بیوگرافی الناز رکابی + و جزئیات کشف حجاب در مسابقه سخره نوردی

[ad_1]

در این مطلب از صفحه اقتصاد به توضیحاتی درباره بیوگرافی الناز رکابی و جزئیات کشف حجاب در مسابقه سخره نوردی خواهیم پرداخت.
الناز رکابی که از سو ایران در مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی شرکت کرده بود به دور نهایی راه یافت و چهارم شد. او با وجود بدون حجاب در فینال مسابقات جنجال ساز شده است.
الناز رکابی که از سو ایران در مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی شرکت کرده بود به دور نهایی راه یافت و چهارم شد.

تصاویری از این ورزشکار منتشر شده که او را بدون حجاب در فینال مسابقات علامت می‌دهد.

در شکل تایید این تصاویر باید دید مسئولان ورزشی سرزمین چه واکنشی علامت خواهند داد.
الناز رکابی مردمی‌پوش سنگ‌نوردی چندی نزد به خبرورزشی گفته بود: لقب دختر عنکبوتی جذاب است. مرد عنکبوتی یک شخصیت جاافتاده و جذاب بین مردم بود و اینکه الآن با الهام از اون مرا دختر عنکبوتی صدا می‌کنند، برایم جذاب است.

او گفته بود: کلا با جنسیت سازی موافق نیستم. به نظرم جنسیت فرهنگ و ذهنیت غلطی است که بین ما جا افتاده است و فکر می‌کنیم توانایی دختر و پسر با هم متفاوت است. دخترها هم می‌توانند فراتر از پسرها نزد بروند. خود من تا چند وقت نزد فکر می‌کردم پسرها از نظر رشد عضلانی از دخترها جلوترند اما با توجه به چیزهایی که دیدم متوجه شدم که همه چیز نتیجه تلاش و تلاش است. هرچند که مردان از نظر فیزیولوژی و هورمونی متفاوت ترند ولی فراوان دخترهایی را دیدم که با تلاش فراوان فراتر از آقایان حرکت کرده اند. در حال آماده هم فراوان از ورزش‌ها به سو توانایی نزد می‌رود و صرفا فقط قدرت نیاز نیست.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۷ ۱۷۲۷۵۳۱۴۶

رکابی گفته بود: می‌توانستم در راس حمایت‌ها قرار بگیرم، چون تنها کسی بودم که توانستم جزو ۲۰ سنگ نورد برتر دنیا  قرار بگیرم و ورودی مسابقات انتخابی فرانسه را کسب کنم ولی حمایتی که باید از من نشد و مقدار کمی‌از هزینه‌هایی که کرده بودم به من برگشت. قبل مهم نیست اما صبر دارم برای آینده برنامه ریزی‌های بهتری شود اما من برنامه ریزی مشخصی نمی‌بینم. صحیح است که فدراسیون اردوهایی برگزار می‌کند اما این اردوها یک روزه است و با اردوی یک روزه اتفاقی نمی‌افتد. کلا ما سنگ نوردان یاد گرفته ایم که با تکیه بر توانایی‌های خودمان به سو هدفمان نزد برویم. برای مثال محیا در زنجان و من در تهران مستقل و بدون استاد تمرین می‌کنیم و می‌دانم که فراوان از سنگ نوردان دیگر هم همینطورند. امیدی به حمایت  فدراسیون و کمیته مردمی المپیک نداریم تا با حمایتشان بتوانیم تمریناتمان را در خارچ نزد ببریم. ترجیح می‌دهیم چشم به راه کسی نمانیم و با تکیه بر خودمان نزد برویم. امیدواریم که این بین حمایت‌هایی هم از ما شکل گیرد.

بیوگرافی الناز رکابی

الناز رکابی راحت التحصیل فوق لیسانس رشته فیزیولوژی تغذیه می باشد و از دانشگاه زنجان هم لیسانس زمین شناسی دارد.

الناز رکابی از ۱۲ سالگی به رشته سنگ نوردی با دیدن تمرینات برادرش علاقه مند میشود.

از سال ۱۳۸۰ درون رشته سنگنوردی شد و یک سال سپس برنده شد که رتبه دوم سرزمین را به دست بیاورد.

الناز رکابی تا الان در مسابقات کشوری همیشه رتبه اول را سهم خود کرده است خانم رکابی در سال ۱۳۸۵ زمانی که ۱۷ ساله بود درون تیم مردمی شد.

مدال‌های الناز رکابی

جذاب است بدانیم که در ایران استاد سنگنوردی زن نیست و الناز رکابی از همان ابتدا بدون استاد و با الگوبرداری از روش‌های تمرینات مردان کار خود را شروع کرد.

تا به حال دو مدال نقره و یک مدال برنز در مسابقات آسیایی و دو مدال طلا در مسابقات مستر کاپ را از اون خود کرده است.

او الآن در کنار تمرینات شخصی کوشش مربیگری هم انجام می دهد و شاگردان خوبی در تهران و زنجان تربیت کرده که یکی از آنها در زنجان مدال برنز آسیا را به دست آورده است.

مسابقات سنگنوردی قهرمانی دنیا شامگاه سه‌شنبه  ٣۰ شهریور در مسکو پایتخت روسیه به آخر رسید.

در آخرین شب مسابقات، الناز رکابی از ایران به مدال برنز قسمت کمباین (مجموع سه رشته سرعت، سرطناب و بولدرینگ) دست یافت.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۷ ۱۷۲۸۲۱۶۷۱

النار رکابی با ۴۲ امتیاز در رده سوم این قسمت قرار گرفت؛

جسیکا پیلز از اتریش با ۲۰ امتیاز و میا کرمپل از اسلوونی با ۳۶ امتیاز مدال‌های طلا و نقره را به دست آوردند.

این نخستین مدال سنگنوردی زنان ایران در تاریخ مسابقات قهرمانی دنیا بود. محیا دارابیان دیگر نماینده سنگنوردی ایران هم در این قسمت در رده نهم قرار گرفت.

[ad_2]