بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی و فرزندان +عکس

[ad_1]

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس را به همره سوابق هنری و تصاویر شخصی و ماجرای جذاب اشنایی و ازدواج باهمسرش و تعداد فرزندانش را در ادامه در این صفحه از مجله جونی مشاهده کنید.

  • نام اصلی : جهان گودرزی
  • نام مستعار : فاطمه گودرزی
  • متولد : 19 تیر 1342 تهران
  • زمینه کوشش : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر
  • مدرک تحصیلی : دیپلم اقتصاد
  • سالهای کوشش : 1361 تاکنون
  • همسر : عبدالرضا گنجی
  • فرزندان : پویان گنجی و آوا گنجی
  • قد : 171 سانتیمتر

بیوگرافی فاطمه گودرزی

خانم فاطمه گودرزی بازیگر فیلم و تئاتر و سریال ایرانی  در نوزدهمین روز از تیرماه سال 1342 در شهر تهران دیده به دنیا گشوده است.

وی دارای مدرک دیپلم اقتصاد می باشد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

زندگی شخصی

گودرزی در شهر تهران متولد شد اما اصالتا بروجردی می باشد ، نام اصلی ایشان جهان است .

شروع کوشش هنری

وی کوشش رسمی خود را در شغل بازیگری از سال 1361 د سن19 سالگی با کار در تاتر شروع کرد و نخستین بار در سریالی به نام گالش های مادر عظیم در سال 1367 در قاب تلوزیون ایران دیده شدو سپس از اون در اولین تجربه خوددر سینما ایران در سال 69 در فیلم بخاطر همه چیز بازی کرد و به طور رسمی درون دنیای بازیگری شد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

شهرت فاطمه گودرزی

گودرزی با بازی در سریال دردسرهای والدین در کنار مهران مدیری در سال 1380 به اوج شهرت نزد مخاطبین رسید ، از دیگر فیلم های پر مخاطب وی میتوان به فیلم عمه ماه منیر اشارکرد که با نقش کاملا متفاوت آماده شد و نظر مخاطبین را با گویش لری به خود جلب کرد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

عبدالرضا گنجی همسر فاطمه گودرزی

وی سالها نزد با آقای عبدالرضاگنجی که کارگردان سیما بود ازدواج کرد که نتیجه این ازدواج دو فرزند به نام های پویان و دخترش به اسم آوا می باشد که میتوان گفت که یک خانواده کاملا هنری را تشکیل داده اند و فرزندانش در عرصه هنر کوشش دارند، شایان توجه است که دریا مردای بازیگر نیز همسر پویان می باشد که از جمله بازی ایشان میتوان به سریال ویلای من نشانه کرد.

پویان درباره مادرش میگوید

مامان توانایی شگفت آور و غریبی درباره همه چیز دارد و در همه چیز سررشته دارد. همیشه می‌توان با او مشاوره کرد. ما از کودکی ۷۵ درصد غذاهایی که خوردیم، از توی یخچال درآوردیم و گرم کردیم. این تفاوت ما با بچه‌های دیگری است که مادرشان در این شغل نیستند.

رفتم که در ارمنستان کامپیوتر بخوانم اما نتوانستم و برگشتم

چهار سال در ارمنستان درس خواندم و برگشتم که بازیگر شوم. مادر نگذاشت و چه معنی دارد کامپیوتر خوانده ای حالا بخواهی بازیگر شوی. مادر مرا به کلاس‌های بازیگری فرستاد و از خانم مهتاب نصیرپور و آقای رحمانیان ممنونم. درس این هنر را نیز خواندم.

پسر فاطمه گودرزی همچنین میگوید : از کودکی در منظره‌ عظیم شده ام و کاری به غیر از هنر بلد نیستم، نویسندگی و دستیاری کرده ام. به ارمنستان هم که رفتم طاقت نیاوردم و برگشتم.

پویان برای مادرش آرزو کرد: آرزو می‌کنم که تولد امسالش مبارک تر از سالهای دیگر باشد و محبوبیتش بین مردم ایران صدچندان شود.

هرچقدر هم تلاش کنیم می‌گویند مادرشان او را به این شغل آورده است

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

آوا گنجی، دختر این آرتیست میگوید من هم درون بازیگری شده ام اما متاسفانه هرچقدر هم تلاش کنیم، می‌گویند مادرش او را آورده است. با کلاس‌های خانم نصیرپور شروع کردم و ابدا به کسی نگفتم دختر خانم گودرزی هستم.

وی در آخر برای مادرش آرزو کرد همانند همیشه پرانرژی، خوشحال و مهربان سایه اش بالای سر خانواده باشد.

از بازیگری تا ورزش والیبال

وی علاوه بر شغل بازیگری در رشته والیبال هنرمندان نیز بازی میکند.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

جوایز هنری

ایشان برای بازی در فیلم غزال توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از اون خود کند .

گفتگوی خواندنی با فاطمه گودرزی

این بازیگر میگوید دلیل اصلی آمدنم به تلویزیون، رکود سینما بود. شرایط اقتصادی و وضعیت سینما به گونه‌ای شد که فیلمسازان و تهیه‌کننده و کارگردان همه به سو داستان‌هایی رفتند که فراوان باب میل من نبود.

مجموعه تلویزیونی «خانه‌ای روی تپه» به کارگردانی «داریوش کمک» که به تازگی پخشش به آخر رسیده، ارتباط خوبی با مخاطبان خود برقرار کرد.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

سادگی روایت این سریال، دلیل شد تا از داریوش کمک(کارگردان)، جابر قاسمعلی (نویسنده)، فاطمه گودرزی، بیژن امکانیان و مرتضی آتش سرو (بازیگران) دعوت کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی با «فاطمه گودرزی» است که البته از ما خواست تا در ابتدای مصاحبه بیوگرافی از او نزنیم. او معتقد است اکثر بیوگرافی‌های که از این بازیگر در فضای غیر واقعی موجود است همه پر از اشتباه است.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

*شما در سال‌های اول حضورتان زیادتر به سو سینما گرایش داشتید درحالی که سپس از اون دیدیم حضورتان در تلویزیون زیادتر شد، آیا دلیل خاصی داشت یا فقط به علاقه شما به تلویزیون برمی‌گشت؟
-شکی در این نیست که من بازیگر دوست دارم درون طیف‌های بیشتری بشوم ولی دلیل این نبود. دلیل اصلی رکود سینما بود.

شرایط اقتصادی و وضعیت سینما به گونه‌ای شد که فیلمسازان و تهیه‌کننده و کارگردان همه به سو داستان‌هایی رفتند که فراوان باب میل من نبود. این بود که یواش یواش شد مثلث‌های عشقی که شاید من در اون نمی‌گنجیدم و بنابراین آرام جاذبه تلویزیون شدم. البته به نظرم آقای ضرغامی هم زرنگی کردند و با موقعیت‌های خوب بازیگران و حتی فیلمسازان خوب را جاذبه خودشان کردند.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس

*با این شرایط در سینما، تلویزیون فضای بهتری داشت؟
-من تلاش کردم حالا که قرار است در تلویزیون کار کنم آثار خوب را قبول کنم. از یک سو فراوان خوب بود و تعداد بیشتری از مردم می‌توانند ما را ببینند. ولی از لحاظ کیفی به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد، که باید هم وجود داشته باشد چون با همه طیف‌ها سر و کار دارد، برخی از کارها شاید فراوان توانا نباشد.

من هم تلاش کردم بهترین فیلمنامه‌ها را قبول کنم. البته اون تاریخ که در سینما کار می‌کردم، فراوان متمرکز بودم روی این اتفاق که سالی یک فیلم زیادتر کار نکنم. واقعا هم سالی یک فیلم زیادتر کار نکردم در حالی که موقعیت این بود که در تعداد بیشتری از فیلم‌ها وجود داشته باشم. اون وقت‌ها هم هر سه تا چهار سال یک بار هم یک سریال بازی می‌کردم که سریال‌های فراوان خوبی انتخاب می‌کردم همانند آپارتمان، رعنا یا دردسر والدین.

بیوگرافی فاطمه گودرزی بازیگر و همسرش عبدالرضا گنجی +عکس
علاقه فاطمه گودرزی به ورزش

فاطمه گودرزی میگوید به ورزش علاقه زیادی دارم. از جمله فوتبال، والیبال و کشتی… قدری شیطان هستم. مسی را دوست دارم. رونالدو را هم دوست دارم؛ هر دو در کنار هم برای تلاش زیادشان، چون اعتقاد دارم آدم‌های مقام یک همیشه فراوان تلاش می‌کنند. زمانی مسی به ایران گل زد در استادیوم بودم و ناراحت شدم که برای چی تیم دقایق پایانی پایدار ادامه ندادند وگرنه مسی که کارش گل زدن است.

نقش مادر نقش تکراری

فاطمه گودرزی میگوید می‌خواهم این نقش‌ها را قبول و کار نکنم اما می‌گویم حیف است. من بازیگرم و باید کار کنم. بازیگر سپس از مدتی که کار نکند یاد بردن می‌شود و زمانی یاد بردن شد، نابود می‌شود. گودرزی تصریح کرد: بازیگران خوبی را می‌شناسم که بیکار مانده اند. ما بازیگران خوب چه خانم چه آقا چه در نسل گذشته و چه نسل جدید، کم نداریم اما گاهی دوستان گروه‌هایی تشکیل می‌دهند که فقط اعضای اون را سر کارهای مختلف می‌برند. این بد نیست اما کاش بدانند بازیگران دیگری هم هستند که عشق و زندگی‌شان بازیگری است.

دوست داشتم در سینما در فیلم «نرگس» بازی می‌کردم. در فیلم انتقاد آقای کیمیایی دوست داشتم نقشی که خانم فرهی بازی کرد من بر وظیفه داشتم چون می‌فهمیدم از این نقش برمی‌آیم. نقشهایی که به خانم آدینه می‌دهند هم فراوان خوب است و نقش‌هایش را دوست دارم. او بازیگر توانا و قدرتمندی است و شاید این اندازه که خوب بازی می‌کند، من چنین احساسی دارم و اگر به من منظور داده بودند اینقدر خوب از پسش برنمی آمدم.

اگر از بچه‌های من بپرسید می‌گویند که من در هیچ زمینه ای کم نمی گذارم و کم نمی آورم. در قبل اینگونه بود که کارهای مردانه می‌کردم، مثلا رادیو، جاروبرقی یا اتو اگر خراب می‌شد دوباره می‌کردم و درستش می‌کردم اما حالا کمتر وقت این کارها را دارم.

زمانی کیک تولد این آرتیست را به استودیو آوردند، گفت: دوستان مختلفی امسال برایم تولد گرفتند و من به پاس قدردانی از زحماتشان عکس‌های این تولدها را در صفحه‌ام گذاشتم. مردم فکر نکنند از خود راضی هستم.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

[ad_2]