بهترین پوستر های فیلم های ترسناک ؛ عکس‌های ابتدایی وهم‌آلود

[ad_1]

پوستر‌ها، اصولاً نقش مؤثری در جاذبه بیننده دارد و ما در این نوشتار، به معرفی و بررسی بهترین پوستر های فیلم های ترسناک خواهیم پرداخت.

فیلم های ترسناک ، اصولاً ساخته می‌شوند که در تمامی مقطع فیلم، مخاطب را بترسانند. برخی از اون‌ها در بطن قصـه و برخی دیگر با جامپ اسکیر‌های متفاوتی که در طول فیلم علامت می‌دهند، بیننده را به خوف مجبور می‌کنند.

در فیلم‌های ترسناک، مهم‌ترین عنصری که دلیل می‌شود فیلم نزد از اکران دیده شود و همه درباره‌ی اون صحبت کنند، تریلر‌ها و پوستر‌ها هستند. تریلر‌ها به بیننده اجازه‌ی این را می‌دهند که برخی از مهم‌ترین قطعه‌های درون فیلم را مشاهده، و پوستر‌ها نیزسعی دارند که تنها با یک عکس، مفاهیم پنهان اون فیلم را درون خود جای بدهند.

هدف پوستر‌ها، ترساندن مخاطب نزد از شروع فیلم است و طراح پوستر تلاش می‌کند که مفهوم اصلی و کلی این اتفاق را درون اون طرح بگنجاند. تنها گزینه‌ی موجود در بین آثار کلاسیک و مدرن، همین پوستر‌ها هستند که تلاش داشته‌اند ترسناک به‌نظر برسند.

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

  • عکس‌های ابتدایی وهم‌آلود

شما می‌توانید فهرست بهترین پوستر های فیلم های ترسناک را در یک دید در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

پوسترها، طیفی جذاب از انواع مختلف آثار ترسناک، همانند فیلم‌های اسلشر و جنایی‌های روانشناختی که هر بیننده‌ای را به خوف مجبور کند، را شامل می‌شوند و اون‌ها را برای دیدن فیلم ترغیب می‌کند. با ما دنبال باشید تا به معرفی بهترین پوستر های فیلم های ترسناک بپردازیم.

A Nightmare On Elm Street

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر فیلم های ترسناک

کابوس در خیابان الم، یکی از نمادین‌ترین آثار اسلشر کلاسیک است که بالای 10 فیلم مختلف دارد و حول اساس شخصیتی به اسم فردی کروگر می‌چرخد. این فرانچایز ، ابتدا در سال 1984 اکران شد و در سال 2013 به اتمام رسید و خودش را در تاریخ پایدار کرد.

شاید نسخه‌های متفاوتی از این فیلم تا به امروز منتشر شده باشد، اما پوستری که این فرانچایز با اون به محبوبیت بالایی رسید، اولین پوسترش بود که علامت می‌داد فردی چگونه به ذهن قربانی خود نفوذ می‌کند و کابوسی بد را برایش تداعی می‌کند. درون این پوستر، اولین دید به چنگک‌های نمادین فردی شکل می‌گیرد و همین چنگک‌ها، این پوستر را ترسناک می‌کنند. برای افزودن حس خوف به پوستر، چهره‌ی مرد جوانی را می‌بینیم که با چشمانی وهم‌آلود، به دوربین نگاه دقیق شده است.

همین نکات ریز در پوستر علامت می‌دهد که قاتل، قربانی‌های خود را می‌گیرد و تلاش می‌کند که اون‌ها را در خیالات خود و در خواب بکشد. نکات ریز و درشتی که در این پوستر پنهان شده، این پوستر را به بهترین پوستر فیلم های ترسناک تبدیل می‌کند.

Rosemary’s Baby

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

فیلم بچه رزماری، درباره‌ی یک زوج کم سن است که جدید به نیویورک مسافرت کردند و به خانه‌ای می‌روند که همسایه‌های اون‌ها انسان‌های عجیبی هستند و کم کم اتفاقات عجیبی چهره می‌دهد که این دلیل‌، به فیلمی ترسناک تبدیل شود. این فیلم رومن پولانسکی، درباره‌ی خوف فولکور است و فرقه‌ای از شیطان‌پرستان را علامت می‌دهد که بر طبق قصـه‌ها و روایاتی، وجود اون‌ها نقض نشده.

پوستر این فیلم، تداعی‌کننده‌ی بسیاری از اتفاقات فیلم است و در عین سادگی، می‌تواند خوف را به شکل موشکافانه به درک اتفاق برساند. پوستر فیلم، فراوان نازک و در عین حال شوم کار گرفته شده و با رنگ سبزی که دارد، هیولا بودن یک چیزی را علامت می‌دهد که در آخر فیلم متوجه می‌شویم بچه، همان هیولا است که باید تحت نظر رزماری، که در پشت بچه قرار دارد، رشد کند. طراح پوستر، برای افزودن به دنیا بیگانه‌ی کودک، او را به تنهایی، بالای یک تپه علامت داده است.

The Evil Dead

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

فیلم Evil Dead همانند کابوس در خیابان الم، یک فرانچایز فوق‌العاده جذاب و کلاسیک است که حول اساس زامبی می‌چرخد. فیلم Evil Dead، ابتدا در سال 1981 منتشر شد و همچنان نیز ادامه دارد و یک سریال هم بر روی اون، توسط شبکه‌ی FX ساخته شده است. این مجموعه، به پنج دانشجو می‌پردازد که در جنگل با یکدیگر قرار می‌گذارند و در یک کلبه، کتابی به اسم کتاب مرده و پیدا می‌کنند. اون‌ها با دوباره کردن اون کتاب، شیطان را احضار می‌کنند و اتفاقاتی بد را رقم می‌زننند.

تمامی پوستر‌های این مجموعه، یک زن را علامت می‌دهد که توسط شاخه‌ی درختان احاطه شده و به سو زمین کشیده می‌شود. چهره‌ی وحشت‌زده‌ی این زن، خوف خالص را علامت می‌دهد و بیانگر این است که هر ثانیه امکان دارد در فیلم، یک نیروی ماوراءالطبیعه ، شما را به زمین بزند. دست چپ او، برای کمک گرفتن از یک فرد ویژه، کاملاً نا‌امیدانه می‌باشد و این را علامت می‌دهد که بیننده متوجه باشد که با یک دلیل‌ بی‌مهربانی سروکار دارد.

Poltergeist

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بد ترین پوستر ها در فیلم های ترسناک

فیلم ارواح خبیثه، به خانواده‌ای می‌پردازد که در دور و بر‌ی شهر زندگی می‌کنند و خانه‌شان توسط یک روح تسخیر شده و الآن کودک اون‌‌ها را درگیر کرده است. پوستر فیلم، یک منظره‌‌ی مینیمالیستی را علامت می‌دهد که یک دختر بچه، در موقعیت سرشناس خود در مقابل تلویزیون پابرجا نشسته و تکان نمی‌خورد.

عکس تاریک و آبی رنگی که در پوستر وجو دارد، بیننده را تا حد زیادی می‌ترساند و تنها نوری که در پوستر بازتاب می‌شود، روشنایی تلویزیون است که دلیل می‌شود تمام تمرکز اصلی را بر روی همان تلویزیون برفکی بیاندازد. تصاویر سیاهی که در کنار کودک وجود دارند، خوف نامفهوم و ناشناخته را علامت می‌دهند و همان چیزی است که با رمز و راز فیلم همپوشانی دارد. همین امر دلیل می‌شود این پوستر، به یکی از بد ترین پوستر ها در فیلم های ترسناک تبدیل شود.

زیادتر بخوانید:

The Cabinet Of Dr. Caligari

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

فیلم مطب پزشک کالیگاری، یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک صامت است که با هنرنمایی خارق‌العاده‌ی کنراد وید  دنبال است. این فیلم، ورود اکسپرسیونیسم به دنیای سینما را علامت می‌دهد و به همین خاطر است که از اون به نام تأثیرگذارترین فیلم ترسناک تاریخ (بهترین فیلم های ترسناک کهنه که تحت تاثیر قرار می‌دهند) یاد می‌شود. این فیلم، قصـه فرانسیس، مرد جوانی، را علامت می‌دهد که خاطرات خود را از تجربیات وحشتناکی که اخیراً و نامزدش جین پشت سر گذاشته‌ و الآن اون‌ها یادآوری می‌کند.

عکس پوستر این فیلم نیز با نقاشی اکسپرسیونیسم علامت داده شده است و الهام‌برداری شده از نقاشی جیغ ادوارد مونک است که شور‌نمایی خالص را به عکس می‌کشد. پوستر فیلم، چهره‌ی شخصیت اصلی را به شکل رنگ‌پریده‌ای علامت می‌دهد که چشمانی زرد رنگ دارد و دستانش غیر طبیعی می‌باشد. تمامی تصاویر، تداعی‌کننده‌ی این هستند که او فردی غیر‌قابل تصور است و رنگ‌های جیغ در پشت سرش، پارادوکس شخصیت او و اتفاقات اطرافش را علامت می‌دهد.

Possessor

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

فیلم علمی تخیلی Possessor، درباره‌ی یک قاتل است که می‌تواند کنترل بدن دیگران را به وظیفه بگیرد و کارهای وحشتناکی انجام دهد. پوستر اصلی این فیلم، نسبتاً ساده، اما در عین حال مؤثر است و شخصیت اصلی را در ماسکی از فیلم علامت می‌دهد.

چیزی که فیلم می‌خواهد به ما علامت بدهد، شکنجه‌ای به اسم خودکشی و قاتلی می‌باشد که ویژگی‌های چهره‌ای را به خوبی می‌شناسد. پوستر نیز دقیقاً با همین فرمان نزد می‌رود و پوستی بی‌رنگ و جان را علامت می‌دهد که دهان و چشم‌اش خالی است. بیننده با دیدن این چشم تو خالی حس پوچی را دریافت می‌کند و نمی‌تواند هدف قاتل را در همان ابتدا کشف کند.

The Strangers

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
جذاب ترین پوسترهای فیلم ترسناک

فیلم بیگانگان، یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک راز‌آلود است که درباره‌ی زوج جوانی می‌باشد که به تازگی ازدواج کرده‌اند و در یک خانه‌ی دور افتاده ساکن هستند. اون‌ها در نیمه شب مورد حمله‌ی سه غریبه که شکل‌هایشان را با ماسک پوشانده‌اند قرار می‌گیرند. فیلم در سال 2008 توانست انقلابی بزر در این سبک از ژانر ترسناک ساختن کند و به فیلمی تبدیل شود که جذاب ترین پوسترهای فیلم ترسناک است.

ترسیم اصلی پوستر، بر حول اساس شخصیت اصلی است و در نزد‌زمینه و در گوشه‌ی سو چپ، قاتل نقابدار را علامت می‌دهد. شکل پنهانی قاتل و نوه‌ی پنهان‌شدنش در پش شخصیت اصلی، هر بیننده‌ای را می‌ترساند و دقیقاً هم هدف طراح پوستر همین بوده که ما را متوجه اتفاق تلخی که چهره خواهد داد بیاندازد و شخصیت اصلی را نحوه‌ای علامت دهد که از هیچ چیز خبر ندارد. چیزی که ترسناک‌تر به‌نظر می‌رسد، این است که آیا قاتل به دوربین دید می‌کند یا مقتول‌اش؟

زیادتر بخوانید:

The Human Centipede

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

فیلم هزارپای انسان، در مورد یک پزشک دیوانه و آلمانی است که در جداسازی دوقلوهای به‌هم‌چسبیده توانایی بالایی دارد. اما او زیادی نزد می‌رود و الآن به فکر ساختن یک هزارپای انسانی می‌باشد. او به همین منظور، سه توریست را ربوده تا با پیوند اون‌ها یکدیگر، نقشه‌ی جنون‌آمیز خودش را عملی کند. فیلم فراوان زیاد مشمئز‌کننده و مریض است و یکی از آثار ترسناک وحشت بدنی می‌باشد و این را هم در پوسترش می‌توان یافت.

اگر کوتاه‌ی قصـه فیلم را بخوانید، کاملاً متوجه پوستر می‌شوید و می‌توانید درک کنید که سه دست، پنهان پشت شیشه، چه کسانی هستند و اون پزشک آلمانی، با چه شکنجه‌هایی اون‌ها را تبدیل به هزارپا خواهد کرد. چیزی که شاید از دید ابتدایی شما پنهان بماند، این است که این سه نفر تلاش بر فرار دارند و با فشاری که بر شیشه درون می‌کنند، حس خواهش از خوف را خواهید فهمید. تنها چهره‌ای که آشکار است، علامت‌دهنده‌ی سر اون هزارپا می‌باشد و کاملاً به بیننده علامت می‌دهد که او دارد درد شدیدی را صبر می‌کند.

The Purge

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین پوستر های فیلم های ترسناک

مجموعه فیلم‌های پاکسازی، از بهترین مجموعه‌های ترسناکی هستند که با فضای مدرن ساخته شده‌اند. در مجموعه فیلم‌های پاکسازی، قصـه شبی توضیح داده می‌شود که دولت به مردم اجازه می‌دهد در 24 ساعت آینده، هر جرمی که می‌خواهند را انجام بدهند. اولین نسخه‌ی این فیلم، قصـه خانواده‌ای را روایت می‌کند که تلاش دارد از این شب، جان تندرست به در ببرد.

پوستر تلاش زیادی نمی‌کند که قصـه را لو بدهد و نکات پنهانی را از بدو قصـه نزد بگیرد، اما یک ماسک را علامت می‌دهد که در طول فیلم عنصر کلیدی می‌باشد و بیننده اون را از شخصیت‌های اصلی زیادتر مشاهده می‌کند. چیزی که این پوستر را بد می‌کند، چشم‌هایی است که به بیننده دید می‌کند و مخاطب را یاد دید جک تورنس در فیلم درخشش می‌اندازد. خندیدن هیستریکی که بر پشت نقاب خوابیده است، این تصور را ساختن می‌کند که چه کشتن‌هایی با بی‌رحمی به عکس کشیده خواهد شد.

زیادتر بخوانید:

Terrifier

بهترین پوستر های فیلم های ترسناک
بهترین فیلم های ترسناکی که پوستر جذابی دارند

این فیلم، قصـه یک دلقک دیوانه است که در شب هالووین، سه زن کم سن را ربوده و هرکسی که در مسیرش قرار بگیرد را می‌کشد. فیلم فراوان زیاد بی‌مهربانی است و یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناکی که پوستر جذابی دارند می‌باشد که با الهام‌برداری از فیلم کلاسیک مردی که می‌خندد است.

وجود یک دلقک به تنهایی در پوستر یک فیلم ترسناک است و الآن طراح پوستر تلاش دارد که با پشت‌زمینه‌ی سیاه، تمرکز اصلی را بر روی او بگذارد و علامت دهد که قصـه فیلم، دقیقاً بر روی او می‌چرخد. دندان‌های آغشته به خون او تداعی‌کننده‌ی کشتن‌های بی‌شمارش است که تا دندان‌های او را فرا گرفته و علامت می‌دهد که او برای رسیدن به هدفش، هر کسی را خواهد کشت.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین پوستر های فیلم های ترسناک سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *