بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی ؛ در میان فراعنه!

[ad_1]

فیلم‌های زیادی درباره اساطیر و فرهنگ مصر ساخته شده‌ است. این مقاله درباره معرفی و تحلیل بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی می‌باشد.

مخاطبان هنوز به فیلم‌های تاریخی علاقه زیادی علامت می‌دهند. در بین این گونه فیلم‌ها فیلم های تاریخی درباره مصر از با ارزش و مهم بودن مخصوص‌ای نزد مخاطبان برخوردار هستند. مردم همیشه نسبت به فرهنگ مصر و این تمدن قدیمی فضولی بوده‌اند. همیشه افسانه‌های بسیاری درباره مصریان سینه به سینه منتقل شده و به نسل‌های سپس رسیده است. برای شناخت این فرهنگ و تمدن قدیمی و گذری بر تاریخ مصریان و سرنوشت فراعنه می‌توان برترین فیلم ها درباره فرعون ها را دید کرد.

بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی

در میان فراعنه!

در این قطعه فهرست عناوین بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی را در یک دید می‌توانید مشاهده کنید:

  1. The Mummy (1932)
  2. The Mummy (1999)
  3. The Mummy Returns (2001)
  4. The Mummy (2017)
  5. Gods Of Egypt (2016)
  6. 10,000 BC (2008)
  7. Exodus: Gods And Kings (2014)
بهترین فیلم ها بر اساس فرهنگ مصر
بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر

فیلم‌ها و کتاب‌ها منابع فراوان خوبی برای اطلاع پیدا کردن از موضوعات مختلف هستند. امروز برای بررسی تاریخ مصر باستان می‌خواهیم  بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی را با هم بررسی کنیم.

فیلم‌هایی که شاید با فاصله‌های بسیاری نسبت به هم ساخته شده‌اند اما همیشه به موضوعی واحد پرداخته‌اند. افسانه‌های مصر باستان و فرعونیان از اعجاب انگیزترین افسانه‌های کنونی به شمار می‌روند. همیشه قصـه‌هایی درباره اهرام مصر شنیده می‌شود که در اون رد پایی از مخلوقات فرازمینی و ماورایی وجود دارد و این قصـه‌ها دستمایه ساخت فیلم‌های علمی و تخیلی بسیاری شده است.

این افسانه‌ها تا چه اندازه سلامت دارد و چه در قبل چهره داده است که چنین افسانه‌هایی ساخته و تعریف شده و به هزاران سال سپس رسیده است و هنوز در رد اون‌ها شک و شبهه وجود دارد؟ بیایید در قطعه فیلم‌ها اندکی تاریخ را بررسی کنیم تا به شناختی نسبی از تاریخ مصر باستان برسیم و بتوانیم خوب تر در مورد سلامت و سقم این افسانه‌ها نظر دهیم.

The Mummy (1932)

بهترین فیلم ها بر اساس فرهنگ مصر
بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر

از فیلمنامه ارجینال مومیایی (The Mummy) «جان ال بلیدستون»  ، دو فیلم با عنوان مومیایی در سال‌های 1932  و 1999 ساخته شد. هر دو ورسیون سینمایی به اهریمنی زمینی در ردای کاهن اعظم مصر و فرشته نگهبان مرگ می‌پردازد.

او که روح شیطانی دارد، دلباخته یکی از شاهزادگان مصری می‌شود، کاهنی به‌نام «ایمهوتپ». هنگامی شاهزاده «آنوکسونامون» می‌میرد، «ایمهوتپ» با خواندن قسمت‌هایی از کتاب سیاه تلاش می‌کند او را به زندگی بازگرداند.

فرعون از «ایمهوتپ» به استفاده از کتاب سیاه عصبانی می‌شود و دستور می‌دهد  او را زنده زنده مومیائی و در شهر«هامون آپترا» به خاک بسپارند. 3000 سال در این منطقه جنگ و خونریزی بود و مردمان خبر نداشتند که چه شیطان بزرگی در زیر این مقبره مدفون است.

«مجوسان»، طی نسل‌های متمادی، محافظان مقدس فرعون از مقبره و محل دفن ایمهوتپ و شهر « هامون آپترا» بودند. در ورسیونی که سال 1999 ساخته شده است، شروع رخدادها از زمانی‌ شروع می شود که انگلیسی‌ها مشغول جنگ با مسلمانان هستند و مجوسان با اون لباس سیاه سمبلی از طالبان به شمار می‌روند.

ابزاری انسانی و میلیتاریستی که که واسطه مهار شیطان درشرق میانه هستند و با غربی‌ها رابطه خوبی دارند. حتی در فیلم بازگشت مومیایی محصول 2001 می‌بینیم که سردسته مجبوسان برای حمایت از باستان‌شناسان انگلیسی به لندن می‌رود.

در ورسیونی که در سال 1932 ساخته شد، گروهی از دانایان مقبره «آنوکسونامون» را قرن‌ها سپس می‌گشایند، «ایمهوتپ» در کالبد یک دانشمند زشت روی مصری به‌ نام «آردت بی» عمر مجدد می‌‌یابد و تلاش می‌کند «آنوکسونامون» را مجدد زنده کند، اما توفیقی نمی‌یابد.

پس از اون با دختری به‌نام «هلن« مواجه می‌شود و  به تصور اینکه روح معشوق او در کالبد «هلن» قرار گرفته است، رازش را با او در میان می‌گذارد. «هلن» نیز یکی از الهه‌های مصری را به کمک می‌طلبد و الهه با نیروئی جادوئی «آردت بی» را نابود می‌کند.

The Mummy (1999)

بهترین فیلم ها بر اساس فرهنگ مصر
بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار معرفی و تحلیل بهترین فیلم ها بر پایه فرهنگ مصر از دید سایت جونی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]