بهترین کمیک های تانوس ؛ این بیگانه بنفش از کجا آمد و چه می‌خواهد؟

[ad_1]

تانوس یکی از نمادین‌ترین و بهترین شرور های مارول در کمیک‌های مارول است. پس در ادامه به معرفی و بررسی بهترین کمیک های تانوس خواهیم پرداخت.

همزمان که فاز چهارم دنیای سینمایی مارول درحال پیشرفت است، مقاوم است که با افسوس به قبل و حماسه ابدیت دید نکنیم. این حماسه در 23 فیلم جریان داشت و فراوان یواش تانوس را به نام تهدیدی فراوان عظیم برای تمام دنیا معرفی کرد.

بهترین کمیک های تانوس

این بیگانه بنفش از کجا آمد و چه می‌خواهد؟

شما می‌توانید فهرست بهترین کمیک های تانوس را در یک دید در لیست زیر مشاهده کنید:

بهترین کمیک های تانوس
بهترین کمیک های تانوس

تانوس در بسیاری از بهترین کمیک های مارول تاریخ به نام شخصیت شرور قصـه ظاهر شده است. با توجه به تعداد فراوان کمیک‌هایی که تانوس شرور اون بوده است، تشکیل لیست برترین کمیک بوک های تانوس کمی دشوار است. با این حال، ما به معرفی و بررسی برخی از بهترین‌ اون‌ها پرداختیم. پس تا آخر این نوشتار با جونی دنبال باشید.

The Magus Saga

بهترین کمیک های تانوس
آدام وارلاک و تانوس در کمیک The Magus Saga

آدام وارلاک یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین شخصیت های کیهانی مارول است. او در کمیک حماسه ماگوس، با نسخه‌ای شیطانی از خودش رو به رو می‌شود. این قصـه جنبه دو قطبی جاری او را به مخاطبان علامت می‌دهد.

تانوس و وارلاک رابطه پیچیده‌ای دارند که در دنیای سینمایی مارول ابداً به اون پرداخته نشده است. این کمیک به خوبی رابطه میان شخصیت‌های گوناگون را مشخص می‌کند و برای اولین بار از گامورا، دختر تانوس رونمایی می‌کند. این حماسه با جمع‌آوری سنگ‌های ابدیت به آخر می‌رسد که یکی از دستاوردهای عظیم تانوس است.

زیادتر بخوانید:

Marvel Universe: The End

بهترین کمیک های تانوس
تانوس در کمیک Marvel Universe: The End

کمیک کراس اور 6 شماره‌ای Marvel Universe: The End، یکی از بهترین کمیک بوک های تانوس است. اما علاوه بر تانوس، کاملاً کامل به پیشینه و منشاء سلستیال‌ها می‌پردازد. قصـه این کمیک، در رابطه با بازگشت فرعون خراب مصری، آخناتون به زندگی، تلاشش برای تسخیر زمین و دنیا است. اما این بار، تانوس و پزشک دووم به دیگر ابرقهرمانان زمین می‌پیوندند تا با مسافرت در تاریخ، تاریخ را بازنویسی کنند.

کمیک Marvel Universe: The End کاملاً در شخصیت تانوس عمیق می‌شود. او علامت می‌دهد که دوست دارد همیشه حق با او باشد. با این حال، در آخر قصـه، تانوس چند ثانیه احساسی را در کنار آدام وارلاک و لیدی دث علامت داده و خودش را فدا می‌کند.

زیادتر بخوانید:

Thanos Rising

بهترین کمیک های تانوس
بهترین کمیک های تانوس

خط داستانی Thanos Rising، قصـه سرگذشت تانوس و به قدرت رسیدن او را شرح می‌دهد. تانوس تصمیم می‌گیرد تا به تایتان، سیاره تخریب شده است برود. او سر قبر مادرش، تمام خاطراتش را مطالعه می‌کند. ما نیز دنبال با تانوس تمام این وقایع دردناک را مشاهده می‌کنیم.

بدون شک Thanos Rising یکی از بهترین کتاب های کمیک تانوس برای چی که برای اولین بار، لقب تایتان دیوانه را از روی تانوس برداشته و به او وجهی انسانی‌تر می‌دهد. ما زیادتر به اعماق ذهن تانوس می‌رویم و برای اولین بار با منشاء این عشق وسواسی تانوس به لیدی دث دوست می‌شویم.

زیادتر بخوانید:

The Thanos Imperative

بهترین کمیک های تانوس
تانوس بر کاور کمیک The Thanos Imperative

یکی از جاه طلبانه‌ترین کراش اورهای مارول، The Thanos Imperative است که به سبب نقش پررنگ تانوس، در لیست برترین کمیک های تانوس نیز جای می‌گیرد. قصـه اصلی، در رابطه با برخی از قهرمانان کیهانی است که نیروهای خود را برای مواجهه با یک شکاف در فضا-تاریخ که در اون مرگ وجود ندارد، متمرکز می‌کنند.

در این قصـه، تانوس به نام آواتار مرگ در قصـه وجود می‌یابد و با اولین دشمن خود، کاپیتان مارول اصلی قرار می‌گیرد. اگرچه این خط داستانی چیز جدیدی را در رابطه تانوس به ما ارائه نمی‌دهد، اما زیادتر در مفاهیم عاشقانه میان او و مرگ می‌رود.

زیادتر بخوانید:

Annihilation

بهترین کمیک های تانوس
نگهبانان کهکشان، تانوس، گالاکتوس، موج سوار نقره‌ای، نووا و ناانسان‌های مارول در کمیک Annihilation

کراس اور بزر Annihilation در سال 206، تمام شخصیت‌های کیهانی مارول را گردهم آورد. قصـه اون در رابطه با یک ناوگان شرور فراوان عظیم است و اکثر نیروهای بزر، علیه اون متحد می‌شوند.

اگرچه این حادثه یکی از برترین کمیک بوک های تانوس است، اما نقش او در اون نسبتاً کوچک است. تانوس در این قصـه، با کمک استار لرد بیاندر را شکست می‌دهد. او سپس با آنیهیلوس متحد می‌شود اما قبل از مرگ به دست درکس ویرانگر، جبهه خود را تغییر می‌کند.

زیادتر بخوانید:

The Infinity War

بهترین کمیک های تانوس
بهترین کمیک های تانوس

به دنباله حادثه کراس اور دستکش ابدیت در سال 1991، کمیک The Infinity War قصـه ماگوس، نسخه شرور آدام وارلاک را روایت می‌کند که به دنبال انتقام از وارلاک و تانوس است.

برخلاف فیلم سینمایی جنگ بینهایت، تانوس در این قصـه شرور نیست. بلکه او برعکس، به نام یکی از شخصیت‌های اصلی تلاش می‌کند ماگوس را متوقف کند. قصـه حتی تا جایی نزد می‌رود که تانوس خودش برای متوقف کردن ماگوس از وارلاک کمک می‌خواهد. حتی اگر نیت خیر تانوس دائمی نباشد، اما او یکی از مهم‌ترین و بهترین کمیک بوک های تانوس را رغم زد.

زیادتر بخوانید:

Infinity

بهترین کمیک های تانوس
بهترین کمیک های تانوس

خط داستانی Infinity در سال 2013 به سبک اولیه بهترین کتاب های کمیک تانوس دوباره می‌گردد. او درحال حمله به زمین است و همزمان انتقام جویان خارج از سیاره، تلاش می‌کنند تا در برابر نژادی بیگانه بنجگند. همچنین واجب به ذکر است که Infinity ادامه چندین خط داستانی از جمله عصر اولتران است.

تانوس آنتاگونیست اصلی این کراس اور است که کاری جز شرارت تسخیر زمین انجام نمی‌دهد. با این حال، این خط داستانی از دید چندین شخصیت دیگر، بینش‌های جدید‌ای را در مورد تایتان دیوانه به ما ارائه می‌دهد. او همچنان یک ظالم دیوانه و تشنه قدرت است اما چند نفر تفسیرهای جالبی درباره انگیزه‌های تانوس ارائه می‌دهند.

زیادتر بخوانید:

Thanos Quest

بهترین کمیک های تانوس
بهترین کمیک های تانوس

سنگ‌های بینهایت جزو قدرتمندترین اشیأ در دنیای مارول هستند. کمیک Thanos Quest نیز نحوه به دست آوردن اون‌ها را توسط تانوسی که جدید احیا شده است روایت می‌کند. در این قصـه، تانوس با چندین شخصیت کیهانی مهم مارول از جمله قهرمان دنیا،‌ کلکسیونر و گرند مستر ملاقات می‌کند.

این بار تانوس زیادتر با استفاده از شوخ طبعی و فریب گری خود سنگ‌ها را به دست می‌آورد نه با زور و وحشیگری. او شرورهای بسیاری را   فریب می‌دهد تا جایی که حتی خود مرگ تا حدودی تحت تاثیر دستاوردهایش قرار می‌گیرد. همچنین این کمیک مثدمه قصـه دستکش ابدیت محبوب می‌شود که جزو مهم‌ترین کمیک‌های مارول است.

زیادتر بخوانید:

Silver Surfer: Rebirth Of Thanos

بهترین کمیک های تانوس
تانوس و موج سوار نقره‌ای در کمیک Silver Surfer: Rebirth Of Thanos

موج سوار نقره‌ای در سال 1987 و در کمیک Silver Surfer: Rebirth Of Thanos،  در مقابل تایتان دیوانه قرار گرفت. همانطور که از نام این کمیک پیداست، قصـه بازگشت تایتان دیوانه به زندگی و تلاش مداوم او برای جمع آوری تمام سنگ‌های بینهایت را علامت می‌دهد. موج سوار نقره‌ای نیز با درکس ویرانگر متحد می‌شود تا از جلوی تانوس از رسیدن به هدفش را بگیرد.

همانند دیگر قصـه‌های کلاسیک تانوس، تولد دوباره تانوس نیز او را به نام شخصیتی تماماً منفی علامت می‌دهد. او شروری است که می‌خواهد مرگ دوستش داشته باشد. این کمیک نیز با ارزش و مهم بودن فراوان زیادی در آینده شخصیت تانوس در کمیک‌های مارول دارد.

زیادتر بخوانید:

Infinity Gauntlet

بهترین کمیک های تانوس
تانوس با تمام سنگ‌های ابدیت در کمیک دستکش ابدیت

بدون شک یکی از مهم‌ترین و بزر کمیک‌های مارول در تاریخ، دستکش ابدیت است. البته که با محوریت تانوس در نقش اول، می‌توانیم اون را بخشی از برترین کمیک های تانوس نیز محسوب کنیم. در این قصـه، تانوس تمام سنگ‌های ابدیت را جمع آوری کرده و نیمی از دنیا را نابود می‌کند. از سوی دیگر، زمانی که نبیولا اون‌ها را از تانوس می‌دزدد، تانوس به وارلاک و دیگر ابرقهرمانان می‌پیوندد تا جلوی او را بگیرد.

دستکش ابدیت بهترین خط داستانی برای تانوس است. برای چی که تمام جوانب این شخصیت، در این قصـه دیده می‌شوند. از عقاید دیوانه وار تایتان دیوانه، تا علاقه‌اش به مرگ و عشقی بی حد به دخترانش. همچنین دستکش ابدیت با ارزش و مهم بودن بسیاری در تاریخ مارول دارد و فیلم‌های انتقام جویان: جنگ ابدیت و انتقام جویان: آخر بازی اقتباسی آزاد از همین کمیک بوک است.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین کمیک های تانوس سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوال های متداول در رابطه با بهترین کمیک های تانوس

نژاد تانوس چیست؟

تانوس از نژاد تایتان‌ها است و در سیاره تایتان زندگی‌ می‌کرد.

برای چی تانوس نیمی از دنیا را نابود کرد؟

برخلاف دنیای سینمایی مارول که تانوس را فردی دانشمند با یک ایدئولوژی منحصر به فرد علامت می‌دهد، عاشق لیدی دث بود و برای جلب رضایت او نیمی از دنیا را کشت.[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *