بیوگرافی حامد عسکری شاعر بمی و همسرش + زندگی و آثار حامد عسگری

[ad_1]

بیوگرافی حامد عسکری شاعر بمی و همسرش + زندگی و آثار حامد عسگری

حامد عسکری متولد ۱۰ خرداد ۱۳۶۱ در بم، ترانه خانه، شاعر و مجری است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی حامد عسگری شاعر و همسرش و فرزندانش و آثار و سوابق شغلی و اینستاگرام وی می پردازیم. با ما دنبال باشید.

حامد عسکری

وی راحت التحصیل لیسانس رشته حقوق قضایی از دانشگاه تهران شمال می باشد وی فوق دیپلم خود را در پایه لمعتین در حوزه علمیه گذرانده است، پدرش معلم بود و او هم علاقه زیادی به شعر داشت.

سوابق هنری

حامد عسگری سپس از سوم راهنمایی رفت حوزه علمیه و مشغول درس شد و سپس شروع کرد به شکل قاچاقی دیپلم گرفتن. لمعتین را تمام کرد و همزمان دیپلم هم گرفت. دانشگاه امتحان داد و حقوق قبول شد.

او در سال ۱۳۹۷ برنامه ساعت ملاقات به نام مجری کوشش داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را بین اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. حامد عسکری توانست با کوشش در برنامه ساعت ملاقات تجربه زبر دست موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران عظیم و باتجربه‌ای نظیر توانست سطح کاری او را متحول کند.

بخشی از گفتگو با ایشان :

 چگونه به شعر علاقه مند شدید ؟

من زندگی‌ ام شعر بوده است. ابدا طبیعتی که ما در اون جا به دنیا آمدیم این گونه بوده است مایی که چهار دست و پا روی قالی کرمان می‌ رفتیم تا قنات‌ ها و کوچه باغ‌ هایی که اون جا بود ناگزیری از شعار شدن نبود، نه تنها من بلکه پدر بزرگم هم این گونه بوده است.

از زلزله بم بگویید :

زلزله که شد دانشگاه رفسنجان بودم. دوساعت سپس به بم رسیدم و شهرم را…

زمانی سپس از زلزله برگشتم بم، شهر آوارشده بود ۴۷ نفر از دوستان و آشنایان نزدیکم را از دست دادم پدربزرگم، مادربزرگم، عموزاده های پدرم و دوست هایم، شب قبل توی بم عروسی بود بم تالار نداشت و عروسی ها در خانه بود. فردایش عروس و داماد را از زیر آوار خارج آوردند.

برای چی به تهران مهاجرت کردید و چه کردید؟

سپس از زلزله سپس آنقدر روحیم بهم ریخت که به تهران انتقالی گرفت، از زمانی که انتقالی دانشگاهم را گرفتم ساکن تهران شدم. من برای شعر فراوان درد و فقر کشیدم در ساختمانی که بودم عربی درس می دادم. ویراستاری می کردم. فایل صوتی یکی از دوستان خبرنگارم را پیاده می کردم. کارهای پروژه ای انجام می دادم.حتی گاهی مجبور به کار ساختمانی هم شدم. آرام با شاعرها دوست شدم وبه محافل ادبی رفتم. من آدم کویری و خونگرمی بودم و زود به جمع های ادبی راه پیدا کردم.

همسرتان چه نقشی در پیشرفت شما داشت ؟

سپس از ازدواج به ثبات رسیدم و توانستم خوب تر شعر بگویم. ماه‌ های اول ازدواج حتی تلویزیون را از کارتن در نیاوردیم. مدام باهم کتاب و تاریخ بیهقی می خواندیم. سپس همسرم درسش را ادامه داد و کارشناسی ارشد در ادبیات گرفت اما در شعر پشت من ایستاد تا من جلو بیایم. تا جایی که نصفه شب ها که شعر می گویم اگر شعرم تمام نشد که هیچ، اگر شد پاکنویسش می کنم و می گذارم جایی که همسرم ببیند. اگر زیرش را امضا کرد یعنی تایید شد و می رود توی دفتر شعرم.

بیوگرافی حامد عسکری

همسر حامد عسکری کیست

حامد عسکری شاعر خوب کشورمان با همسرش در یکی از انجمن های ادبی دانشگاه دوست می شود و به قول خودش همسرش کسی بود که توانست او را اهلی کند و الآن ثمره ازدواجش سپس از ۹ سال باران و محمد نیکان است.

صفحه اینستاگرام حامد عسکری

پیج رسمی و صفحه شخصی این شاعر گرامی در اینستاگرام با نشانی hamedaskari777 در دسترس عموم قرار دارد.

نمونه شعر حامد عسگری شاعر و ترانه خانه

شانه‌ات را دیر آوردی سرم را باد برد

خشت خشت و آجر آجر پیکرم را باد برد

من بلوطی پیر بودم پای یک کوه بلند

نیمم آتش سوخت،نیم دیگرم را باد برد

از غزل‌هایم فقط خاکستری مانده به جا

بیت‌های روشن و شعله‌ورم را باد برد

با همین نیمه همین ساده ساده بساز

دیر کردی نیمه عاشق‌ترم را باد برد

بال کوبیدم قفس را بشکنم عمرم گذشت

وا نشد بدتر از اون بال و پرم را باد برد

آثار

  • گدار : خاطرات یک دهه شصتی
  • سرمه ای
  • پری شب
  • خانمی که شما باشید
  • پری دخت
  • خال سیاه عربی
  • و…

دیگر عکس های حامد عسکری

آثار حامد عسکری

همسر حامد عسکری کیست

اینستاگرام حامد عسکری

بیوگرافی حامد عسگری شاعر

حامد عسگری کیست

عکس های جدید حامد عسکری

نویسنده کتاب خانمی که شما باشید حامد عسگری

حامد عسگری شاعر

دنبال ما باشید

[ad_2]