بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی ؛ در بین فراعنه!

[ad_1]

آمون کاهن اعظم مجوس با عصاره گیاهی جادویی کاریس را بیدار و به یک موجود فنا پذیر تبدیل می‌کند و دنبال با وی به آمریکا می‌رود تا آنانکا را مجدد به مصر بازگردانند.

اما مومیایی در آتش خشم آمریکایی‌ها می سوزد. این فیلم زیادتر از آنکه مانند قطعه نخست مومیایی باشد مانند فیلم فرانکشتاین است و حتی بازیگر نقش مومیایی همان بازیگر فرانکشتاین است.

سه دنباله دیگر با عنوان مقبره مومیائی (هارولد یانگ، 1942)، روح مومیائی (رجینالد لی‌برگ، 1944) و نفرین مومیائی (لسی گودوینز، 1944) ساخته شد که هیچکدام آثار برجسته‌ای نبودند.

روایت Mummy درباره شاهزاده تاریکی «پرنسس ترا»ست که گروهی از باستان‌شناسان انگلیسی برنده می‌شوند او را در یکی از معابد مصری پیدا کنند و با خود به لندن ببرند.

زمانی فاچز باستان شناس شاهزاده تاریکی را پیدا می‌کند یکباره خون جدید‌ای در رگ‌هایش جاری می‌شود و فرزند دختر او نیز مارگارت (والری لئون)  همزمان با این اتفاق به دنیا می‌آید.

مارگارت دقیقا زمانی متولد می‌شود که پدرش به شاهزاده تاریکی می‌نگرد و «فاچز» باستانشناس معتقد است که روح پرنسس ترا در کالبد دخترش تجلی پیدا می‌کند.

جولیان کوربرک (جیمز ویلرز) یک شیطان پرست انگلیسی، کم کم به دختر «پرفسور جولیان فاچز» نزدیک می‌شود و با مارگارت ارتباطات برقرار می‌کند و حقایق را درباره پرنس تاریکی به مارگارت می‌گوید.

زمانیکه «کوربرک» کوشش می‌کند مجدد ترا را احیا کند پدر باستانشناس و دخترک با نیزه‌ای قدیمی که گوهری گرانبها بدان متصل است،  شاهزاده تاریکی را به کشتن می‌رساند، اما شاهزاده تاریکی خودش را در کالبد نیمه جان مارگارت مجدد احیا می‌کند.

در بیشتر روایت‌های حول مومیایی بیشتر یک زن افسونگر وجود دارد که با دنیای تاریکی‌ها و دنیا نفرین‌های سیاه ارتباط دارد. تقریبا بیش از 7 فیلمی از  10 فیلمی که با محوریت یک مومیایی برخواسته از شرق ساخته شده‌اند، الگوی داستانی خود را از رمان« گوهر هفت ستاره برام استوکر» گرته‌برداری کرده‌اند.

زنی که روح خود را به شیطان فروخته است و پرنس تاریکی شناخته می‌شود و در شرق میانه مدفون است و توسط ماجرایاجویان و دانایان غربی کشف می‌شود و این شیطان کوشش می‌کند با استفاده‌بری از قدرت‌های اهریمنی، ارتش تاریکی را در شرق احیا کند.

روایت این زن اهریمنی در فیلم مومیایی ساخته «الکس کارتزمن» محصول 2017 مجدد تکرار می‌شود. زنی اهریمنی که در قبل روح خود را به شیطان فروخته است تا جانشین پدرش شود، اما توسط مصریان باستان به جایی دوردست برده می‌شود و در آنجا دفن می‌شود.

این مکان جایی جز نینوا نیست و خوب مورتون (تام کروز) آمریکایی تحت عنوان “آزادی خواه آثار قدیمی” این مکان را در نینوا را با نام مرقد کشف می‌کند.

Gods Of Egypt (2016)

بهترین فیلم ها بر اساس فرهنگ مصر
بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر

[ad_2]