بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر ایرانی و همسرش +زندگی در صربستان و مسابقات

[ad_1]

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر ایرانی و همسرش +زندگی در صربستان و مسابقات

 

علی ارسلان کشتی گیر فرنگی کار کیست

بیوگرافی علی ارسلان و همسرش(ali arsalan) کشتی گیر فرنگی کار و همسرش با عکس های شخصی و ورزشی و سوابق کشتی از ایران تا تابعیت صربستان و قهرمانی دنیا را می خوانید

 

بیوگرافی علی ارسلان و همسرش

 

علی ارسلان متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۴ در آمل، فرنگی کار ایرانی الاصل تیم صربستان است.

 

راحت التحصیل رشته ترییت بدنی است. ۱۷۲ متر قد دارد و در در حال آماده در وزن ۷۲ کیلوگرم برای سرزمین صربستان و زیر پرچم سرزمین صربستان کشتی می گیرد. او دارنده مدال های برنز بزرگسالان آسیا و برنز جوانان دنیا و ۴ طلای آسیا در رده های نوجوانان و جوانان می باشد.

علی ارسلان کشتی گیر کیست

ارسلان با سابقه سال ها وجود در اردوهای تیم مردمی کشتی فرنگی و مسابقات مختلف بین المللی، آخرین بار چند روز نزد در رقابت های فینال لیگ کشتی فرنگی به میدان رفت و برنده شد نخستین پیروزی را برای نماینده آمل در فینال بدست بیاورد. ارسلان آخرین بار در جریان مسابقات امیدهای دنیا ۲۰۱۸ از رسیدن به مدال بازماند.

 

بیوگرافی علی ارسلان با عکس

علی ارسلان (ali arsalan) متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۴ در آمل کشتی‌گیر فرنگی‌کار تیم مردمی صربستان، دارنده مدال طلا قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ و برنز قهرمانی بزرگسالان آسیا ۲۰۱۷ و مدال طلا قهرمانی دنیا ۲۰۲۲ می باشد. او در حال آماده برای سرزمین صربستان مسابقه می دهد و اولین مدال طلای خود را سپس از تغییر تابعیت در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی دنیا در سال ۲۰۲۲ برای سرزمین صربستان کسب کرد و قهرمان دنیا شد.

شروع شغل ای کشتی

ارسلان کشتی را از کودکی و بطور شغل ای از نوجوانی در زادگاهش آمل شروع کرد. او سابقه وجود در تیم مردمی کشتی فرنگی ایران در رده های مختلف سنی را در کارنامه خود دارد. علی ارسلان از کشتی گیران و نام آوران کشورمان است که پیراهن تیم مردمی کشتی را از نونهالی بر بدن کرده و تا نوجوانی زیر ۲۳ سال، جوانان و بزگسالان برای ایران افتخارآفرینی کرده است، اما در سال ۱۴۰۰ بنا به دلایلی تغییر تابعیت داد و در هم الآن برای سرزمین صربستان مسابقه می هد.

علی ارسلان فرنگی کار با عکس و بیوگرافی

این کشتی گیر ایرانی در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۵ در وزن ۶۶ کیلوگرم با غلبه بر کشتی گیرانی از کشورهای قزاقستان و ژاپن ، فلاویو فره اولر از سوئیس، ادواردو پالنکو از دومینیکن ، احمد کیت سوکوف از روسیه، ماتیاش از اوکراین، مدال برنز را بر گردن آویخت.

او همچنین در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ در وزن ۶۶ کیلوگرم با غلبه بر جینچول پانگ از کره شمالی، راویندر از هند، سانگ هون اوه از کره جنوبی ، المورات تاسمورادوف دارنده مدال برنز المپیک و دنیا، مالک مدال برنز شد.

قهرمان دنیا ۲۰۲۲

علی ارسلان فرنگی کار گذشته ایران که برای صربستان به روی تشک رفت، با شکست حریفان خود به مدال طلای دنیا رسید. ارسلان که سابقه کسب برنز آسیا زیر پرچم ایران را دارد، پس از اینکه تصمیم گرفت به صربستان مهاجرت کند، امسال توانست در قهرمانی اروپا به مدال برنز برسد و امروز برای نخستین بار در آوردگاه جهانی به میدان رفت و مدال طلا را کسب کرد.

علی ارسلان در جریان مسابقات قهرمانی دنیا در صربستان، در وزن ۷۲ کیلوگرم به روی تشک رفت. او ابتدا با نتیجه ۱۱ بر ۲ آندری کولیک از اوکراین را مغلوب کرد و در یک‌هشتم نهایی نیز در مقابل رابرت فریتچ مجارستانی قرار گرفت که با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی دست یافت. ارسلان در یک چهارم نهایی برابر کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی قرار گرفت و با نتیجه قاطع ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد و در نیمه نهایی نیز مقابل ابراهیم قانم از فرانسه ۵ بر ۱ برنده شد و به فینال رسید. وی در ملاقات نهایی با غلبه بر اولوی غنی‌زاده از آذربایجان با نتیجه ۷ بر ۴ به مدال طلای قهرمانی دنیا رسید.

علی ارسلان، فرنگی کار ایرانی الاصل تیم صربستان پس از قهرمانی با اجرای یک حرکت فنی روی استاد خود شادی اش را با او تقسیم کرد و در ادامه اشک شادی ریخت

بیوگرافی علی ارسلان کشتی گیر ایرانی در صربستان با عکس ها

علی ارسلان در سال ۱۴۰۰ به سرزمین صربستان با انتقاد به سیاست های محمد بنا مهاجرت کرد و تغییر تابعیت داد. او درباره دلیل تغییر تابعیت خود عنوان کرده بود که کادر فنی و محمد بنا به سبک کشتی او اعتقادی ندارند و زمان درخشیدن در ترکیب تیم مردمی بزرگسالان ایران و در نهایت رفتن به رقابت‌های جهانی را به او نمی‌دهند. ارسلان با توجه به این بی‌مهری توسط محمد بنا، نهایتاً تصمیم به مهاجرت گرفت. ارسلان نهایت در ۲۸ آذر سال ۱۴۰۰ رسماً به تابعیت سرزمین صربستان به شکل ورزشی حقوق و از این تاریخ با علامت و پرچم این سرزمین به مسابقات می‌پردازد. ارسلان در قطعه تیم مردمی صربستان در اولین تورنمنت خود در قهرمانی اروپا در وزن ۷۲ کیلوگرم به میدان رفت و مدال طلا را از ان خود کرد.

 

عکس علی ارسلان کشتی گیر با داستان زندگینامه شخصی
او پس از قهرمانی زیر پرچم سرزمین صربستان در مصاحبه بی بی فارسی گفت: علی ارسلان پس از قهرمانی در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی دنیا ۲۰۲۲ صربستان می گوید: مخلص همه ایرانی ها هستم؛ من ایرانی ام و با صربستان قرارداد دارم و برای این سرزمین کشتی می گیرم. هیچ کاری به هیچ چیز دیگر ندارم، من ایران زندگی می کنم، تمرین میکنم و مهیا می شوم و شرایط به گونه ای نزد رفت که برای صربستان کشتی می گیرم. برای تحصیل به صربستان آمده ام و امیدوارم ایرانی ها خوشحال شده باشند.

ماجرای مهاجرت و تغییر تابعیت علی ارسلان

ازدواج و همسر علی ارسلان

 

علی ارسلان هنوز ازدواج نکرده و هم الآن مجرد می باشد.

 

مهاجرت علی ارسلان

 

مدال ها و افتخارات

  • مدال طلا – درجه اول بلگراد ۲۰۲۲ ۷۲ ک‌گ
  • قهرمانی اروپا: مدال برنز – درجه سوم بوداپست ۲۰۲۲ ۷۲ ک‌گ
  • مسابقات نیکولا پتروف و دان کلوف : مدال طلا – درجه اول ولیکو تارنوو ۲۰۲۲ ۷۲ ک‌گ
  • جام جهانی کشتی: مدال برنز – درجه سوم ۲۰۱۷ فرنگی ۶۶ ک‌گ
  • قهرمانی آسیا: مدال برنز – درجه سوم دهلی جدید ۲۰۱۷ ۶۶ ک‌گ
  • تورنمنت نیکولا پتروف و دان کلوف: مدال طلا – درجه اول پلودیف ۲۰۲۱ ۷۲ ک‌گ
  • قهرمانی نوجوانان دنیا: مدال برنز – درجه سوم سالوادور، باهیا ۲۰۱۵ ۶۶ ک‌گ
  • قهرمانی نوجوانان آسیا: مدال طلا – درجه اول نایپیداو ۲۰۱۵ ۶۶ ک‌گ: مدال طلا – درجه اول اولان باتور ۲۰۱۴ ۶۰ ک‌گ
  • قهرمانی نونهالان آسیا: مدال طلا – درجه اول بیشکک ۲۰۱۲ ۵۴ ک‌گ
  • مدال طلا – درجه اول بانکوک

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *