بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها توسط گوگل

[ad_1]

تصاویر جدید منتشر شده توسط گوگل خبر از بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها می‌دهند. برای آشنایی با جزئیات این تغییرات با ما دنبال باشید.

امسال گوگل چند زمان برای معرفی تبلت پیکسل خودش داشت از جمله حادثه I/O 2022 چند ماه قبل یا حادثه مقاوم‌افزارهای پیکسل که آغاز این ماه برگزار شد. این تبلت هم یکی دیگر از محصولات گوگل در راستای عزم این شرکت برای تغییر طراحی رابط کاربری اندروید در گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها است.

یکی دیگر از استراتژی‌های گوگل در این زمینه، بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها و دستگاه‌هایی با صفحه نمایش بزرگتر است. حالا اطلاعات بیشتری درباره این تغییرات به دست آمده و گوگل جزئیاتی از گزینه‌هایی که قرار است برای تبلت‌ها، گوشی‌های تاشو و کروم بوک پیاده‌سازی شوند، منتشر کرده است.

زیادتر بخوانید: جزئیات و تاریخ عرضه تبلت پیکسل رسما توسط گوگل اعلام شد

جزئیات طرح بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها

گوگل یک عکس منتشر کرده که تغییرات ساختن شده در راستای بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها را نمایش می‌دهد. قرار است این تغییر در سال 2023 برای گوشی‌های تاشو و تبلت‌ها پیاده‌سازی شود. این تغییر یک ارتقای مهم نسبت به طراحی فعلی پلی استور برای تبلت‌ها محسوب می‌شود؛ چون در حال آماده قطعه کلی پلی استور برای تبلت‌ها، همان قالبی است که برای گوشی‌های هوشمند استفاده شده است.

بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها
اسکرین شاتی از پلی استور جدید

در این طراحی جدید توضیحات، اسکرین‌شات‌ها و ویدیوهای مربوط به اپلیکیشن‌ها مستقیماً از صفحه اصلی Apps and Games نمایش داده می‌شود. به گفته گوگل این تغییر صرفاً یک تغییر بصری است و تأثیری بر قابلیت تبلیغ اپلیکیشن‌ها ندارد. اسکرین‌شات منتشر شده توسط گوگل، وجود بخشی اختصاصی برای کودکان را در قطعه سو چپ نوار کناری صفحه علامت می‌دهد.

برای سیستم‌عامل ChromeOS هم تغییراتی در پلی استور پیاده‌سازی شده است. گوگل اعلام کرده که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند اسکرین‌شات‌های کروم بوک را از راه کنسول گوگل پلی بارگذاری کنند. به توسعه‌دهندگان توصیه شده که از اسکرین‌شات‌هایی با نسبت ابعاد 16 به 9 و رزولوشن حداکثر 1080-7690 استفاده کنند – احتمالاً این داستان علامت دهنده قابلیت‌های آینده نمایشگرهای کروم بوک است. در مجموع می‌توان 8 اسکرین‌شات بارگذاری کرد.

گوگل نکات و منابعی هم برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها منتشر کرده است. این شرکت به توسعه‌دهندگان توصیه کرده که کوشش کنند اسکرین‌شات‌هایی با ابعاد و اندازه‌های مختلف بگیرند و از به کار بردن عکس دستگاه‌ها در تبلیغ اپلیکیشن‌ها یا بازی‌ها خودداری کنند. همچنین تبلیغات باید زیادتر عکس اساس باشند تا نوشتار اساس. اگر استفاده از متن ضروری است نباید استفاده از اون نیاز به به‌روزرسانی‌های مکرر داشته باشد.

این احتمال وجود دارد که تغییرات پلی استور در راستای عرضه تبلت پیکسل در سال آینده یا حتی پیکسل فولد که احتمالاً در انتهای سه ماهه اول 2023 روانه بازار می‌شود، انجام شده باشد. احتمالاً در چند ماه آینده اخبار بیشتری درباره تبلت و گوشی تاشوی گوگل منتشر می‌شود.

البته نباید یاد بردن کرد که در حال آماده تبلت‌های اندروید اقتصادی هم در بازار وجود دارند که این تغییرات پلی استور برای آنها هم اعمال خواهد شد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره بهینه‌سازی پلی استور برای تبلت‌ها چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: androidpolice

[ad_2]