکدیدگر رسیدن توانستند خاطرات تلخ زندگی قبل را از ذهنشان پاک کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های عاشقانه و رومانتیک سال 2020 بوده که طرفداران فراوان زیادی داشته است.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های اکشن 2021

ترسناک ترین فیلم های 2021

اما (Emma)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام رومانتیک
 • بازیگران: Anya Taylor Joy، Johnny Flynn، Callum Turner، Bill Nighy
 • تاریخ اکران: فوریه 2020

اگر بخواهیم یکی از خنده دارترین فیلم های های طنز خارجی را نام ببریم می‌توانیم به فیلم اما (Emma) نشانه کنیم. این فیلم عالی به کارگردانی Autumn de Wild و فیلمنامه نویسی الینور کاتن ساخته شده است.

از آنجایی که در این فیلم دیدنی بازیگران محبوبی همچون آنیا تیلور جوی، جانی فلین، کالوم ترنر و بیل نای به ایفای نقش پرداخته‌اند می‌توان این فیلم دیدنی را در زمره بهترین فیلم های کمدی دنیا قرار داد.

قصـه فیلم روایتگر زندگی دختر کم سن و ثروتمند و خوش طینت به نام اما بوده که با خودخواهی در زندگی عاشقانه و روابط دوستان خود دخالت می‌کند و دلیل به وجود آوردن لحظات دیدنی می‌شود.

این فیلم دیدنی در کنار لحظات کمدی و خوشحال از منظره‌‌های درام و عاشقانه‌ای برخوردار بوده که اشک را بر چشمان شما جاری می‌کند. اگر به این دست فیلم و سریال‌ها علاقمند هستید تماشای این فیلم عالی را از دست ندهید.

زودرس (Premature)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام، رومانتیک
 • بازیگران: Joshua Boone، Michelle Wilson، Alexis Marie Wint
 • تاریخ اکران: فوریه 2020

فیلم زودرس یکی دیگر از عاشقانه ترین فیلم های دنیا بوده که به کارگردانی رشاد ارنستو گرین ساخته شده است. در این فیلم دیدنی بازیگران محبوبی همچون زورا هاوارد، جاشوآ بون، میشل ویلسون و الکسیس ماری وینت به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه فیلم درباره یک شاعر کم سن به نام آیانا بوده که 17 سال دارد و نزد از رفتن به دانشگاه مدتی را در محل هارلم می‌گذارند. اما زندگی او پس از آشنایی با یک تهیه کننده موسیقی به نام ایسای که به تازگی به نیویورک آمده به کلی دگرگون می‌شود. اگر به دنبال بهترین فیلم های عاشقانه دنیا هستید فیلم زودرس (Premature) را از دست ندهید.

من هنوز اعتقاد دارم (I Still Believe)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: درام، موزیکال
 • بازیگران: K. J. Apa، Abigail Cowen، Britt Robertson، Mellisa Roxbrough
 • تاریخ اکران: مارس 2020

به جرات می‌توان فیلم سینمایی من هنوز اعتقاد دارم (I Still Believe) را یکی از بهترین آثار واندرو جان اروین فهمید که بر پایه خاطرات جرمی کمپ خواننده و ترانه سرای سبک موسیقی مسیحیان آمریکایی ساخته است.

از آنجایی که در این فیلم دیدنی چهره‌های معروف موسیقی پاپ آمریکایی از جمله شنایا توین وجود پیدا کرده است می‌توان این فیلم را در لیست بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار داد.

قصـه فیلم ماجراهای زندگی جرمی کمپ و روابط عاشقانه وی با همسر اولش را روایت می‌کند که با مشکلات بسیاری رو‌به‌رو است. این فیلم از اون دست فیلم‌هایی است که اشک را بر چشماتان جاری می‌کند.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های IMDb در سال 2021

بهترین فیلم های کمدی 2021

تولد یک ستاره (A Star is Born)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام، موزیکال
 • کارگردان: بردلی کوپر
 • بازیگران:  Bradley Copper، Lady Gaga
 • تاریخ اکران: 2018

تولد یک ستاره نمونه‌ای دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی بردلی کوپر در سال 2018 ساخته شده است. این فیلم روایتگر زوح عاشقی است که به خوانندگی مشغول هستند و به الکل اعتیاد پیدا کرده‌اند.

این فیلم عاشقانه در مجموع برای 253 جایزه مختلف نامزد شده بود و 81 جایزه از اون‌ها را برای خود کرد. با بودجه 36 میلیون دلاری، این فیلم فروشی زیادتر از 430 میلیون دلار داشته است. ستاره ای متولد شد از نظر بسیاری از تماشاگران یکی از عاشقانه ترین فیلم های دنیا است.

رشته خیال (Phantom Thread)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام، تاریخی
 • کارگردان: پل توماس اندرسن
 • بازیگران: دانیل دی-لوئیس، لسلی منویل، جولیا دیویس، ویکی کریپس
 • تاریخ اکران: 2017

فیلم رشته خیال یکی دیگر از زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی پل توماس اندرسن ساخته شده است. قصـه فیلم شما را به دهه 50 می‌برد و زندگی طراح مشهوری به نام رینولدز را روایت می‌کند.

این طراح معروف برای افراد مرفه جامعه لباس طراحی می‌کند. رینولدز که در میانسالی قرار دارد، اعتقادی به ازدواج ندارد و همیشه دست رد به سینه شیفتگان خود می‌زند.

او با خواهر و شریک تجای خود سریل زندگی آرامی دارد، اما طی یک اتفاق این راحتی بهم می‌خورد و رینولدز با آلما که پیشخدمت رستورانی است دوست شده و او را به نام مدل لباس‌های خود انتخاب می‌کند. آلما رفتاری متضاد با لوییز دارد و ابایی از علامت دادن این رفتار ندارد.

حاضرجوابی‌های او در قبال رفتارهای لوییز برای او تازه و البته اعصاب عقل کن است. در عین حال که شاهد چالش‌هایی بین این دو شخصیت هستیم، به مطالعه می‌بینیم که این دو آرام به هم علاقه‌مند می‌شوند و وقایع جالبی را به وجود می‌آوردند.

این فیلم عالی پستی و بلندی‌های بسیاری دارد و مخاطب را جاذبه خود می‌کند. به همین دلیل این محصول توانسته است در سال تولید خود به یکی از پرفرو‌ش‌ترین فیلم‌های 2017 تبدیل شود و در زمره بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار بگیرد.

من نزد از تو (Me Before You)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: تی شروک
 • بازیگران: Sam Claflin، Emilia Clarke
 • تاریخ اکران: 2016

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا من نزد از تو (Me Before You) بوده که به کارگردانی تی شروک و براساس کتابی سرشناس به همین نام نوشته جوجو مویز (Jojo Moyes) ساخته شده است.

قصـه فیلم درباره مردی ماجراجو و ثروتمند به نام ویل ترینر است که در اوج جوانی بر دلیل‌ اتفاقی فلج می‌شود. لوییزا کلارک دختری خوشحال با سلیقه‌ای شگفت آور در لباس پوشیدن است که برای کار به خانه ویل می‌رود و باید از او نگهداری کند. این فیلم فراوان درام و عاشقانه است و توانسته است یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2016 شود.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های زامبی 2021

بهترین انیمه های 2021

بخت پریشان ما (The Fault in Our Stars)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: جاش بون
 • بازیگران: Shailene Woodley، Ansel Elgort
 • تاریخ اکران: 2014

فیلم بخت پریشان ما (The Fault in Our Stars) یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی جاش بون ساخته شده است. قصـه فیلم روایتگر زندگی دختر به نام هیزل بوده که بیماری لاعلاجی دارد. اما پسری به نام آگوستوس واترز به زندگی او درون می‌شود و همه چیز تغییر می‌کند.

این فیلم به سبب بازی عالی بازیگران‌اش توانست در هفته اول کران‌اش به یک از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 2014 تبدیل شود و در زمره عاشقانه ترین فیلم های دنیا قرار بگیرد. اگر به دنبال فیلمی هستید که با تک تک منظره‌‌هاش اشک بر چشمان‌تان جاری شود، فیلم بخت پریشان ما (The Fault in Our Stars) را از دست ندهید.

با عشق، رزی (Love, Rosie)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، کمدی
 • کارگردان: کریستین دیتر
 • بازیگران: لی‌لی کالینز، سمی کلفلین، تامسین اجرتون، سوکی واترهاوس، جیمی وینستون، کریستین کوک
 • تاریخ اکران: 2014

با عشق، رزی یکی دیگر از عاشقانه ترین فیلم های دنیا بوده که به کارگردانی کریستین دیتر در سال 2014 ساخته شده است. این فیلم عاشقانه شما را به تاریخ نوجوانی می‌برد و لحظات خوبی را برای شما به هدیه می‌آورد.

قصـه فیلم درباره دو نوجوان به نام‌های رزی و الکس است. الکس و رزی که از کودکی دوستان نزدیک یکدیگر هستند همیشه و همه جا دنبال هم بوده‌اند.

تا اینکه زمانی فرا می‌رسد که الکس متوجه می‌شود احساساتش به رزی فراتر از یک دوست نزدیک است و عاشق او شده است. این داستان چالش بزرگی برای آنان محسوب می‌شود، چالشی که ممکن است به قیمت آخر عمر دوستی اون‌ها تمام بشود.

درباره‌ تاریخ (About Time)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، کمدی، فانتزی
 • کارگردان: ریچارد کرتیس
 • بازیگران: دامنل گلیسون، ریچل مک‌آدامز، بیل نای، تام هالندر، مارگو رابی، لینزی دانکن، هری هدن-پیتن
 • تاریخ اکران: 2013

درباره تاریخ یکی دیگر از خنده دارترین فیلم های های طنز خارجی بوده که به کارگردانی ریچارد کرتیس ساخته شده است. در این فیلم دیدنی بازیگران محبوبی همچون دامنل گلیسون، ریچل مک‌آدامز، بیل نای، تام هالندر، مارگو رابی، لینزی دانکن، هری هدن-پیتن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه فیلم روایتگر زندگی فردی به نام تیم بوده که توانایی مسافرت در تاریخ و تغییر اتفاقاتی که برای دنیا و زندگی خودش چهره داده را دارد. اما تصمیم او برای مسافرت در تاریخ و تغییر زندگی‌اش با ورود دختری به زندگی او شکل‌گیری رابطه‌ای احساسی دستخوش مشکلات متعددی می‌شود.

زیادتر بخوانید:

بهترین انیمیشن های 2021

بهترین فیلم های کودکانه 2021

او (Her)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، علمی-تخیلی، درام
 • کارگردان: اسپایک جونز
 • بازیگران: Joaquin Phoenix
 • تاریخ اکران: 2013

فیلم عاشقانه او یکی دیگر از زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی اسپایک جونز ساخته شده است. در این فیلم علمی تخیلی مردی به نام تئودور یک سیستم عامل با هوش مصنوعی خریداری می‌کند که از قابلیت‌های حیرت انگیزی برخوردار است و درنهایت عاشق او می‌شود. اما این همه قصـه نیست و این فیلم تلاش دارد به سوالاتی همانند معنای عشق و عاشقی پاسخ دهد.

همچنین واجب به ذکر است این فیلم در هشتاد و ششمین مراسم اسکار جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دریافت کرده است. این فیلم 48.3 میلیون دلار فروخت و با اینکه فروش بالایی نداشت اما بازی واکین فینیکس در این فیلم یکی از به یاد ماندنی‌ترین‌ها شد و این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا تبدیل کرده است.

یک روز (One Day)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: لون اسچرفینگ
 • بازیگران: اون هاتاوی، جیم استرجس، جودی ویتاکر، تام میسون، ژوزفین دو لا بوم، ریف اسپال، پاتریشا کلارکسون
 • تاریخ اکران: 2011

اگر بخواهیم یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا را نام ببریم می‌توانیم به یک روز یا One Day نشانه کنیم. این فیلم عالی به کارگردانی لون اسچرفینگ ساخته ده است.

قصـه فیلم درباره زندگی رابطه عاشقانه دو همکلاسی به نام‌هاس اما و دکس است. شما در ابتدا شاهد آشنایی و دوستی این زوج عاشق هستید اما با گذشت تاریخ آخر تلخ رابطه را می‌بینید که فراوان تلخ و غم‌انگیز است و اشک را مهمان چشمان‌تان می‌کند. اگر به دنبال این دست فیلم و سریال‌ها هستید بهترین فیلم های درام دنیا را از دست ندهید.

ولنتاین ناراحت (Blue Valentine)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: درک سیانفرانس
 • بازیگران: میشل ویلیامز، رایان گاسلینگ
 • تاریخ اکران: 2010

ولنتاین ناراحت یا Blue Valentine یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا بوده که به کارگردانی درک سیانفرانس در سال 2010 در آمریکا ساخته شد.

قصـه فیلم درباره زندگی زوجی عاشق به نام‌های سیندی و دین است که علی رغم عشق فراوانی که به یکدیگر دارند مجبورند با چالش‌ها و اختلافات بسیاری در رابطه خود نیز دست و پنجه آرام کنند.

این فیلم به خوبی پستی‌ها و بلندی‌های یک رابطه عاشقانه را به نمایش گذاشته است؛ پستی و بلندی‌هایی که گاهی سبب از پا درآمدن طرفین شده و یک رابطه را تا نابودی و فروپاشی به نزد خواهد برد.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های دیزنی پلاس 2021

بهترین فیلم و سریال های جنایی 2021

پی‌نوشت: دوستت دارم (P. S. I love you)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: ریچارد لاگراونیس
 • بازیگران: هیلاری سوانک، جرارد باتلر
 • تاریخ اکران: 2007

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم سینمایی پی‌نوشت: دوستت دارم بوده که با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته سیسیلیا اهرن ساخته شده است.

قصـه فیلم درباره زوجی عاشق به نام‌های هولی و گری که در شهر منهتن با یکدیگر زندگی می‌کنند. این روج عاشق با وجود عشق و علاقه فراوانی که به یکدیگر دارند اما دعواهای گاه و بیگاه و اختلافات جزئی نیز با هم دارند.

سرانجام در یکی از سال‌های زندگی مشترک هولی و گری، گری بر دلیل‌ تومرو مغزی در می‌گذرد و بحران عظیمی در زندگی هولی ساختن می‌شود. این اتفاق غم‌انگیز زندگی هولی را تحت تاثیر خود قرار داده و افسردگی و غم را برای او به هدیه می‌آورد.

در حالی که هولی هنوز دوری از همسرش او را اذیت می‌کند و نمی‌داند که چگونه بی او زندگی کند، نامه‌هایی از سوی گری برای او پست ‌می‌شود که شادی او برای ادامه زندگی را افزایش می‌دهد. اگر به دنبال فیلم پر رمز و رازی هستید، پی‌نوشت: دوستت دارم را از دست ندهید.

درخشش ابدی یک ذهن پاک (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، علمی-تخیلی، کمدی-درام
 • کارگردان: بمیشل گوندری
 • بازیگران: Kate Winslet ،Jim Carrey
 • تاریخ اکران: 2004

اگر بخواهیم یکی دیگر از عاشقانه ترین فیلم های دنیا را نام ببریم می‌توانیم به درخشش ابدی یک ذهن پاک نشانه کنیم. این دلیل‌ عالی به کارگردانی بمیشل گوندری در سال 2004 ساخته شده است.

قصـه این فیلم درباره یک زوج عاشق به نام‌های کلمنتاین و جول است که به یک کلینیک می‌روند تا خاطرات مشترکشان را کاملا پاک کنند. اما حتی سپس از فراموشی یکدیگر، اون‌ها دوباره هم به سو یکدیگر کشیده می‌شوند.

شاید در ابتدا وجود جیم کری و کیت وینسلت به نام یک زوج عاشق، شگفت آور و دور از ذهن به نظر برسد. اما اون‌ها زوج به یاد ماندنی‌ای را در تاریخ سینمای دنیا ساخته‌اند و درخشش ابدی یک ذهن پاک را به یکی از بهترین فیلم های درام دنیا تبدیل کرده اند.

همچنین واجب به ذکر است که این دلیل‌ عالی جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را گرفته است, به همین سبب فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک در لیست زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا از نظر منتقدین نیز قرار گرفته است.

تاریخ عروسی (The Wedding Date)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، کمدی
 • کارگردان: تونی اسکات
 • بازیگران: Lisa-Marie Long, Lucy Bermingham, Jay Simon, Dermot Mulroney
 • تاریخ اکران: 2004

فیلم سینمایی تاریخ عروسی از اون دست فیلم‌هایی بوده که در کنار منظره‌‌های عاشقانه و درام از لحظات کمدی بسیاری برخوردار است. از این رو می‌توان این فیلم عالی را به نام خنده دارترین فیلم های های طنز خارجی معرفی کرد.

قصـه فیلم روایتگر زندگی دختری به نام کت الیس بوده که به تنهایی در نیویورک زندگی می‌کند. او تصمیم دارد برای شرکت در مراسم ازدواج خواهر کوچک‌تر خود ایمی عازم محل تولد خود یعنی لندن شود.

مشکلی که کت را اذیت می‌دهد این است که جفری ،برادر داماد، پیشتر نامزد کت بوده و دو سال نزد کت را رها کرده است و حال این ملاقات مجدد سبب آزردگی خاطر کت می‌شود.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های تینیجری

بهترین فیلم های نتفلیکس

خدمتکاری در منهتن (Maid in Manhattan)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، کمدی
 • کارگردان: وین وانگ
 • بازیگران: جنیفر لوپز، رالف فاینس، مدی کرنمن
 • تاریخ اکران: 2002

خدمتکاری در منهتن یکی دیگر از عاشقانه ترین فیلم های دنیا بوده که به کارگردانی وین وانگ ساخته شده است. در این فیلم دیدنی بازیگران محبوبی همچون جنیفر لوپز، رالف فاینس، مدی کرنمن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه فیلم در مورد مستخدم هتلی در منهتن نیویورک به نام ماریسا است که با وجود داشتن پسری 10 ساله، با سختکوشی، زندگی خود را به نام زنی مستقل سپری می‌کند.

طی اتفاقات متعددی ماریسا به طور تصادفی با فردی به نام کریس مارشال که از کاندیداهای نمایندگی مجلس است دوست می‌شود. کریس از شغل ماریسا بی‌خبر است و بنابراین ماریسا ناچار می‌شود مدتی برای او نقش بازی کند.

محل تولد عزیزم آلاباما (Sweet Home Alabama)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، کمدی
 • کارگردان:  اندی تننت
 • بازیگران: ریس ویدرسپون، داکوتا فانینگ
 • تاریخ اکران: 2002

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا محل تولد عزیزم آلاباما بوده که به کارگردانی اندی تننت در سال 2002 ساخته شده است. در این فیلم عالی بازیگران محبوبی همچون ریس ویدرسپون، داکوتا فانینگ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه فیلم درباره زندگی دختری به نام ملانی کارمایکل بوده که طراح مد موفقی است و با پسر شهردار نیویورک نامزد کرده است. اما او برای انجام کارهای ناتمامی که باید اون‌ها را به سرانجام شان برساند ناچار است به محل تولد خود یعنی آلاباما بازگردد.

جایی که ملانی باید با زندگی قبل خود مواجه شود. این مسافرت اتفاقات تازه‌ای را در زندگی احساسی ملانی ساختن خواهد کرد. اگر به دنبال زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا هستید این فیلم عالی را از دست ندهید.

نوامبر شیرین (Sweet November)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: پت اوکانر
 • بازیگران: کیانو ریوز، شارلیز ترون، جیسون ایساکس، لورن گراهام، لیام ایکن
 • تاریخ اکران: 2001

نمونه‌ای دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا نوامبر شیرین بوده که به کارگردانی پت اوکانر در سال 2001 ساخته شده است. در این فیلم عالی بازیگران محبوبی همچون کیانو ریوز، شارلیز ترون، جیسون ایساکس، لورن گراهام، لیام ایکن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

قصـه این فیلم درباره مردی به نام نلسون است که به طور اتفاقی با زنی شگفت آور به نام سارا دوست می‌شود. این دو مقاوم عاشق یکدیگر می‌شوند اما سپس از یک ماه نلسون می‌فهمد که نمی‌تواند با سارا باشد.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های اکشن دنیا

بهترین فیلم ‌های جانی دپ

زیبا/دیوانه (Crazy/Beautiful)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: جان استاکول
 • بازیگران: کیرستن فهمید، جی هرناندس، بروس دیویسن
 • تاریخ اکران:2001

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا زیبا/دیوانه (Crazy/Beautiful) بوده که به کارگردانی جان استاکول در سال 2001 ساخته شده است. قصـه فیلم درباره زندگی دختری سر به هوا و سر به هوا به نام نیکول است.

پدر نیکول یکی از نمایندگان کنگره آمریکا و از جمله افراد مهم و تاثیرگذار سیاسی است. نیکول با پسری از طبقه متوسط به نام کارلوس دوست می‌شود. کارلوس با وجود مشکلات مالی و زندگی خانوادگی پیچیده خود،همیشه جزء شاگرد اول‌های دبیرستان خود است.

آشنایی این دو با یکدیگر به مطالعه عمیق‌تر و عاشقانه‌تر می‌شود تا جایی که این عشق سبب بروز مشکلاتی جدی در زندگی نیکول و کارلوس می‌شود و هرکدام باید به نوعی با این مشکلات دست و پنجه آرام کنند.

آخرین رقص را نگه دار (Save the Last Dance)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، موزیکال
 • کارگردان: بلیک ادواردز
 • بازیگران: جولیا استایلز، سین پاتریک توماس، کری واشینگتن، تری کینی، فردرو استار، بیانکا لاسون
 • تاریخ اکران: 2001

آخرین رقص را نگه دار نمونه‌ای دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ بوده که به کارگردانی بلیک ادواردز ساخته شده است. در این فیلم عالی بازیگران محبوبی همچون جولیا استایلز، سین پاتریک توماس، کری واشینگتن، تری کینی، فردرو استار، بیانکا لاسون به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این فیلم عاشقانه که حال و هوایی نوجوانانه و با هیجان دارد، با تم موزیکال خود، شور و حال جوانی و عشق‌های نوجوانی را به مخاطب منتقل می‌کند. قصـه این فیلم عاشقانه در مورد نوجوان با استعدادی به نام سارا است که رویای قبولی در آکادمی باله را در سر می‌پروراند.

اما بخت با او یار نیست و در آزمون باله رد می‌شود صحیح در همان روز مادر سارا که در راه رسیدن به آزمون رقص او بوده است در ماشنیش توسط افراد ناشناسی کشته می‌شود.

صبر این درد عظیم برای سارا ممکن نیست و او به سختی روزهای خود را سپری می‌کند. تا اینکه پدر سارا مدرسه او را عوض می‌کند. او در مدرسه جدیدش با افراد تازه‌ای دوست شده و درون گروه رقص هیپ ‌هاپ این افراد می‌شود.

عضویت در این گروه سبب آشنایی او با دریک می‌شود. دریک در آموزش هرچه خوب تر هیپ هاپ به سارا کمک می‌کند و به مطالعه رابطه‌ای احساسی بین این دو شکل می‌گیرد. اگر به به فیلم و سریال‌های از این دست علاقمند هستید این فیلم دوست داشتنی را از دست ندهید.

روح  (Ghost)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، فانتزی، جنایی
 • کارگردان: جری زاکر
 • بازیگران: Demi Moore، Patrick Swayze
 • تاریخ اکران: 1990

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم سینمایی روح  (Ghost) بوده که به کارگردانی جری زاکر ساخته شده است. قصـه فیلم درباره زندگی زن جوانی به نام مالی بوده که به تازگی همسر خود را از دست داده و حال تصمیم دارد به کمک یک واسطه قاتل شوهرش را پیدا کند.

از آنجایی که این فیلم در کنار لحظات عاشقانه و درام از منظره‌‌های جنایی و ترسناک نیز برخوردار است می‌توان این فیلم را در زمره بهترین فیلم های ترسناک دنیا  و بهترین فیلم های جنایی تاریخ سینما قرار داد.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های بیوگرافی

بهترین فیلم های دی سی

سه گانه عاشقانه نزد از (The Before Trilogy)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 • ژانر: عاشقانه، درام
 • کارگردان: ریچارد لینکلیتر
 • تاریخ اکران‌ها: 1995، 2004 و 2013

این مجموعه در سه قطعه سینمایی با نام‌های نزد از طلوع Before Sunrise، نزد از افول Before Sunset و نزد از نیمه‌شب Before Midnight به ردیف در سال‌های 1995، 2004 و 2013 اکران شدند و توانسته‌اند در زمره بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار بگیرند.

هر سه قطعه این مجموعه جذاب به کارگردانی ریچارد لینکلیتر بوده است. حال آشکار قرار است قطعه جدیدی از این مجموعه در سال 2022 به کارگردانی رایزنی‌های به اکران دربیاید.

در این مجموعه فیلم‌ها شاهد قصـه زندگی زوجی به نام‌های سلین و جسی هستیم که در در قطاری به مقصد وین با یکدیگر دوست می‌شوند و در طول سه دهه شاهد تغییر روابط، چالش‌های آنان و در نهایت پختگی آنان هستیم.

این زوج در فیلم نزد از طلوع خوش‌بینی‌های معمول جوانان را دارند، سپس در نزد از افول وابسته سرخوردگی‌های سی سالگی می‌شوند و در فیلم نزد از نیمه شب در آغاز میانسالی یک ارزیابی مجدد انجام می‌دهند.

دفترچه‌ خاطرات (The Notebook)

عاشقانه ترین فیلم های جهان

 • کارگردان: خوب کاساوتس
 • بازیگران: رایان گاسلینگ، ریچل مک‌آدامز
 • تاریخ اکران: 2004

دفترچه خاطرات یکی از بهترین فیلم‌ های دنیا بوده که به کارگردانی خوب کاساوتس در سال 2004 ساخته شده است. قصـه فیلم درباره جوانی فقیر اما با هیجان است که عاشق دختری از خانواده‌ای ثروتمند می‌شود. این عشق به دختر حس آزادی می‌دهد. اما اون‌ها فراوان زود به‌خاطر تفاوت طبقه اجتماعی‌شان از هم جدا می‌شوند.

 بی‌ خواب در سیاتل (Sleepless in Seattle)

عاشقانه ترین فیلم های جهان

 • کارگردان: نورا افرون
 • بازیگران:تام هنکس، مگ رایان
 • تاریخ اکران: 1993

یکی دیگر از بهترین فیلم های درام دنیا بی‌ خواب در سیاتل بوده که به کارگردانی نورا افرون در سال 1993 ساخته شده است. قصـه فیلم درباره پسربچه‌ای که به‌تازگی مادرش را از دست داده است در تلاش برای یافتن همسری تازه برای پدرش با گوینده‌ی برنامه‌ای رادیویی تماس می‌گیرد.

این قصـه یکی از بهترین فیلم های عاشقانه هالیوود است. مگ رایان و تام هنکس، بهترین ترکیب برای فیلم‌های رمانتیک، در این فیلم اثری به‌یادماندنی از خود به جا گذاشته‌اند.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های هندی بالیوود

بهترین فیلم های ترکی

 اَمردمی (Amélie)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
بهترین فیلم های درام دنیا
 • کارگردان: ژان پیر ژونه
 • بازیگران: اودری توتو، متیو کاسوویتز
 • تاریخ اکران: 2001

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم جذاب املی بوده که به کارگردانی ژان پیر ژونه در سال 2001 ساخته شده است. قصـه فیلم درباره دختری به نام املی است.

املی دختر پاریسی ساده و پاکی است که باورهای خودش را درباره عدالت دارد. او تلاش می‌کند به آدم‌های دور و برش کمک کند و در این بین عشق را کشف می‌کند. این فیلم هم بدون تردید یکی از بهترین فیلم های رمانتیک دنیا است.

بر باد رفته (Gone with the wind)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
بهترین فیلم های درام دنیا
 • کارگردان: ویکتور فلمینگ
 • بازیگران: ویوین لی، کلارک گیبل
 • تاریخ اکران: 1939

یکی دیگر از عاشقانه ترین فیلم های دنیا فیلم بر باد رفته است که به کارگردانی ویکتور فلمینگ در سال 1939 ساخته شده است. فیلم قصـه پستی‌ها و بلندی‌های ماجرای عشق سرکش زنی فریبنده و مردی رِند در دوران جنگ داخلی آمریکا و سال‌های پس از اون است. به شما منظور می‌کنیم این فیلم دیدنی را است دست ندهید.

سرافرازی و تعصب (Pride and Prejudice)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا
 • کارگردان: جو رایت
 • بازیگران: کیرا نایتلی، مَتیو مَک‌فادین
 • تاریخ اکران: 2005

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم دوست داشتنی سرافرازی و تعصب بوده که به کارگردانی جو رایت در سال 2005 ساخته شده است. اتفاق از جایی شروع می‌شود که الیزابت بنت سرزنده با آقای دارسی ثروتمند و متکبر ملاقات می‌کند.

آقای دارسی خودش را در راه دلدادگی به زنی می‌یابد که با طبقه‌ی اجتماعی او هم‌خوانی ندارد. آیا این دو می‌توانند سرافرازی و یکدندگی را کنار بگذارند؟

تایتانیک (Titanic)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
بهترین فیلم های عاشقانه دنیا
 • کارگردان: جیمز کمرون
 • تاریخ اکران: 1997

این فیلم سینمایی عاشقانه ناراحت به کارگردانی جیمز کمرون (James Cameron) محصول سال 1997 است. در تاریخ خودش این فیلم پرخرج‌ترین فیلم تاریخ سینمای دنیا با بودجه 200 میلیون دلاری بود. فیلم تایتانیک دومین فیلم پرفروش دنیا (سپس از فیلم Avatar) با فروش 2.18 میلیارد دلاری است. فیلم سینمایی Titanic قطعا یکی از بهترین فیلم های رمانتیک خارجی و شاید بهترین فیلم عاشقانه دنیا نیز باشد.

500 روز تابستان (500 Days of Summer)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا
 • کارگردان: مارک وب
 • تاریخ اکران: 2009

یکی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم 500 Days of Summer است. این فیلم پس از اکران با استقبال خوبی در گیشه و از سوی منتقدین روبرو شد. بسیاری از منتقدین این عنوان را با آثار تمجید‌شده‌ای همچون فیلم آنی هال 1977 سنجیدن می‌کنند. قصـه این فیلم عاشقانه خارجی به شکل غیرخطی روایت می‌شود و براساس خاطرات شخصیت مرد فیلم، از عشق شکست‌خورده‌اش است.

 کازابلانکا (Casablanca)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا
 • کارگردان: مایکل کورتیز
 • تاریخ اکران: 1942

یکی دیگر از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا فیلم سینمایی Casablanca محصول سال 1942 است. «کازابلانکا» فیلمی کلاسیک است، نه فقط برای ویژگی‌های سینمایی و هنرمندانه‌اش، بلکه برای قصـه عاشقانه‌ای که دارد. فیلم‌های عاشقانه‌ای که سپس از این فیلم ساخته شدند، از این فیلم به نام یک پایه و پایه استفاده می‌کردند.

هامفری بوگارت (Humphrey Bogart) و اینگرید برگمان (Ingrid Bergman) با این فیلم همیشه در یادها ماندند. کازابلانکا از اون دست فیلم های ناب عاشقانه است که تماشای اون شاید ساعت ها ذهن را درگیر خود کند. در این فیلم همه چیز صحیح در جای خود قرار دارد و داستانی رمانتیک را روایت می کند که بیننده را به هم‌وجود پنداری با خود وا می دارد. اگر از طرفداران ژانر عاشقانه هستید، کازابلانکا در لیست فیلم های رمانتیک خارجی یکی از عاشقانه ترین فیلمهای سینما در طول تاریخ است که منظور می شود حتما ببینید.

کارگردان این فیلم عاشقانه خارجی پرطرفدار مایکل کورتیز (Michael Curtiz) کارگردان مجارستانی-آمریکایی است. کازابلانکا جایزه اسکار بهترین فیلم را گرفته و در نظر‌گیری‌های بین‌المللی رتبه اول بهترین فیلم عاشقانه را دارد.

صبحانه در تیفانی (Breakfast at Tiffany’s)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
بهترین فیلم های عاشقانه دنیا
 • کارگردان:  بلیک ادواردز
 • تاریخ اکران: 1961

فیلم عاشقانه خارجی صبحانه در تیفانی فیلمی کمدی رمانتیک به کارگردانی بلیک ادواردز و بازی آدری هپبورن، محصول سال 1961 است. این فیلم یکی از عاشقانه ترین فیلمهای سینما در لیست بهترین فیلم های عاشقانه دنیا است.

این فیلم قصـه دختری ساده و زیبا به نام  هالی گولایتلی، را روایت می‌کند. هالی در قبل و در حالی که تنها 15 سال داشته ازدواج می‌کند اما پس از زمان کوتاهی به تصمیم دنبال کردن رویای هنرپیشگی‌اش، همسرش را ترک کرده و به هالیوود می‌رود. هالی در هالیوود هم پایدار نمی‌شود و راهی نیویورک می‌شود. در نیویورک، آشنایی هالی با نویسنده جوانی به نام پل وارجک دلیل دگرگونی زندگی هر دوی اون‌ها می‌شود.

هنگامی هری سالی را دید (When Harry Met Sally)

بهترین فیلم های عاشقانه جهان
زیبا ترین فیلم های عاشقانه دنیا
 • کارگردان: راب راینر
 • تاریخ اکران: 1989

فیلم عاشقانه خارجی When Harry Met Sally فیلمی عاشقانه و کمدی به کارگردانی راب راینر (Rob Reiner) و محصول سال 1989 است. این فیلم هم در لیست بهترین فیلم های عاشقانه دنیا قرار دارد، و هم در لیست بهترین فیلم های کمدی سایت پلازا هم قرار گرفته است.

قصـه فیلم راجع به دو دانشجوی راحت‌التحصیل به نام‌های سالی و هری است که به طور اتفاقی در مسیری با ماشین با هم دنبال می‌شوند. اون‌ها در این راه نظرات خودشان را درباره روابط عاشقانه با هم به اشتراک می‌گذارند.

بهترین فیلم های عاشقانه دنیا در یک دید:

 • بلیط بهشت (Ticket to Paradise)
 •  فریادی در تاریکی (Men Cry in the Dark)
 • شهر گمشده دی (Lost City of D)
 • بازی شیطانی (Wicked Game)
 • لوک گرامی، عشق، من (Dear Luke, Love, Me)
 • سیندرلا (Cinderella)
 • در هایتس (In the Heights)
 • آخرین نامه از معشوقه شما (Last Letter from Your Lover)
 • قصـه وست ساید (West Side Story)
 • ایون هنسن گرامی (Dear Evan Hansen)
 • در جستجوی تو (Finding You)
 • عکس (The Photograph)
 • همه مکان‌های روشن (All the Bright Places)
 • اما (Emma)
 • زودرس (Premature)
 • من هنوز اعتقاد دارم (I Still Believe)
 • تولد یک ستاره (A Star is Born)
 • رشته خیال (Phantom Thread)
 • من نزد از تو (Me Before You)
 • بخت پریشان ما (The Fault in Our Stars)
 • با عشق، رزی (Love, Rosie)
 • درباره‌ تاریخ (About Time)
 • او (Her)
 • یک روز (One Day)
 • ولنتاین ناراحت (Blue Valentine)
 • پی‌نوشت: دوستت دارم (P. S. I love you)
 • درخشش ابدی یک ذهن پاک (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
 • تاریخ عروسی (The Wedding Date)
 • خدمتکاری در منهتن (Maid in Manhattan)
 • محل تولد عزیزم آلاباما (Sweet Home Alabama)
 • نوامبر شیرین (Sweet November)
 • زیبا/دیوانه (Crazy/Beautiful)
 • آخرین رقص را نگه دار (Save the Last Dance)
 • روح  (Ghost)
 • سه گانه عاشقانه نزد از (The Before Trilogy)
 • دفترچه‌ خاطرات (The Notebook)
 •  بی‌ خواب در سیاتل (Sleepless in Seattle)
 •  اَمردمی (Amélie)
 • بر باد رفته (Gone with the wind)
 • سرافرازی و تعصب (Pride and Prejudice)
 • تایتانیک (Titanic)
 • 500 روز تابستان (500 Days of Summer)
 •  کازابلانکا (Casablanca)
 • صبحانه در تیفانی (Breakfast at Tiffany’s)
 • هنگامی هری سالی را دید (When Harry Met Sally)

سوالات متداول

همانطور که می‌دانید فیلم‌های عاشقانه ژانر وسیعی دارند، این فیلم‌ها ممکن است با ژانر درام، کمدی یا حتی اکشن ادغام شوند. به همین سبب فیلم‌های عاشقانه طرفداران فراوان زیادی دارند، برای چی که هر سلیقه‌ای را می‌توانند راضی کنند.

از سو دیگر، از آنجایی که عشق جزئی جداناپذیر از زندگی ما انسان‌هاست، همه می‌توانند با فیلم های رمانتیک همزادپنداری کنند. قطعا هرکسی سلیقه‌ای دارد و شاید انتخاب یک فیلم با ژانر عاشقانه دشوار باشد. در این مقاله تلاش کرده‌ایم لیستی از بهترین فیلم های عاشقانه دنیا را در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین فیلم های عاشقانه چند سال اخیر کدامند؟

به طور کلی ما تلاش کردیم در این نوشتار لیستی از بهترین فیلم‌های عاشقانه چند سال اخیر را در اختیار شما قرار دهیم، اما با توجه به سلقیه برخی افراد و میزان فروش فیلم‌ها در سال تولیدشان می‌توان به فیلم‌هایی همچون بخت پریشان ما (The Fault in Our Stars)، تولد یک ستاره (A Star is Born)، من نزد از تو (Me Before You) و عکس (The Photograph) نشانه کرد.

بهترین فیلم های عاشقانه در IMDB کدام عناوین هستند؟

اگر بخواهیم بهترین فیلم های عاشقانه در IMDB که از بالاترین امتیاز از نظر کاربران برخوردارند را نام ببریم باید به فیلم‌هایی همچون عاشقانه آملی (Amélie)، کازابلانکا (Casablanca)، درخشش ابدی یک ذهن پاک (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)، او (Her) نشانه کنیم.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص بهترین فیلم های عاشقانه دنیا چیست؟ آیا فیلم دیگری را می‌شناسید که در این لیست قرار بگیرد؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]