بیوگرافی زری فتحی داور فوتسال و همسرش با سوابق و عکس های جدید + زندگینامه

[ad_1]

بیوگرافی زری فتحی داور فوتسال و همسرش با سوابق و عکس های جدید + زندگینامه

زری فتحی : زادهٔ ۲۳ خرداد ۱۳۶۷ ‏در شیراز داور فوتبال و فوتسال اهل ایران است. در ادامه به معرفی و بیوگرافی زری فتحی داور فوتسال و همسرش کیست از شروع فوتبال تا داور بین المللی فوتبال سالنی دنبال سوابق و آثار و افتخارات و قضاوت در مسابقات فوتسال مردان و خانواده و زندگی خصوصی و شخصی زری فتحی و پیج اینستاگرام وی می پردازیم.

زری فتحی داور فوتسال کیست

زری فتحی در سال بیست و سوم خرداد ۱۳۶۷ در خانواده ای شیرازی به دنیا امد. او کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی و دبیر ورزش و داور بین المللی فوتسال و دارای قد ۱۶۳ cm است که علاوه بر مسابقات بانوان در رقابت های بین المللی فوتسال مردان نیز قضاوت کرده است. زری فتحی قضاوت‌های متعددی در فوتسال بانوان در سطح بین‌المللی و در لیگ برتر فوتسال ایران داشته‌است و اخیر در مسابقات جام ملت های فوتسال مردان آسیا ۲۰۲۲، ملاقات رده‌بندی جام ملت‌های فوتسال آقایان آسیا را قضاوت کرد.

بیوگرافی زری فتحی داور فوتسال

سوابق ورزشی

خانم فتحی فوتسال را از دوران مدرسه و از نوجوانی شروع کرد و در نهایت از ۲۲ سالگی قضاوت را شروع کرد و پس از کوشش به نام بازیکن فوتبال درون حیطه قضاوت شد. خانم زری فتحی نخستین داور زن فوتسال ایران است که بازی‌های مردان را نیز سوت زده‌است. اوج شهرت او به واسطهٔ قضاوت بین‌المللی به‌مخصوص در جام ملت‌های اروپا است او اولین قضاوت لیگ برتر را در سال ۱۳۹۱ تجربه کرده‌است. و همچنین اولین قضاوت بین‌المللی خود را در سال ۲۰۱۷ به انجام رساند

زری فتحی یکی از داوران پرافتخار فوتسال است که دارای مدرک مقام یک قضاوت و مدرک مردمی قضاوت می باشد. او به نام برترین داور فوتسال بانوان دوره ۱۳۹۶–۱۳۹۷ انتخاب شد و نامش در سال ۲۰۱۷ به لیست داوران بین‌المللی فوتسال اضافه شد.

زندگینامه زری فتحی داور فوتبال و فوتسال

شروع قضاوت

من دانشجو بودم فوتبال بازی می کردم. برادرم فوتبالیست بود و در تیم فجرسپاسی بازی می کرد و من به همین دلیل بازی ها را با دقت می دیدم. از اینکه می دیدم که داور قاطعیت دارد و درواقع فرماندار اصلی زمین است فراوان خوشم می آمد و همین دلیل شد که جاذبه قضاوت شوم.»

خانم زری فتحی داور فوتبال کشورمان متاهل بوده و سال ها نزد ازدواج کرده است. او گفته: همسرم ابدا ورزشی نیست، زمانی فوتبال می بینیم فقط طرفدار تیمی است که برنده می شود، یعنی تا این حد فوتبالی است اما همیشه ناظر ام بود. فراوان وقت ها خسته و ناراحت شدم اما همسر من را به اصطلاح هل می داد و می گفت ادامه بدم.

همسر زری فتحی

داور بین المللی

زری فتحی درباره شرایط قضاوت و وضعیت خودش در زمینه اظهار داشت: سه سال است که درون لیست بین‌المللی شده‌ام و یک سالی است که در لیست الیت آسیا قرار گرفته‌ام. نخستین بار به مسابقات المپیک شرق آسیا در مالزی رفتم و در سمینار قضاوت هم در این سرزمین شرکت کردم که از ما تست بدنی گرفتند تا به ما ابلاغ بدهند.

پیج اینستاگرام

صفحه اینستاگرام خانم زری فتحی داور ایرانی فوتسال با نشانی * فعال است

افتخارات و عناوین کسب شده توسط زری فتحی داور فوتسال

از جمله افتخارات این بانوی ورزشکار شیرازی، رکورد دار تست بدنی داوران آسیا – کوالالامپور ۲۰۱۸ ، رکورد دار تست بدنی داوران آسیا – کوالالامپور ۲۰۱۹ ، داور بازی رده‌بندی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۷ و اولین داور زن ایرانی به نام سرداور در رقابت‌های دانشجویان مردان دنیا – قزاقستان ۲۰۱۸و … می توان نام برد

افتخارات و عناوین کسب شده توسط زری فتحی

او که رکورددار سرعت در بین داوران زن ایرانی است گفته: من رکورد داوران زن آسیا را در دو سرعت دارم. البته تست های مختلفی برگزار می شود ، همانند دو استقامت و تست های بدنی دیگر که خداراشکر من در این تست ها هم عملکرد خوبی داشته ام. جذاب است که سال قبل در حالی که سطح خانم ها عدد ۳۰ بود من توانستم به عدد ۵۹ برسم و این خودش رکورد جالبی بود.»

افتخارات زری فتحی

سوابق زری فتحی

عکس های جدید زری فتحی

خانواده زری فتحی

با ما دنبال باشید

[ad_2]