بیوگرافی شهید منصور خادم راستگو با ماجرای هتاکی به همسر و دخترش + نحوه شهادت

[ad_1]

بیوگرافی شهید منصور خادم راستگو با ماجرای هتاکی به همسر و دخترش + نحوه شهادت

شهید منصور خادم راستگو کیست ؟

شهید منصور خادم راستگو متولد سال ۱۳۴۲ در شیراز، از شهدای نگهداری مقدس  و همسرش با ماجرای هتاکی به همسر و دخترش + نحوه شهادت منصور خادم راستگو و سوابق و خانواده وی با عکس و زندگانامه در ادامه با ماجرای ضرب و شتم همسر و فرزندش شهید منصور خادم راستگو توسط دو زن بد حجاب از مجله سخن جدید میخوانید:

عکس های شهید منصور خادم صادق کیست ؟

بیوگرافی شهید منصور خادم راستگو و همسرش

شهید منصور خادم راستگو در سال ۱۳۴۲ در یکی از محل‌های پایین شهر شیراز در خانواده قرآنی و مذهبی و شهید پرور به دنیا آمد. او جانبازان نگهداری مقدس بود که در سال ۷۲ بر دلیل‌ تصادف حین ماموریت در حوالی شهرستان دلیجان به شهادت رسید. عصر یکشنبه ششم شهریورماه امسال دو زن بدحجاب در پاساژ مصطفوی شیراز به دختر و همسر شهید منصور خادم راستگو به دلیل تذکر لسانی به دو زن بد حجاب در پاساژ مصطفوی شیراز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

بیوگرافی شهید منصور خادم صادق با ماجرای هتاکی به همسر و دخترش + نحوه شهادت

خانواده و خواهر و برادران

شهید منصور خادم راستگو دارای چهار برادر به نام های خلیل و اسماعیل و یحیی و وهاب و یک خواهر است که دو برادرش به نام اسماعیل و خلیل به شهادت رسید. برادر بزرگترش اسماعیل خادم‌راستگو نیز در کوشش های نزد از انقلاب به شهادت رسید و حاج جلیل برادر دیگرش نیز که از یادگاران دوران هشت سال نگهداری مقدس بودند پس از صبر طولانی وقت عوارض ناشی از شیمیایی در جنگ، به برادران شهیدش پیوست

برادران شهید منصور خادم صادق

شهید منصور خادم‌راستگو نسبت به حق‌الناس و بیت‌المال توجه خاصی داشتند. هر سه برادر حاج جلیل، حاج منصور و حاج یحیی از همان ابتدای جنگ و زمانی که شیپور جنگ سروده شد در خط مقدم وجود داشتند.

برادرش آقا یحیی پاسدار بازنشسته هستند و ایشان از سرداران جنگ بودند و در حال آماده نیز در کنگره سرداران شهید کوشش دارند، برادر دیگرش آقا وهاب در دانشکده علوم و فنون زرهی هستند.

بیوگرافی شهید منصور خادم صادق و همسرش و دخترش

سوابق و سال های کوشش

شهید منصور خادم راستگو از از شهدای استان فارس است. وی در دوران جنگ تحمیلی وظیفه‌های مهمی در اساس آبادان، زرهی لشکر ۱۹فجر، معاونت آموزش نظامی سپاه ناحیه فارس، بسیج لشگر ۱۹ فجر و فرماندهی آموزش دانشکده علوم و فنون زرهی ایفا کرد.
شهید خادم راستگو که در عملیاتهای مختلف دوران نگهداری مقدس شرکت کرده و از نواحی مختلف بدن نیز مجروح شده بود، در فعالیت‌ پاکسازی منطقه مین گذاری شده در جاده ام القصر پای خود را از دست داد.

فیلم ضرب و شتم دختر و همسر شهید منصور خادم صادق

ماجرای فیلم ضرب و شتم دختر و همسر شهید منصور خادم راستگو

ششم شهریور ماه امسال، انتشار فیلمی از کتک زدن و ضرب و شتم همسر و دختر شهید خادم راستگو در شبکه های غیر واقعی خبرساز شده و قلب هر بیننده ای را به درد آورد. شهیدی که برای ناموس و وطن جنگیده و جانباز شده و به شهادت رسیده، حالا به دلیل حجاب همسر و دخترش را در ملا عام مورد ضرب و شتم قرار دادند. حادثه کتک‌کاری و هتاکی به همسر و دخترش شهید خادم راستگو در یکی از پاساژهای سینما سعدی به نام پاساژ مصطفوی زاده چهره داد که در پی همین اتفاق شوم، این پاساز هم حالا پلمپ شده است و دو خواهر هتاک نیز بازداشت شدند.

زندگی شخصی شهید منصور خادم صادق

طاهره گلستانی زاده همسر شهید منصور خادم راستگو اینگونه توضیح داد: ششم شهریور ماه با دخترم برای خرید درون یکی از پاساژهای سینما سعدی شدیم.در حال دیدن مغازه‌ها بودیم که دیدیم دو خانم بدحجاب نزدیک‌مان در حال خرید هستند، به یکی از انها که شال از روی سرش افتاده بود گفتم ” خانم شال‌تان را بپوشید” و همین یک جمله سبب شد تا رکیک‌ترین الفاظ را به من و دخترم بگویند و به ما فحاشی کنند.

عکس خانواده و دختر و همسر شهید منصور خادم راستگو

عکس دختر و همسر شهید منصور خادم صادق

همسر شهید خادم‌راستگو افزود: دخترم که فراوان ناراحت شده بود، خطاب به آنها گفت” این کار شما هنجارشکنی است” و همین یک جمله کافی بود تا مشت و لگد بر سرمان هوار شود.متاسفانه بوتیک‌داران و افراد عبوری هم روز قبل فقط شاهد اتفاق بودند و هیچ‌یک واکنشی علامت ندادند و این دو بانوی کم سن چادر و حجاب را از سر دخترم برداشتند تا در نهایت با وساطت یک مرد مسن اتفاق تمام شد.

وی گفت: پس از این اتفاق، برادرم داستان را پیگیری کرد و به نیروی انتظامی اطلاع داد و خوشبختانه همه درون عمل شدند و دوربین‌های مدار بسته را مورد بررسی قرار دادند.

از او درباره همسر شهیدش اظهار داشت: همسرم ۸ سال در جبهه‌های جنگ بود و در زیادتر فعالیت‌ وجود داشت و دفعات مجروح شد و جانباز ۸۰ درصد بود. پس از جنگ در پارگان زرهی مشغول بود و طی یک ماموریت بر دلیل‌ تصادف به شهادت رسید.

سوابق شهید منصور خادم صادق

دستگیری ضاربان خانواده شهیدخادم راستگو

فرماندار شهرستان شیراز گفت: دو زن هتاک و ضارب خانواده شهید منصور خادم راستگو در شهرک گلستان شیراز دستگیر شدند.

مهربانی خدا شیبانی گفت: دو زن هتاک و ضارب همسر و دختر شهید منصور خادم راستگو در شهرک گلستان شیراز توسط ماموران انتظامی دستگیر شدند.

شیبانی ادامه داد: این دو زن که ششم شهریور ۱۴۰۱ دختر و همسر شهید منصور خادم راستگو را به دلیل تذکر لسانی رعایت حجاب و امر به سرشناس و نهی از منکر مورد هتاکی و ضرب و شتم قرار داده بودند، خواهر هستند.

 

سید مصطفی بحرینی با بیان این که دو ضارب خانواده شهید خادم راستگو با ورود دادستانی و تلاش نیروی انتظامی در کوتاه ترین تاریخ دستگیر و به رتبه قضایی تحویل شدند، گفت: از شروع این اتفاق، داستان تحت نظارت مدیر ارشد قضایی استان فارس قرار گرفت.

وی گفت: آنچه مشخص است هتاکی متهمان بازداشت شده در پی تذکر خانواده شهید خادم راستگو به دو بدن از عابران که اقدام به کشف حجاب کرده بودند، ساختن شده که در راستای تکلیف قانونی ، مطالبه عمومی مردم مؤمن شیراز و با شکایت خانواده شهید، احد از معاونین دادستان مسئول نظارت مستقیم بر پرونده قضایی شد.

وی از نگهداری سریع به پرونده و تکمیل تحقیقات عاملان هتک احترام و ضرب و شتم این دو آمر به سرشناس خبر داد و خاطر علامت کرد: تصمیمات قضایی آتی در این خصوص در چارچوب قانون اطلاع رسانی خواهد شد

نحوه شهادت شهید منصور خادم صادق

پلمپ پاساژ مصطفوی شیراز

در پی این اتفاق شورای تامین شهرستان شیراز دوشنبه هفتم شهریور تشکیل جلسه داد و پاساژ مصطفوی شیراز به دلیل عدم رعایت اصول امنیتی و نصب دوربین مداربسته و همچنین عدم رعایت اصول اسلامی از سوی عده‌ای تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

همسر شهید منصور خادم صادق

نحوه شهادت

شهید خادم راستگو، در اول آبان ماه ۱۳۷۲ در حین انجام مأموریت در حوالی شهرستان دلیجان بر دلیل‌ تصادف به شهادت رسید و در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر به خاک سپرده شد

به دنبال هتاکی و بی‌حرمتی دو زن هنجارشکن و بدحجاب به خانواده شهید خادم راستگو، تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم شیراز، عصر سه شنبه ۸ شهریور ماه ۱۴۰۱ در مقابل محل وقوع حادثه، تجمع کردند. در این تجمع که با نوحه‌سرایی و مداحی اهل بیت دنبال بود، جمع آماده انتقاد خود را به رفتار ناشایست و توهین‌آمیز هنجارشکنان اعلام کردند.

[ad_2]