بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است؟

[ad_1]

اکثر عکاسان و فیلمبرداران شغل ای میلیون‌ ها تومان برای خرید تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری اندوخته گذاری می کنند تا یک کسب و کار برنده راه اندازی کنند. دزدی یا صدمه تصادفی می تواند به طور قابل توجهی بر حقوق عکاسان نشان بگذارد و به طور بالقوه اون ها را از پذیرش مشتریان دوباره دارد. اینجا است که بیمه دوربین عکاسی به کمک تصویربردار می‌ آید.

بیمه نامه های سرقت اموال تنها اگر دوربین شما در منزل باشد، خدماتی به شما ارائه می دهد اما زمانی که در جاده هستید یا در محل کار می کنید شامل بیمه نمی شوید. عکاسان شغل ای می توانند بیمه اموال تجاری و سایر سیاست ها را برای محافظت از تجهیزات گران قیمت خود داشته باشند.

آبان تتر

بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است؟

با داشتن بیمه دوربین عکاسی و رعایت چند نکته ساده برای محافظت از تجهیزات خود، می توانید شرایط نزد بینی نشده را از به خطر انداختن کسب و کار و حقوق خود دور کنید.

در این مقاله به این داستان خواهیم پرداخت که بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است و چه بیمه نامه هایی برای یک کسب و کار عکاسی بهترین هستند و چگونه استفاده از بیمه دوربین عکاسی می تواند قسمت مهمی از مدیریت ریسک را انجام دهد.

بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است؟

نکاتی برای محافظت از تجهیزات عکاسی

از آنجایی که دوربین ها قابل حمل و گران هستند و به راحتی به شکل آنلاین به فروش می رسند، هدفی طبیعی برای سارقان هستند. علاوه بر بیمه دوربین، به یاد داشته باشید که از لوازم جانبی مناسب برای ایمن نگه داشتن دوربین دیجیتال و لنزهای خود استفاده کنید. با استفاده از کیف دوربین و درپوش لنز هر تاریخ که عکس نمی‌گیرید، از خراشیدن روی بدنه یا لنز دوربین خودداری کنید. برای کاهش خطر افتادن دوربین، یک طناب گردن اضافه کنید.

بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است؟

بیمه دوربین چیست؟

بیشتر بیمه دوربین عکاسی می تواند تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری را برای تعمیرات و تعویض های ناشی از انواع خطرات لباس دهد. بیمه دوربین به مدل های گران قیمت محدود نمی شود. شما معمولاً می‌توانید بیمه‌نامه دوربین را برای هر چیزی از یک دوربین عکاسی ساده گرفته تا دوربین بدون آینه یا DSLR زبر دست دریافت کنید. بیمه دوربین همچنین ممکن است از تجهیزات دوربین شما محافظت کند، از جمله: بدنه اصلی دوربین، صفحه نمایش ال سی دی، لنزها، فلش های خارجی، مکانیزم های شاتر، باتری های دوربین و غیره.

بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است؟

آیا به بیمه دوربین نیاز دارید؟

اگر یک دوربین و لوازم جانبی گران قیمت دارید، بیمه دوربین عکاسی می تواند از بودجه شما در برابر تعمیرات یا تعویض های گران قیمت محافظت کند. خرید بیمه نامه دوربین از یک شرکت بیمه دستگاه های الکترونیکی می تواند در برابر اتفاق های تصادفی و صدمه ها به شما خدماتی را ارائه دهد که خسارت ناشی از این قبیل اتفاقات را جبران کند؛ بنابراین بیمه کردن دوربین عکاسی مقرون به صرفه است.

آیا بیمه دوربین ارزشش را دارد؟

در سنجیدن با حق بیمه و کسر بیمه دوربین شما، یک بیمه نامه ممکن است میلیون ها تومان در تعمیرات یا تعویض کامل شما صرفه جویی کند. بیمه دوربین همچنین می تواند به شما اطمینان دهد که با خیال راحت با دوربین خود کار کنید.

بیمه دوربین چه چیزی را لباس می دهد؟

بیمه دوربین از دستگاه های شما در برابر رویدادها و خطرات غیرمنتظره محافظت می کند، صرف نظر از اینکه در خانه، پارک عمومی یا خارج از سرزمین اتفاق بیفتد. رویدادها و سوانح تحت لباس معمولا عبارتند از: سرقت، صدمه آب، نوسانات برق از رعد و برق و غیره.

هزینه بیمه دوربین چقدر است؟

حق بیمه شما به میزان پوششی که می خواهید بستگی دارد.

بیمه دوربین در ایران

اگر به دنبال بیمه دوربین و تجهیزات عکاسی هستید، تیم بی نظیر نورنگار، برای اولین بار در سال 1384 طرح خدمات زرد (بیمه + گارانتی) را برای بیمه تجهیزات عکاسی و تصویربرداری ارائه داد. مواردی که تحت لباس خدمات زرد نورنگار قرار می گیرد عبارت است از:

 • لباس کلیه موارد گارانتی 36 ماهه
 • صدمه تصادفی به دوربین، از جمله ترک خوردگی یا شکسته شدن لنزها و صفحه نمایش
 • خرابی الکتریکی ناشی از نوسان ولتاژ برق، اتصال کوتاه
 • انفجار،آتش سوزی، نیم سوز شدن، سوختگی، صاعقه، دود زدگی، زنگ زدگی
 • صدمه های ناشی از رویدادها طبیعی نظیر طوفان، سیل و طغیان رودخانه (ارائه بدنه دستگاه قابل رویت بودن شماره سریال بر روی بدنه در خصوص این طناب الزامی است)، به غیر از سرقت را لباس می‌دهد.

بیمه دوربین عکاسی شامل چه مواردی است؟

شرایط استفاده از خدمات زرد نورنگار برای بیمه دوربین عکاسی

 • اگر مشکل یا خسارتی متوجه دوربین عکاسی شما شود تا 15 ماه می توانید اون را به شکل رایگان تعمیر کنید.
 • اگر امکان تعمیر نباشد، با کسر مبلغی به نام فرانشیز که به نام هزینه استهلاک و تحویل دستگاه است، مبلغ باقی مانده برای خرید جدید ذخیره می‌گردد.
 • در وقت ماه اول فرانشیز هر دوربین کانن یا نیکون که غیر قابل تعمیر است به میزان ۲۰ درصد ارزش کل دستگاه است و به ازای هرماه اضافه ۱.۵ درصد، هزینه استهلاک محاسبه می شود.
 • در مورد هر دوربین پاناسونیک، سونی، سیگما و تامرون غیر قابل تعمیر، فرانشیز در وقت ماه اول به میزان ۲۰ درصد ارزش دستگاه اما به ازای هرماه 5 درصد، هزینه استهلاک محاسبه می شود.
 • شما می توانید از سرتاسر ایران برای تعمیرات درخواست دهید و نورنگار تا 3 ماه برای دستگاه تعمیر شده گارانتی ضمانت تعمیرات ارائه می دهد.
 • تمامی خدمات و تعمیرات فقط در مرکز خدمات نورنگار شکل می پذیرد.

بیمه نامه عکاسان شغل ای

بسیاری از عکاسان و فیلمبرداران چند نوع لباس بیمه را برای راحتی خاطر زیادتر معمولا انتخاب می کنند که عبارت اند از:

بیمه اموال تجاری

بیمه اموال تجاری برای عکاسان ضروری است زیرا از تمام ثروت های مربوط به اموال تجاری شما از جمله تجهیزات دوربین، کامپیوتر های پردازش عکس، لنز دوربین و سایر تجهیزات محافظت می کند. با این لباس، شرکت بیمه شما هزینه سرقت اموال، خرابکاری و برخی رویدادها را به شما بر می گرداند.

شما همچنین می توانید تصمیم بگیرید که آیا بیمه اموال، تجهیزات شما را برای ارزش جایگزینی اون بیمه می کند یا ارزش نقدی. ارزش جایگزینی در بیمه نامه اموال تجاری شما برای جایگزینی دوربین صدمه دیده یا دزدیده شده شما با یک معادل کاملاً جدید پرداخت می شود. سیاست‌های ارزش نقدی معمولاً هزینه کمتری دارند، اما فقط ارزش فعلی تجهیزات از دست رفته را به شما پرداخت می‌کنند نه قیمت اصلی اون را.

بیمه وظیفه عمومی

در شکل صدمه رساندن به اموال شخصی یا صدمه دیدگی در یک عکسبرداری، کسب و کار شما ممکن است مسئول شناخته شود. بیمه وظیفه عمومی خسارت مالی و صدمات بدنی شخص ثالث را لباس می دهد. اگر به فکر اجاره یک استودیوی عکاسی یا فضای اداری هستید، اکثر صاحبخانه های تجاری اون را به نام شرط امضای اجاره نامه می خواهند.

بیمه وظیفه شغل ای

اگر یک عکس برداری را از دست بدهید یا یک هارد دیسک پر از عکس هایی را که باید به مشتری تحویل دهید گم کنید، ممکن است با یک دعوی گران قیمت روبرو شوید. بیمه وظیفه شغل ای که به نام بیمه خطاها و اشتباهات، اگر مشتری از شما برای کارتان شکایت کند، شما را لباس می دهد.

اگر عکس‌ها یا ویدیوهای حساس یا اختصاصی یا اطلاعات حساس مشتری را در کامپیوتر خود ذخیره می‌کنید، ممکن است بیمه وظیفه سایبری را برای محافظت در برابر نقض داده‌ها در نظر بگیرید.

بیمه رویدادها انفرادی

این لباس به طور کلی برای مشاغلی که کارمند دارند مورد نیاز است و برای صاحبان انفرادی نیز توصیه می شود. اگر در حین کار مجروح شده باشید و قادر به کار نباشید، حقوق کسب و کار شما ضربه بزرگی خواهد خورد. بیمه رویدادها انفرادی هزینه‌های پزشکی شما را پرداخت می‌کند و همچنین بخشی از دستمزدی را که در غیر این شکل از دست می‌دهید، ارائه می‌کند.

نکاتی برای اطمینان از اینکه تحت لباس هستید

قبل از اینکه بیمه دوربین بگیرید، ممکن است ارائه دهنده شما بخواهد بررسی کند:

 • خواه دوربین یا دوربین فیلمبرداری شما مستقیماً از یک سازنده یا فروشگاه با اعتبار خریداری شده باشد.
 • این که آیا دستگاه شما قبلاً صدمه دیده است.
 • دوربین یا دوربین فیلمبرداری چند ساله است.
 • این که آیا مدرک خرید دارید.

اگر وقت درخواست بیمه نامه اطلاعات نادرستی به ارائه دهنده بیمه بدهید، می تواند به این معنی باشد که آنها تصمیم می گیرند که در شکل ادعای شما پول را پرداخت نکنند.

سخن آخر

عکاسان یک نوع آرتیست منحصر به فرد هستند به طوری که هنر اون ها فراوان زیاد به تجهیزات عکاسی شغل ای که استفاده می کنند متکی است، همانند برخی اشکال هنری، اندوخته گذاری در مواد و تجهیزات کلیدی است. کیفیت عکس ها با کیفیت لنز دوربین به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بنابراین، به نام یک تصویربردار، باید ایمن شوید که دوربین خود و همچنین بقیه تجهیزات و وسایلتان در شکل بروز حادثه، خواه صدمه دیده، گم شده یا دزدیده شود، تحت لباس بیمه قرار داشته باشند. با داشتن بیمه دوربین عکاسی، اگر اتفاقی زشت برای تجهیزات شما بیفتد، تحت نشان هزینه‌های تجاری اضافی قرار نخواهید گرفت. نورنگار بهترین بیمه دوربین عکاسی و تجهیزات را در ایران ارائه می‌دهد که شما به راحتی می توانید با خیال راحت هم دوربین شغل ای عکاسی خودتان را خریداری کنید و هم اون را تحت لباس بیمه قرار دهید.

.

آخر رپورتاژ آگهی

[ad_2]