بهترین منابع ریاضی کنکور ریاضی

[ad_1]

موفقیت در کنکور سراسری و دستیابی به رتبه ای عالی آرزوی همه علم آموزان و پشت کنکوری هاست و لازمه رسیدن به این موفقیت پیروی از یک برنامه صحیح و مرتب است، اما علاوه بر برنامه ریزی باید به دنبال بهترین منابع درسی رفت که تمام مباحث کنکور را در بر بگیرند. استفاده از یک منبع صحیح و جامع نیاز شما را به مطالعه چندین کتاب برطرف می کند. همچنین شما با استفاده از منابع جامع و سودمند می توانید در زمانی کوتاه مطالب مختلف را جمع بندی کنید و بازدهی ذهنی بیشتری داشته باشید. البته در انتخاب منابع درسی باید به سطح داوطلب توجه شود که برای بررسی این داستان داوطلبان می توانند از کمک مشاوران و یا دبیران خود استفاده کنند. اگر شما از داوطلبان شرکت در کنکور ریاضی هستید و می خواهید با بهترین منابع ریاضی کنکور ریاضی دوست شوید، در این مقاله با ما دنبال باشید.

 منابع ریاضی کنکور ریاضی

آشنایی با بهترین منابع ریاضی و کتاب های جامع

ریاضی جزء اون دسته از درس هایی است که یادگیری اون به  شکل خود خوان کمی دشوار است و قسمت اصلی آموزش اون از راه تدریس دبیر و معلم شکل می گیرد. در کلاس درس می توانید قسمت اصلی ریاضی و حسابان را یاد بگیرید، اما در کنار اون برای پیشرفت و رسیدن به سطح بالا در این درس مهم باید از کتاب های کمک درسی و تستی نیز کمک گرفته شود. ما در این قسمت تصمیم داریم تا شما را با بهترین منابع ریاضی برای آمادگی در کنکور ریاضی دوست کنیم و در ادامه اون ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

منابع ریاضی کنکور ریاضی

۱- هرکول مباحث مشترک حسابان و ریاضی تجربی جامع کنکور کلاسینو انتشارات راه فکر

کتاب هرکول آریان حیدری در دو جلد منتشر شده است که جلد اول، مباحث مشترک بین ریاضی تجربی و حسابان را بیان می کند. جلد دوم بیان کننده مباحث غیرمشترک است. در جلد اول شما شاهد ۳۴۶۲ تست هستید که در دسته تست های قرمز و سبز قرار می گینرد. تست های سبز مطابق با سوالات کنکور هستند و اگر کسی بخواهد خود را به چالش بکشد می تواند به جستجو تست های قرمز اون برود، زیرا تست های قرمز سطح بالاتری دارند. تست های قرمز ترکیبی از تست های درون فصلی و برون فصلی هستند که تست های درون فصلی در مورد مباحث گفته شده در دوره است، اما تست های برون فصلی، سؤالاتی از دوره های مختلف کتاب را در بر می گیرد.

تست ها دارای پاسخنامه تشریحی هستند و هرکدام از گزینه ها برای داوطلب شرح داده می شود و مورد بررسی قرار می گیرد. شما با استفاده از این کتاب می توانید با روش های تستی استاد آریان حیدری دوست شوید. در این کتاب برای درس نامه قسمت دوری در نظر گرفته نشده است و شما می توانید درس نامه ها را در قسمت پاسخ نامه ها ببینید.

 

۲- حسابان و ریاضیات پایه جامع نردبام فراوان سبز

این کتاب یکی از منابع ریاضی برای همه علم آموزان رشته ریاضی است که تست های اون از راحت به دشوار طبقه بندی شده است. از این رو علم آموزان در همه سطوح می توانند از این کتاب جامع استفاده کنند. در این کتاب شما می توانید از درس نامه و سؤالات چهارگزینه ای استفاده کنید و برای آگاهی از این که به تست ها پاسخ های درستی داده اید یا نه می توانید به جستجو قسمت پاسخنامه کتاب بروید. حسابان و ریاضیات پایه جامع نردبام فراوان سبز جزء کتاب های تستی پیشرفته به حساب می آید که به دلیل جامع بودن، یک کتاب مستقل است. درس نامه های این کتاب تمام مطالب را در بر می گیرد و اصل مطلب را به شکل جامع و سودمند به شما آموزش می دهد.

در مورد تست های این کتاب باید گفت که فراوان مانند به تست های کنکور است و از این جهت شما با تمرین کردن این تست ها می توانید خود را به بالاترین مقام برسانید. از طرفی علم آموزان سطح بالا می توانند روی تست های این کتاب حساب دوباره کنند، زیرا تست های دشوار را هم شامل می شود. همچنین علم آموزان می توانند از پاسخ های تشریحی کامل و روند حل تست کتاب استفاده مند شوند. علاوه بر این در قسمت پاسخنامه، نکته های مهم و کلیدی گفته شده است. مشخصات کلی کتاب حسابان و ریاضیات پایه جامع نردبام فراوان سبز موارد زیر را شامل می شود:

–         درس نامه های جامع و سودمند

–         ذکر مثال های مختلف

–         دارای تست های تألیفی و کنکوری سطح بالا

–         پاسخ های تشریحی جامع دنبال با ذکر روش های خلاقانه حل تست

۳- حسابان و ریاضی پایه رشته ریاضی جلد اول فراوان سبز

این کتاب مجموعه ای هماهنگ و طبقه بندی شده از تست ها و درس نامه ها را برای داوطلبان کنکور ریاضی در بر دارد. مباحث و سؤال های گفته شده در این کتاب با ۴۳٫۶ درصد از تست های درس ریاضی کنکور مطابقت دارد. در واقع می توان گفت ۲۴ سوال از مجموع ۵۵ سؤالی که در درس ریاضی کنکور آورده می شود در این کتاب لباس داده شده است. این سری از کتاب های فراوان سبز شامل مباحث گفته شده در سه کتاب اصلی حسابان ۱، ریاضی ۱ و حسابان ۲ است.

سرفصل های حسابان و ریاضی پایه رشته ریاضی جلد اول فراوان سبز با سرفصل های کتاب های درسی مطابقت دارد و دو قسمت درس نامه و تستی را شامل می شود. در این کتاب برای این که شما از بابت پاسخ های خود ایمن شوید هم پاسخنامه کلیدی و هم پاسخنامه تشریحی قرار داده اند. درس نامه و پاسخ های تشریحی کتاب با زبانی فراوان ساده بیان شده اند تا علم آموزان در همه سطوح بتوانند از مطالب مهم و نکات کلیدی استفاده مند شوند.

۴- حسابان ۱ و ۲ و ریاضیات پایه جامع کنکور رشته ریاضی پیمانه ای آبی قلم چی

حسابان ۱ و ۲ و ریاضیات پایه جامع کنکور رشته ریاضی پیمانه ای آبی قلم چی یکی از بهترین منابع ریاضی کنکور از سری کتاب های قلم چی است که تمام مباحث گفته شده در کتاب های آموزشی ریاضی ۱، حسابان ۱ و حسابان ۲ را لباس می دهد. تست های این کتاب بر پایه روش پیمانه ای است تا داوطلب بتواند به خوبی تاریخ خود را مدیریت کند. در واقع هر پیمانه شامل ۱۰ یا ۲۰ سؤال تستی است که روش حل اون ها مشابه است.

درس نامه های کتاب فراوان کاربردی و جامع هستند که مولف اون ها را به طور آشکار توضیح داده است. در انتهای هر دوره به منظور جمع بندی یک آزمون قرارداد شده است تا داوطلب سطح خود را در مورد مباحث اون دوره مورد سنجش قرار دهد.

۵- حسابان و ریاضیات پایه جامع کنکور منتشران

این کتاب یکی از جامع ترین منابع ریاضی کنکور است که توسط انتشارات منتشران در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. این کتاب تمام مباحث گفته شده در کتاب های ریاضی دهم، حسابان یازدهم و دوازدهم را لباس می دهد. حسابان و ریاضیات پایه جامع کنکور منتشران شامل ۱۶۷۴ تست می شود که برای اون ها پاسخنامه تشریحی ارائه شده است. مولف برای درس نامه ها قسمت دوری اختصاص نداده و اون ها را در خلال پاسخ ها آورده است.

۶- ریاضیات پایه و حسابان جامع کنکور مهر و ماه

این کتاب در ۱۸ دوره تألیف شده است که تمام مباحث کتاب های ریاضی دهم، حسابان یازدهم و دوازدهم را در بر دارد. هر دوره با یک درس نامه شروع می شود و سپس از اون تست های مرتبط با دوره آمده است. همه تست ها دارای پاسخنامه تشریحی هستند و تمام جوانب یک سؤال برای شما بررسی شده است. برای شما در این کتاب امکان حل ۲۰۳۰ تست وجود دارد.

خرید کتاب های کمک درسی از یونی کتاب

یونی کتاب یک بانک کتاب اینترنتی است که در زمینه فروش کتاب های مختلفی همانند کتاب های کودک و نوجوان، دانشگاهی، کمک درسی، کنکوری، کتاب های زبان و موارد دیگر کوشش می کند. این بانک کتاب زیادتر از ۵۰۰۰۰ کتاب را در بر دارد و تقریباً یک مجموعه کامل را در اختیار علم آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف جامعه قرار می دهد. شما به شکل اینترنتی می توانید کتاب مورد نظرتان را توصیه دهید و درصورتی که ساکن تهران باشید، ارسال اون برای شما رایگان خواهد بود، اما برای ارسال به شهرهای دیگر سرزمین، هزینه پست گرفته می شود. خیالتان راحت باشد که برای خرید کتاب کمک درسی با تخفیف و ارسال رایگان یونیکتاب بهترین فروشگاه آنلاین می باشد.

منابع ریاضی کنکور ریاضی

جمع بندی

برای موفقیت در کنکور سراسری علاوه بر مطالعه کامل کتاب های درسی و تسلط روی اون ها، داوطلبان باید از کتاب های کمک درسی نیز کمک بگیرند مخصوصا در درس هایی همانند ریاضی که نیاز به تمرین بیش از حد دارند. از این رو ما در این مقاله کوشش کردیم تا شما را با تعدادی از بهترین منابع ریاضی دوست کنیم تا با آگاهی بیشتری برای خرید اون ها اقدام کنید. علاوه بر این برای خرید این کتاب ها می توانید به شکل اینترنتی از یونی کتاب اقدام کنید تا در سریع ترین تاریخ ممکن کتاب را به دستان شما برسانند. یونی کتاب از تمام منتشران، کتاب های تستی و کمک درسی را جمع آوری کرده است.

[ad_2]