بیوگرافی ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی و پرآوازه استقلال

[ad_1]

ریکاردو ساپینتو با نام کامل ریکاردو مانوئل آندره سیلوا سا پینتو در یکم اکتبر ماه سال ۱۹۷۲ مصادف با هجدهم مهرماه ۱۳۵۱ در پرتغال متولد شد, او در حال آماده پس از کلی درخشش و موفقیت در دنیای فوتبال به نام بازیکن؛ الآن کسوت سرمربیگری را تجربه می کند. او که مهاجم فوتبالی بازنشسته و سرمربی پرتغالی می باشد هم الآن سرمربی تیم استقلال تهران در لیگ برتر دریا فارس است. در این مطلب شما را با بیوگرافی ریکاردو ساپینتو زیادتر دوست خواهیم کرد.

زندگینامه ریکاردو ساپینتو و تجربه بازی های خارجی و در نهایت سرمربی گری در ایران

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو

ریکاردو ساپینتو از ابتدای بازی برای روحیه ی مقاوم و جنگجویی که داشت، مورد توجه قرار گرفته بود، به طوری که وقت بازی در اسپورتینگ طرفداران تیم او را به ریکاردو شجاع ملقب کرده بودند. او در تاریخ بازی خود به دلیل مصدوم و محرومیت های متوالی نتوانست فراوان به درازا بکشد, ۲۳۰ بار برای لیگ برتر پرتغال به زمین رفت و برنده شد ۵۱ گل به دروازه حریف بنشاند. وی برای ۲ سال در تیم رئال سوسیداد اسپانیا بازی نمود. آقای ساپینتو دارای ۱۷۸ سانتی متر قد بوده و ازدواج کرده است.

ریکاردو ساپینتو با تیم مردمی پرتغال در ۲ دوره جام ملت های اروپا وجود یافت و رتبه سومی را در یورو ۲۰۰۰ کسب نمود. مربیگری خویش را نیز در ۲۰۱۲ با اسپورتینگ شروع و سپس از اون در ۸ سرزمین خارجی بازی نمود.

زندگینامه ریکاردو ساپینتو بازیکن تواننمنند سابق و سرمربی مطرح

زندگینامه جذاب و خواندنی ریکاردو ساپینتو

زندگینامه ریکاردو ساپینتو و زندگی شخصی و حرفه ای او

خانواده و شروع فوتبال

در بیوگرافی ریکاردو ساپینتو می خوانید که او در یک خانواده متوسط تولد یافت و زمانی تنها ده سال داشت, با ملحق شدن به آکادمی پورتو پرتغال کوشش فوتبالی خود را شروع نمود و تا ۱۹۸۷ در رده های پایه ۶ اون بازی می نمود. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ی مدیریت و بازاریابی ورزشی به آخر رساند. وی در سال های پایانی بازی فوتبال خویش برای ۱ دوره در کنار کریستین رونالدو اسطوره محبوب و بینظیر پرتغالی بازی نمود.

پس از اون در سال ۱۹۸۷ یعنی زمانی پانزده ساله بود برنده به جلب توجه استعدادیابان باشگاه سالگیروس واقع شود و به آکادمی اون ملحق شود. ۴ سال سپس در سال ۱۹۹۱ به تیم اصلی راه پیدا کرد و تا ۱۹۹۴ در این باشگاه بازی نمود.

در بیست و دو سالگی (۱۹۹۴) به تیم فوتبالی اسپورتینگ سی پی پیوست و تا سال ۱۹۹۷ در طول سه سال بازی در این تیم، یک قهرمانی جام حذفی پرتغال به دست آورد.

در بیست و پنج سالگی(۱۹۹۷) درون تیم رئال سوسیداد اسپانیا گردید و به وقت ۳ سال در این تیم بازی کرد. در سن ۲۸ سالگی (۲۰۰۰) به تیم اسپورتینگ سی پی که نزد از این در اون وجود داشت؛ پیوست و تا ۲۰۰۶ وجود او ادامه داشت. ساپینتو در ۶ سال وجود خود در تیم اسپورتینگ سی پی برنده شد یک قهرمانی لیگ برتر، یک قهرمانی جام حذفی، یک قهرمانی سوپرجام پرتغال را از اون خود کرد.

 زندگینامه ریکاردو ساپینتو سرمربی خارجی تیم استقلال

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو سرمربی مطرح در تیم آبی پوش ایرانی

وداع با زمین فوتبال

در سال ۲۰۰۶ زمانی تنها ۳۴ سال داشت به تیم باشگاهی استاندارد لیژ بلژیک انتقال یافت و در سال ۲۰۰۷ سپس از آخر یافتن قراردادش برای همیشه با دنیای فوتبال به نام بازیکن وداع گفت.

زندگینامه ریکاردو ساپینتو و تجربه بازی های خارجی و در نهایت سرمربی گری در ایران

بازی های مردمی

نخستین دفعه در سال ۱۹۹۲ از سوی تیم مردمی زیر ۲۱ سال پرتغال ریکاردو ساپینتو برای بازی دعوت گردید و در سال ۱۹۹۴ نیز به تیم بزرگسالان ملحق شد. ,وی تا ۲۰۰۱ پیراهن تیم مردمی پرتغال را می پوشید و برای این تیم ۴۵ بار به زمین رفت. در طی این بازی ها او برنده شد ده گل به نفع تیم مردمی پرتغال به دروازه ی حریف بنشاند.

ریکاردو ساپینتو با تیم مردمی پرتغال برنده شد تا یک بار نفر دوم زیر ۲۱ ساله های اروپایی و یک بار نفر سوم قهرمانی اروپا گردد.

زندگینامه ریکاردو ساپینتو و زندگی شخصی و حرفه ای او

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو و زندگی شخصی و حرفه ای او

زندگینامه ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق و سرمربی کنونی پرتغال

زندگینامه ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق و سرمربی کنونی پرتغال

شروع مربیگری

ابتدای ماه نوامبر سال ۲۰۰۹ کوشش خویش را با تیم اسپورتینگ سی پی به نام مدیر ورزشی شروع نمود، اما در بیست و یکم ژانویه سال ۲۰۱۰ برای اختلاف با یکی از فوتبالیست های تیم سریعا از مدیر ورزشی بودن کنار کشید.

زندگینامه ریکاردو ساپینتو و تجربه بازی های خارجی و در نهایت سرمربی گری در ایران

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق پرتغالی و مربی و سرمربی کنونی

زندگینامه جذاب و جالب ریکاردو ساپینتو

دستیاری

در سال ۲۰۱۰ دستیار پدرو کاشینیا در تیم «لیریا» گردید و تا ۲۰۱۱ هم دستیار او بود تا در نهایت سرمربی تیم زیر ۲۱ سال اسپورتینگ سی پی شد. سپس از مربیگری برنده در رده های پایه تیم لیریا، در ماه فوریه سال ۲۰۱۲ سرمربی تیم بزرگسالان اون منتخب و تا ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ به کوشش خود در این تیم به نام سرمربی ادامه داد.

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو بازیکن موفق و سرمربی مطرح

سرمربی در تیم های مختلف

در ماه مارس ۲۰۱۳ زمانی ۴۱ سال سن داشت, سرمربی تیم باشگاهی ستاره قرمز صربستان انتخاب گردید، اما سپس از کمی به دلیل وجود اختلافاتی با مدیرهای تیم، این تیم را ترک کرد و به کوشش خود در تیم های آترومیتوس و او.اف آی کرته یونان ادامه داد.

۲ سال سپس در سال ۲۰۱۵ با بستن یک قرارداد دو ساله سرمربی تیم پرتغالی بلننسس شد ولی کمی سپس از کارکرد ناتوان خود, این تیم را ترک کرد.

وی در ماه می سال ۲۰۱۶ به تیم الفتح عربستان ملحق شد و تا انتهای لیگ نیز سرمربی اون بود.

در ماه زوئن سال ۲۰۱۷ دوباره سرمربی تیم آترومیتوس یونان گردید و سپس از به دست آوردن رتبه ۸ این تیم یونانی را نیز ترک کرد و به تیم استاندارد بلژیکی «لیژ» پیوست. در طول ۱ سال مربیگری تیم لیژ برنده شد تا یک قهرمانی جام حذفی را به خودشان اختصاص دهد.

 بیوگرافی ریکاردو ساپینتو و گذری بر بازی و مربیگری و سرمربیگری

از لهستان تا پرتغال

در سن ۴۶ سالگی (۲۰۱۸) با عقد یک قرارداد سه ساله سرمربی تیم لگیا لهستان گردید؛ ولی در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ به دلیل دستآوردهای ناتوان اخراج گردیده و برای سرمربی گری تیم بارگا پرتغال به پرتغال برگشت.

ولی با اینکه کارکرد خوبی در این تیم پرتغالی داشت، در ۲۰۲۰ دعوت واسکو دوگاما را قبول کرد و سرمربی این تیم گردید. ولی در این تیم نیز فراوان پایدار نشد و فراوان سریع از اون جدا گردید.

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق پرتغالی و سرمربی کنونی

در ترکیه

در سن ۴۹ سالگی (۲۰۲۱) سرمربی تیم غازی عینتاب ترکیه ای شد ولی با نزول این تیم به یک دسته ی پایین، در نتیجه از اون نیز جدا گردید. پس از اون در نیمه های دوره ۲۰۲۱-۲۰۲۲ سرمربی تیم باشگاهی «موریونز پرتغالی گردیده و تا انتهای سال در اون باقی ماند و کوشش کرد.

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو توانمند و پرتلاش

در استقلال تهران

در سن ۵۰ سالگی (۲۰۲۲) ریکاردو ساپینتو با عقد یک قرارداد ۲ ساله ای با قیمت ۴۵۰ هزار یورویی به ازای یک سال سرمربی تیم استقلال تهران گردید.

 زندگینامه ریکاردو ساپینتو سرمربی خارجی تیم استقلال

زندگی شخصی

ریکاردو ساپینتو فراوان وقت نزد با خانم فردیکا ازدواج نمود و الان متاهل می باشد. این زوج مالک ۲ دختر هستند.

زندگینامه ریکاردو ساپینتو سرمربی مطرح در تیم آبی پوش ایرانی

بیوگرافی ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق پرتغالی و سرمربی حال حاضر

 بیوگرافی ریکاردو ساپینتو و گذری بر فعالیت های فوتبالی او

زندگینامه ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق مطرح و سرمربی پرتلاش پرتغالی

زندگینامه ریکاردو ساپینتو بازیکن سابق و سرمربی کنونی پرتغال

در این مطلب شما عزیزان را با بیوگرافی ریکاردو ساپینتو بازیکن گذشته پرتغالی و استاد و سرمربی فعلی استقلال دوست کردیم که سابقه کوشش در تیم های بسیاری را داشته است. تیم استقلال با ورود این استاد، بازیکنانی همچون مهدی قایدی و سجاد شهباززاده را نیز در تعریف و انتقالات خود به خدمت گرفته است.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *