بهترین و بدترین تاریخ خوردن خرما چه زمانی است؟

[ad_1]


بهترین زمان خوردن خرما
بهترین تاریخ خوردن خرما

خرما از میوه های خوشمزه و مقوی است که به طور پهناور در سراسر دنیا مصرف می شود و درجه مخصوص ای در طب سنتی و فرهنگ های مختلف دنیا دارد. اگرچه میوه جدید خرما قابل خوردن است اما اکثر مردم طرفدار خرمای خشک هستند و این میوه معمولا به شکل خشک عرضه می شود.

خرما ترکیبات مغذی متنوعی در خود گنجانده و از فیبر و قند بالایی برخوردار است اما آیا برای استفاده بردن از تمام خواص و مواد مغذی اون واجب است این میوه را در تاریخ یا شرایط خاصی مصرف کنیم؟

برای پاسخ به این سوال و دوست شدن با بهترین و بدترین تاریخ مصرف خرما در ادامه مطلب کوکا را همراهی کنید.

بهترین تاریخ خوردن خرما

بهترین تاریخ برای خوردن خوراکی ها، صرف نظر از این که چه غذایی می خورید، زمانی است که واقعا گرسنه هستید یا میل به غذا خوردن دارید.

اگرچه بسیاری از متخصصان بهداشت معتقد هستند هضم غذا در زمان‌ خاصی از روز خوب تر انجام می شود و در تاریخ های غیر از اون می تواند به مشکلات هضم منجر شود اما نمی توان این ادعا را به طور کامل تایید کرد.

جذاب است بفهمید بدن ما حتی قبل از اون که لقمه درون دهان شود مهیا هضم غذا می باشد و آنزیم های گوارشی خاصی در دهان ترشح می کند، این فرایند در طول عمل هضم ادامه دارد.

بدن ما قادر است نوع آنزیم های مورد نیاز برای هضم را با توجه به نسبت درشت مغذی هایی همچون کربوهیدرات ها، پروتئین و ترکیبات چربی تشخیص دهد و برایش فرقی نمی کند چه زمانی از شبانه روز باشد.

با وجود همه این ها خوردن خرما در تاریخ هایی از روز خوب تر است و فواید بیشتری به دنبال دارد، از جمله:

1. وقت صرف صبحانه

مصرف خرما می تواند یک روش عالی برای افزودن شیرینی و فیبر طبیعی به رژیم غذایی در سحر زود باشد و محتوای فیبر فراوان اون به سیر نگه داشتن شما در طول سحر کمک می کند.

2. به نام بین وعده ظهرگاهی

خرما منبع خوب فیبر و لبریز از قندهای طبیعی است، ترکیب فیبر و قند دلیل می شود افزایش سطح قند خون یواش تر شده و بدون اون که دلیل‌ بدی روی بدن داشته باشد به افزایش انرژی بدن کمک کند.

3. زمانی گرسنه هستید

خرما منبع متمرکز کالری است و به واسطه فیبر فراوان موجود در اون فراوان سیر کننده می باشد. اگر حس گرسنگی می کنید اما تصمیم ندارید یک وعده کامل غذایی داشته باشید می توانید کمی کره بادام زمینی را با خرما قاتی کرده و میل کنید، این ترکیب منبع خوب فیبر، کربوهیدرات و پروتئین می باشد.

4. قبل از تمرینات ورزشی

گرچه خرما به طور طبیعی حاوی قند فراوان می باشد اما به سرعت قند خون را افزایش نمی دهد و نوعی کربوهیدرات یواش رهش دارد که جریان مداومی از انرژی برای سوخت رسانی بدن در حین تمرینات آماده می کند. توصیه می شود 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرینات ورزشی 2 تا 4 عدد خرما میل کنید.

5. بین وعده شبانه

خرما به دلیل محتوای فیبر فراوان اون یک بین وعده عالی قبل از خواب محسوب می شود زیرا هضم فیبر به تاریخ بیشتری نیاز دارد و دلیل می شود در نیمه شب حس گرسنگی کمتری داشته باشید.

بدترین تاریخ خوردن خرما

اگرچه بدن ما قادر است در هر تاریخ از شبانه روز غذاها را هضم کند اما برخی زمان‌ ویژه وجود دارد که مصرف خرما در اون مواقع توصیه نمی شود، از جمله:

1. افرادی که به سندرم روده تحریک پذیر مبتلا هستند

سیستم گوارش افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر ممکن است به غذاهای حاوی فودمپ (نوعی کربوهیدرات های زنجیره کوتاه) حساس باشند. خرما از مواد غذایی حاوی فودمپ است و مصرف اون توسط این بیماران می تواند دلیل نفخ و ناراحتی معده شود.

2. سپس از وعده غذایی سنگین

خرما لبریز از فیبر است که هضم اون وقت تاریخ بیشتری طول می کشد، به همین قلب مصرف خرما سپس از یک وعده غذایی سنگین می تواند دلیل سیری بیش از حد و ناراحتی شود.

3. اگر آلرژی دارید

بدن برخی افراد حساس است و در موارد نادر ممکن است به خرما آلرژی داشته باشند، اگر حس می کنید این مورد در مورد شما صدق می کند قبل از مصرف خرما با متخصص تغذیه صحبت کنید.

4. اگر اسهال دارید

خرما حاوی نوعی الکل قندی به نام سوربیتول است که دلیل افزایش حرکات روده در برخی افراد می شود، بنابراین اگر اسهال دارید خوب تر است از مصرف خرما اجتناب کنید.

به جز موارد ذکر شده، تقریبا هر زمانی می توان اقدام به مصرف خرما کرد. این میوه فراوان مقوی بوده و گنجاندن اون در رژیم غذایی به نام بین وعده یا بخشی از وعده غذایی فواید زیادی به دنبال دارد.

منبع: healthline

[ad_2]