بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونان که باید ببینید از دید سایت جونی

[ad_1]

کدام فیلم‌های هالیوودی بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی هستند و کدامیک به بهترین شکل آرمان‌ها و پیروزی‌های جامعه یونان باستان را به عکس می‌کشند؟

۲۴ مورد از بهترین فیلم‌ها درباره اساطیر یونانی را در این مقاله خدمت شما معرفی خواهیم کرد؛ زیرا این فیلم‌ها عناصر تخیلی را با صداقت درون قصـه‌ها می‌کنند. این رئالیسم جادویی در بالاترین مقام خود بوده و در اون انسان‌ها با هیولاها همزیستی می‌کنند.

خدایان یونان نیز نیز همانند انسان‌ها ناقص هستند و به‌طور غیرمنتظره‌ای قابل ارتباط بوده‌اند. آنها سرسخت و انتقام‌جو بودند و به همین سبب هم به آنها فراوان پرداخته شده است. بی‌شک بهترین فیلم درباره اساطیر خارج از ای مقاله نخواهد بود. تا انتهای مطلب بهترین فیلم ها با داستان اساطیر یونان ما را دنبال کنید.

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی از دید سایت جونی

مهمترین فیلم‌هایی که باید بشناسید.

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی تمدن اساطیری عمیقاً جذاب به نظر می‌رسد. سیاست و گروه آنها قطعه‌هایی منحصر به فرد و جذاب از تاریخ است که ما نیز به نام یک ایرانی و آسیایی با آنها فاصله چندانی نداریم. قصـه‌ها و زندگی‌ باشکوه آنها همانطور که توسط بسیاری از اساطیری ترین فیلمهای تاریخ سینما پابرجا شده است این قشر از بشر را تا ابدیت پایدار خواهد کرد.

بسیاری از قصـه‌های مدرن را می‌توان به اساطیر یونان باستان مرتبط کرد. از مسافرت حماسی ادیسه تا افسانه اورفئوس و اوریدیک، مضامین تراژدی، پیروزی، عشق و دوری در این قصـه‌های قدیمی رایج بوده‌اند و پابرجا کرده‌اند که زمینه‌ مناسبی برای بهترین فیلم ها با داستان اساطیر یونان هستند.

البته، هر تفسیری از اساطیر یونان الزاماً صحیح نخواهد بود. اما بسیاری از حماسه‌های فانتزی دیزنی و کتاب‌های مصور جاه‌طلبانه و پر از خشونت و بسیاری از پروژه‌های تاثیرگذار هالیوود بر پایه قصـه‌ها و مضامینی ساخته شده‌اند که خیال می‌رود از قصـه‌های یونان باستان سرچشمه گرفته‌اند.

هرکول در نیویورک (1970)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

آرنولد شوارتزنگر در طول چندین دهه کوشش بازیگری خود در طیف وسیعی از فیلم‌ها بازی کرده است، اما نقش او در فیلم هرکول در نیویورک به ندرت یکی از بهترین نقش های سینمایی شوارتزنگر در نظر گرفته می‌شود. این فیلم الهام‌گرفته از اسطوره یونانی بود. کارگردان آرتور آلن سیدلمن از قدرت و هیکل او در فیلم استفاده کرد تا قدرت کمیک قهرمان فیلمش را بفروشد.

در این فیلم که یک قصـه کلاسیک به نظر می‌رسد، زمانی که هرکول ناامید می‌شود (زیرا زئوس هیچ وقت به او اجازه تفریح ​​نمی‌دهد)، به نیویورک مسافرت می‌کند. متأسفانه این فیلم به دلیل نداشتن طنز و انتخاب شگفت آور دوبلور ناتوان برای صدای شوارتزنگر، به طور پهناور مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

الکساندر (2004)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

اسکندر در سال 2004 اکران گفت و گو برانگیزی داشت. کارگردان محبوب اون الیور استون بود که پس از اکران فیلم مورد نقد فراوانی قرار گرفت، اما از اون تاریخ به سپس او تصمیم گرفت چیزی مانند به یک فرقه را ساختن کند. برخی می‌گویند که این فیلم نوعی بیوگرافی تمثیلی درباره خود استون است.

الکساندر با بازی کالین فارل، آنجلینا جولی و جرد لتو، گاهی زمان‌ خسته‌کننده و طولانی به نظر می‌رسد، اما در برخی از منظره‌‌های حماسی و جنگ و تفسیرهای برجسته از رهبر افسانه‌ای یونان، فیلم را ارزشمند کرده و اون را جزو بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی کرده است.

مینوتور (2006)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

«مینوتور» (انگلیسی: Minotaur) فیلمی در ژانر ترسناک و فانتزی است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. از بازیگران اون می‌توان به تام هاردی، تونی تاد، روتخر هاور، و اینگرید پیت نشانه کرد.

Minotaur بازگوییِ آزاد از اسطوره سرشناس یونان است. این فیلم ترسناک با بازی تام هاردی، قصـه فیلم را در عصر آهن علامت می‌دهد. دهکده ای گاو نر را به نام خدای خود می پرستد و زنی با حیوانی به نام مینوتور بچه دار می شود.

اون‌ها جانوری را در یک هزارتوی زیرزمینی زندانی می‌کنند و هر چند سال یک بار، مردم دهکده باید چندین نفر را برای این جاندار قربانی کنند. یک سال، تئو (تام هاردی) متوجه می‌شود که دوست دخترش قربانی خواهد شد. او از پادشاه فرصتی می‌خواهد تا او را از دست مینوتور نجات دهد.

برخورد تایتان‌ها (2010)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

بازی Clash of the Titans پس از انتشار با نفرت زیادی مواجه شد. اما فیلم اصلی اون عموماً نمایشی از ری هریهاوزن بود که در اون جادوگری بی‌نظیر بازی می‌کرد و بهترین فیلم درباره اساطیر نام گرفت. در نتیجه، به نظر می‌رسید در بازی هیولاهای مدرن CGI فاقد برخی از جذابیت‌های شخصیت اصلی هستند. علاوه بر این، نسخه اصلی زیادتر بر خدایان و مسابقات شطرنج متمرکز بود.

در این فیلم رابطه بین انسان‌ها و خدایان اولویت دارد. بازسازی پر زرق و برق فیلم می‌تواند مشغول کننده باشد اما برای مخاطبان جدیدتر غیرقابل دسترسی خواهد بود. همچنین اکشن فیلم دارای رنگ و بوی مناسبی است، اما طرح تا حدودی شتابزده بوده و توسعه شخصیت‌ها در اون وجود ندارد.

خشم تایتان‌ها (2012)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

خشم تایتان‌ها (به انگلیسی: Wrath of the Titans) یک فیلم حماسی اکشن و فانتزی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۲، و به کارگردانی جاناتان لیبسمن و نویسندگی این دلیل‌ دن مزیو و دیوید لسلی جانسون است که ادامه فیلم برخورد تایتان‌ها در سال ۲۰۱۰ محسوب می‌شود.

در این فیلم ستارگانی همچون سمی ورثینگتون، رزمند پایک، بیل نای، رالف فاینز، لیام نیسون و توبی کبل ایفای نقش کرده‌اند. قصـه فیلم یک دهه سپس از نسخه قبلی چهره می‌دهد، هنگامی که خدایان کنترل تایتان‌های زندانی شده را از دست داده‌اند و یکبار دیگر از پرسئوس برای نجات پدرش زئوس، شکست دادن تایتان‌ها و نجات بشریت درخواست کمک می‌کنند این فیلم که در دو نسخه سه بعدی و دو بعدی در دسترس است در تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۲ منتشر شد.

خشم تایتان‌ها ادامه فیلم قبلی و محصول سال 2010 است. متأسفانه، این فیلم توسط منتقدان مورد نقد فراوان قرار گرفت، اما هنوز هم طرفداران خود را دارد که فقط به دلیل احمقانه بودن فیلم از اون خوشی می‌برند.

برای طرفداران اساطیر یونان، ارزش این را دارد که حداقل یک بار دیگر اون را بررسی کنند تا برخی از مخلوقات و هیولاهای اون را ببینند که در حال مبارزه هستند. این فیلم یک دهه پس از وقایع فیلم اول اتفاق می‌افتد و خدایان قدرت خود را بر تایتان‌های افسانه‌ای از دست می‌دهند. پرسئوس باید زئوس را نجات دهد و با شکست دادن تیتان‌ها، نسل بشر را نجات دهد.

فیلم‌های پرسی جکسون (2010–2013)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

بسیاری از طرفداران کتاب هاردکور، فیلم‌های پرسی جکسون را رد می‌کنند زیرا آنها چیزهای زیادی را نسبت به مجموعه کتاب‌های سرشناس (نوشته ریک ریوردان) تغییر می‌دهند. با این حال، طرفدارانی که کتاب‌ها را نخوانده‌اند ممکن است بتوانند از این فیلم همانند فیلم‌های مشغول‌کننده خوشی ببرند.

در حال آماده تنها دو مورد از این فیلم‌ها وجود دارد که با بازی لوگان لرمن، جیک آبل، براندون تی جکسون و الکساندرا داداریو ساخته شده‌اند. فیلم‌های پرسی جکسون (لرمن)، نیمه خدایی را دنبال می‌کند که در اردوگاه با نیمه خداهای دیگر هم سن و سال خود درگیر می‌شود و ماجراهایی که جکسون مجبور می‌شود در این روند ادامه دهد. این فیلم را نمی‌توان جزو اساطیری ترین فیلمهای تاریخ سینما قرار داد اما دیدن اون همانطور که ذکر شد خالی از مهربانی نیست.

ادیسه (1997)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

با ساخت حدوداً سه ساعته، فیلم ادیسه را می‌توان به نام یک فیلم بلند یا یک مینی سریال دو قسمتی مشاهده کرد. این فیلم که اقتباسی فوق‌العاده واقعی از اسطوره یونانی ادیسه است، مسافرت ده ساله او را به خانه پس از وقایع جنگ تروا بازگو می‌کند.

همانند بسیاری دیگر از اساطیری ترین فیلمهای تاریخ سینما، قصـه اودیسه طولانی، پیچیده و پر از تمثیل است، و اقتباس فیلم در سال 1997 هیچ ضربه‌ای را به فیلم درون نمی‌کند. مطمئناً جزئیات این فیلم غنی بوده و تقریباً می‌تواند به نام یک مستند نیز به نمایش گذاشته شود.

300 اسپارتی (1962)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

حماسه 300 شیک زک اسنایدر در سال 2006 ممکن است مستقیماً به نام اقتباسی از مجموعه کمدی به همین نام در سال 1998 قلمداد شود، اما تا حدودی از The 300 Spartans در سال 1962 نیز وام گرفته است. 300 اسپارتی به اندازه برخی دیگر از فیلم‌های این ژانر به‌خوبی در ذهن مخاطب نمی‌ماند، هرچند که ارزش دیدن شدن را دارد. بازآفرینی جنگ ترموپیل که بین خشایارشاه یکم و شاه لئونیداس شکل گرفته، دلیل شده تا چند سکانس جنگ در مقیاس عظیم به نمایش درآید و جذابیت کافی برای درگیر نگه داشتن مخاطب با فیلم را داشته باشد.

بسیاری از طرفداران اساطیر یونان احتمالاً با منظره‌‌های سرشناس فیلم 300 در سال 2007 دوست هستند، اما این 300 اسپارتی با نام مشابهی بود که برای اولین بار تماشاگران سینما را با شاه افسانه‌ای لئونیداس در جنگ ترموپیل دوست کرد.

این نسخه با همکاری دولت یونان ساخته و برنده شده است که میزان پیروزی ایرانیان و وضعیت وخیم اسپارتی‌ها را که تلاش می‌کنند بر فرهنگ و راه زندگی خود فائق آیند را علامت دهد.

هلن تروی (1956)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

اگرچه چند فیلم (عمدتاً صامت) قبل از این فیلم ساخته شدند، اما فیلم هلن تروی محصول 1956 به دلیل یکی از اولین تفسیرهای سینمایی از ایلیاد و ادیسه هومر فراوان مورد توجه قرار گرفته است. قصـه فیلم همان جریان‌های بزرگی را دنبال می‌کند که منبع اصلی فیلم است، اگرچه پادشاهان یونان را ناتوان‌تر ترسیم می‌کند تا عناصر قصـه عاشقانه هلن و پاریس را بسازند.

منتقدانی که عمدتاً برخی از منظره‌‌ها (از جمله ترفند سرشناس اسب تروا) را پرستیدن می‌کردند، مورد استقبال مخاطبان قرار گرفتند، اما بازی و خلاقیت آنها بسیاری را غافلگیر کرد.

اولین پادشاه: تولد یک امپراتوری (2019)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

اولین پادشاه: تولد یک امپراتوری یک فیلم درام تاریخی ایتالیایی با بازی الساندرو بورگی و آلسیو لاپیس است. این فیلم بر پایه اسطوره سرشناس رومولوس و رموس، قصـه دو برادر چوپان بوده که یکی از آنها توسط یک گرگ عظیم می‌شود.

در این فیلم، رومولوس و رموس به سفری می‌رود که آنها را به کشف یک ملت جدید می‌رساند و در ادامه با یک خیانت مواجه می‌شوند. این فیلم با تمجیدهای مثبت منتقدان روباه‌رو و نامزد جوایز متعددی شده است.

ای برادر، کجایی؟ (2000)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

شاید برخی تعجب  کنند که فیلم ای برادر، کجایی؟ بر پایه شعر حماسی ادیسه دلیل‌ هومر ساخته شده است. این فیلم طنز عناصر بسیاری از اشعار نمادین و حماسی هومر را در خود جای داده است.

در این فیلم جورج کلونی به ایفای نقش پرداخته و نقش اولیس اورت مک گیل را بازی می‌کند. اولیس که برای کار به می سی سی پی رفته می‌خواهد خود را با مکان آنجا وفق دهد. برای همین با دلمار و پیت ملاقات می‌کند. این سه نفر برای یافتن گنج به مسافرت می‌روند و در این راه با تعدادی شخصیت التقاطی دوست می‌شوند. سپس از این مواجهه با موانع زیادی روباه‌رو شده و دست به ماجراجویی می‌زنند.

همیشگی‌ها (2011)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

جلوه‌های بصری این فیلم به‌طور غیرقابل انکاری جذاب است. با این حال، همانند فیلم 300، حاوی خشونت نسبتاً گرافیکی بوده و با فیلمبرداری تاریک در Immortals تلاش دارد کسل کننده نباشد. قصـه شباهت کمی به یک اسطوره واقعی یونانی داشته و تلاش دارد به سادگی فیلم را به جلو ببرد. بازی بازیگران در اون خوب به نظر می‌‌رسد اما دیالوگ‌ها کمی نافرم است.

مدیا (1969)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

مدیا، (فیلمی ایتالیایی از پیِر پائولو پازولینی)، جیسون و آرگونوت‌ها اسطوره سرشناس یونانی را معرفی می‌کند. نام این فیلم از نام یکی از شخصیت‌های اصلی قصـه به نام مدیا گرفته شده که توسط جیسون مورد خیانت قرار می‌گیرد و در نهایت به دنبال انتقام از او و خانواده‌اش است.

این فیلم توسط منتقدان مورد توجه قرار گرفت. به این دلیل که پازولینی داستان تاریک و تار فیلم را بدون دور شدن از قطعه‌های مهم اسطوره‌ای مدیریت کرده است. ماریا کالاس خواننده معروف ایتالیایی در تنها نقش بازیگری خود، بازیگران مدیا را رهبری می‌کند.

هرکول (2014)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

این فیلم در هر مرحله انتظارات از ژانر را زیر و رو کرده و اساساً ژانر فانتزی را به یک شوخی تکراری تبدیل می‌کند. هرکول در این فیلم تصمیم دارد تفسیرهای نادرستی که منجر به خیال و خیال‌های وحشیانه و افسانه‌های فانتزی می‌شود را توضیح دهد. بنابراین، کسانی که به این جنبه از اساطیر یونان امیدوار هستند، ناامید خواهند شد. در عوض، قصـه لحن سبک و تقریباً نوجوانانه‌ای دارد که شاید شایسته کارگردان جنجالی اون، برت رتنر باشد.

با این حال، ماجراجویی در این فیلم سریع اتفاق می‌افتد و قهرمان قصـه عنوان توسط دواین جانسون به خوبی نمایش داده شده است. اگرچه بازیگران دیگر این فیلم مقام یک نیستند، اما جذابیت و هیکل جانسون ضعف دیگر بازیگران را لباس داده است. او با شادی صمیمانه در این نقش فرو می‌رود و با حضورش قصـه فیلم را ارتقا می‌بخشد. این فیلم یکی از بهترین فیلم ها با داستان اساطیر یونان است.

اورفئوس (1950)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

اورفئوس فیلمی فرانسوی است که به بازگویی مدرن و تراژدی اورفئوس و اوریدیس، در دهه 1950 می‌پردازد. رمزگشایی این فیلم برای مخاطبان غیرفرانسوی پیچیده، شگفت آور و دشوار خواهد بود. با این حال، این فیلم به نام یک تلاش هنری مهم عمل کرده که می‌تواند معرف سینمای فرانسه را در دهه 1950 باشد.

هنگامی که همسر شخصیت اصلی توسط شخصی کشته می‌شود، او از دنیای زیرزمینی عبور کند تا او را به سرزمین زنده‌ها بازگرداند. اورفئوس بی‌تردید آوانگارد بوده، اما همچنان تفسیری چشمگیر از اسطوره یونان باستان به مخاطب علامت می‌دهد.

300: ظهور یک امپراطوری (2014)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

این فیلم زیبا به نظر می‌رسد، اما تا حد زیادی طرح و شخصیت را کنار گذاشته است. زیادتر فیلم به سو فانتزی بودن متمایل شده که طرفداران فیلم را ناامید می‌کند. حتی با وجود تمام هزل‌های بصری‌اش در مسافرت اول، فقط برخی نکات قابل توجه داشت. هر فیلم که با پس‌زمینه اقیانوس تنظیم می‌شود، ذاتاً زیبا است، از جمله سکانس‌های اکشن این فیلم.

وحشیگری در هوای طوفانی و خشن نکته قابل توجهی در فیلم است، اما قهرمان قصـه ناتوان ترین قسمت را اجرا می‌کند، و با توجه به میزان محبوبیت لئونیداس جرارد باتلر در فرهنگ پاپ، فراوان مضر خواهد بود. نقطه واقعی این فیلم فتنه اوا گرین است که هم دلسوز و هم یک شرور به نظر می‌رسد.

اسپارتاکوس (1960)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

استنلی کوبریک این فیلم را به دلیل اختلاف‌نظرهای آشکار با ستاره کرک داگلاس رد کرد. اسپارتاکوس دهه 1960 به نام یک فیلم کلاسیک در این ژانر مورد احترام است. اسپارتاکوس که نسخه‌ای رمانتیک از وقایع تاریخی بوده، زندگی شخصیت اصلی خود را (در حالی که شورشی علیه امپراتوری خراب روم به راه می‌اندازد) شرح می‌دهد.

این فیلم مملو از عشق، پیروزی و تراژدی است که باید دیدن اون برای طرفداران بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی جذاب باشد. اگرچه به طور ویژه به این داستان نخواهد پرداخت و شاید زیادتر برای منظره‌‌های جنگ حماسی‌اش شناخته می‌شود.

ایفیگنیا (1977)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

Iphigenia سومین فیلم کارگردان محبوب مایکل کاکویانیس، که بر پایه اساطیر یونانی ساخته شده و جایزه بهترین فیلم را دریافت نموده است. این فیلم بر پایه نمایشنامه‌ای به همین نام ساخته شده و قصـه ایفیگنیا، دختر آگاممنون و کلیتمنسترا (خواهر هلن تروا) را روایت می‌کند. او و اطرافیانش با مسائل چالش برانگیز زندگی، وظیفه و اعتقاد سر و کار دارند.

پس از اینکه مردانی، الهه آرتمیس را اذیت می دهند، ایفیگنیا به آگاممنون دستور می‌دهد دخترش را قربانی کنند. این قصـه دراماتیک بر مسائل اعتقاد و وظیفه تمرکز دارد و چندین جایزه قابل توجه دریافت کرده است.

هرکول (1997)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

موسیقی‌های هرکول با هر چیز دیگری در رنسانس دیزنی سازگار است و شخصیت‌ها نیز به همان اندازه به یاد ماندنی هستند. انیمیشن هرکول شاید یک فیلم ساده باشد، اما تصمیم و فریب‌گری شخصیت اصلی اون مشغول کننده خواهد بود. «مگ» یکی از بزرگترین شخصیت‌های زن در دیزنی است، که با طعنه، همدلی و استقلالش جذابیت زیادی برای مخاطبان دارد.

علاوه بر این، هادسِ شرور کاملاً خنده‌دار است. در واقع، تمام کمدی‌های این فیلم زرد هستند و با مقام‌ای حیرت‌انگیز طنزشان را به مخاطب علامت می‌دهند. این فیلم ارجاعات زیادی به اساطیر یونان باستان دارد و جزو بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی است. اگر نقش هرکول اسطوره اصلی یونانی را با دقت بیشتری در قصـه دنبال می‌کرد، می‌توانست اون را این انیمیشن را به یک انیمیشن کلاسیک تبدیل کند.

برخورد تایتان‌ها (1981)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

طرح شدید و سریع فیلم اساساً اون را به یکی دیگر از قصـه‌ها و بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی تبدیل کرده است. با این حال، هنر شگفت آور و نا آشنا ری هریهاوزن کاملاً غنی و کامل بوده و هر موجود جدیدی در فیلم‌های او فقط خلاقیت و شادی زیبایی‌شناختی‌اش را نمایش خواهند گذاشت. این فیلم برخی از دقیق‌ترین تصاویر خدایان و الهه‌ها را در فیلم ارائه می‌دهد.

شاید عدم دیده شده این فیلم به دلیل همزمانی اون با جنگ ستارگان باشد، به هرحال چیزی از ارزش‌های هریهاوزن به نام یک نابغه فیلمسازی کم نخواهد کرد. جدای از تراژدی قصـه این فیلم اقتباسی بوده و از بین نمی‌رود زیرا خوشبختانه اجراها فراوان پایدار هستند. تداخل خدایان مسلماً جذاب‌ترین جنبه این فیلم کلاسیک است.

زن حیرت انگیز (2017)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

Wonder Woman  برای طرفداران اسطوره‌شناسی و DCEU کمی کلیشه‌ای بود. این فیلم متقاعدکننده و از نظر بصری نفس‌گیر است و ادغام او با جنگ جهانی اول مدیریت استادانه کارگردان  را می‌رساند.

در این فیلم قصـه سخن اول را می‌زند و با تعادل فوق‌العاده‌ای از اکشن و طنز دوباره می‌شود. دایانا ممکن است با مخلوقات غول جسم مبارزه نکند، اما مطمئناً با واقعی‌ترین هیولاها روباه‌رو خواهد شد. واندر وومن با بازیگران عالی، جلوه‌های مخصوص نگاه دقیق‌کننده و موسیقی قدرتمند به یکی از بهترین فیلم‌های دی‌سی و بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی تبدیل شده است.

جیسون و آرگونات‌ها (1963)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

Jason and the Argonauts فیلمی کلاسیک برای طرفداران بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی است. جلوه‌های اون فراوان فراتر از تاریخ خود بوده و طراحی منحصر به فرد، نوآورانه و فریبنده‌ای دارد. قصـه قانع‌کننده اون به خودی خود مخاطب را جاذبه می‌کند. هر منظره‌ از فیلم به طور کامل عشق به اساطیر یونان را علامت می‌دهد. شخصیت‌ها با هیجان و مشغول کننده هستند.

این فیلم مجموعه‌ای عالی برای عاشقان اسطوره‌شناسی است که شامل اکشن‌های عالی، نزد‌گویی‌ها و شخصیت‌های اساطیری می‌شود. خوشبختانه، قصـه نزد‌رونده با کارگرادنی همیشگی ری هریهاوزن و بازی های عالی بازیگران نقاط قوت این فیلم هستند.

300 (2007)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

سیصد یکی از غیرواقعی‌ترین فیلم‌ها در مورد جنگ‌های قدیمی است. اما این دلیل دلیل نمی‌شود که اون را کم شور علامت دهد. طرح 300 در مقام اول در Thermopylae قرار دارد. جنگ عظیم فیلم شاید یکی از مشهورترین نبردهای تاریخ باشد. داستانی که به خوبی به فیلمی با سبکی جذاب و ماچیسمو تبدیل شده است. اسپارت‌ها و رسم و رسوم آنها با وجود عشق و همدردی واقعی آنها فراوان وحشیانه و قدرتمند هستند.

در این فیلم عناصری چون عشق به برادری، عشق پدری و شادی زناشویی وجود دارد. شخصیت‌ها بزرگتر از زندگی واقعی هستند، و جنگ آنها که در طول فیلم توسط یک اسپارتی روایت می‌شود، زاویه روایی به قصـه می‌بخشد. در حالی که این قصـه ممکن است تماماً اغراق آمیز و سبک انگارانه باشد، اما مطمئناً بهترین و مشغول‌کننده ترین اجرا را دارد.

تروی (2004)

بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی
بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی

شاید تروی به اندازه دیگر فیلم‌هایی که در این مقاله معرفی شد جذاب نباشد، اما مطمئناً محوری‌ترین و متقاعدکننده‌ترین فیلم درباره یک اسطوره یونانی است. از آنجایی که مخاطبان اجازه دارند روی کل بازیگران و شخصیت‌های فیلم اظهارنظر کنند به نظر می‌رسد این فیلم را به مقام بالاتری از صبر خواهد رساند.

افزایش حس عاشقانه و شرافتمندی همیشه ناشی از شرایط متقاعدکننده است. حتی مسائلی همانند فلسفه و سرنوشت هم به یک باره در فیلم قابل استناد هستند. شخصیت‌ها کاملاً به خوبی نقش‌آفرینی می‌کنند و بازی‌های نگاه دقیق‌کننده آنها مخاطبان را درگیر فیلم می‌کند. شمایل‌نگاری فیلم جذاب است و فیلمنامه فیلم تروی برای شخصیت‌های شخصی و حماسی به طور یکسان اندازه‌گیری می‌شود. با این اوصاف این فیلم نیز یکی از بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی است.

مقالات زیادتر:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین فیلم ها درباره اساطیر یونانی از دید سایت جونی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]