بیوگرافی محمد صالح هاشمی گلپایگانی امر به سرشناس و همسر و فرزندانش + زندگی سوابق

[ad_1]

بیوگرافی محمد صالح هاشمی گلپایگانی امر به سرشناس و همسر و فرزندانش + زندگی و سوابق

زندگی شخصی و بیوگرافی محمد صالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به سرشناس و نهی از منکر و همسر و فرزندانش + عکس های محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر امر به سرشناس دنبال سوابق خانوادگی و شغلی و فرزندان وی در ادامه از مجله سخن جدید میخوانید

محمد صالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف کیست

بیوگرافی محمدصالح هاشمی گلپایگانی

پزشک سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی متولد سال ۱۳۴۶ در تهران، علم آموخته رشته فلسفه و سخن در دانشگاه امام راستگو و دارای مدرک تحصیلی دکترای فلسفه و سخن، فرمانده اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه امام راستگو علیه‌السلام و از رزمندگان نگهداری مقدس، دبیر ستاد امر به سرشناس و نهی از منکر است.

او در خرداد ۱۴۰۰ از سوی کاظم صدیقی رییس ستاد امر به سرشناس و نهی از منکر به سو دبیر این ستاد منصوب شد.

بیوگرافی محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف

سوابق سال های کوشش

پزشک محمدصالح هاشمی گلپایگانی در دانشگاه امام راستگو (ع) و در رشته فلسفه و سخن مشغول به تحصیل شد و مدرک دوره کارشناسی ارشد خود را از این دانشگاه دریافت نمود و سپس از اتمام دوره دکتری، به عضویت هیئت علمی دانشگاه امام راستگو (ع) حقوق. سپس از مدتی با حکم حضرت آیت خدا مهدوی کنی(ره)، واحد گزینش دانشگاه امام راستگو(ع) را راه اندازی کرد و خود وظیفه اون را تا سال ۸۹ وظیفه دار بود.

هاشمی گلپایگانی که نامش با «گزینش دانشگاه امام راستگو علیه‌السلام» و «طرح مطالعاتی کتاب‌های شهید مطهری» پیوند خورده، یکی از جوانانی است که در جبهه جنگ عظیم شد و الآن به یکی از مدیران متعهد و انقلابی تبدیل شده است. در سوابق وی عناوینی چون فرمانده اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه امام راستگو علیه‌السلام و ریاست واحد گزینش دانشگاه امام راستگو علیه‌السلام و … دیده می شود.

نوآوری طرح بینش مطهر و عضو هیئت علمی دانشگاه امام راستگو (ع) از جمله کوشش‌های وی است

سوابق سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی

همسر و فرزندان سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی

از زندگی شخصی و همسرش و فرزندانش اطلاعاتی در دست نیست

دوران جنگ

او نزد از ورود به دانشگاه، سابقه جبهه داشته و هنوز هم مرد جنگ است.

وی سابقه وجود در جبهه جنگ ایران و عراق دارد و در فعالیت‌ های مقدماتی والفجر یک  وجود داشته و عضو گردان تخریب لشکر محمد رسول خدا

بوده است.

عکس های محمدصالح هاشمی گلپایگانی در جبهه

محمد صالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به سرشناس و نهی از منکر کیست

محمدصالح هاشمی گلپایگانی از سوم خرداد سال ۱۴۰۰ دبیری ستاد امر به سرشناس و نهی از منکر را به وظیفه گرفت

آیت خدا کاظم صدیقی رییس ستاد امر به سرشناس و نهی از منکر طی حکمی سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی را به نام دبیر این ستاد منصوب کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کیست

واحد گزینش دانشگاه امام راستگو

او پس از تاسیس واحد گزینش خود نیز تا سال ۸۹ به نام ریاست این قسمت مشغول کوشش شد. گزینشی که در ابتدا در کنار آزمون‌های سراسری و دانشگاه آزاد، با برگزاری آزمون در کل سرزمین به شکل مستقل به جاذبه دانشجو پرداخت و بتدریج سازمان‌ها و نهادهای مختلف از این طرح الگوبرداری کردند. در طول حدود ۱۳ سال از وجود ایشان در مدیریت گزینش هیچ منظور مدیریتی اعم از دولتی، دانشگاهی و غیر اون را نپذیرفت.

سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی با کوشش در گروه معارف اسلامی، به دنبال جمعی از اساتید نظیر پزشک خندان، پزشک سوزنچی، پزشک پیغامی و… کتب شهید مطهری را برای نخستین بار در قطعه سرفصل‌های «فکر اسلامی» گنجانده و دبیرخانه بینش مطهر را با هدف ترویج فکر‌های اون استاد بزرگوار پایه‌گذاری نمود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و تفکیک جنسیتی

آثار و کتب

۱٫«بینش مطهر
۲٫«درسنامه کتاب آخر پیامبری
۳٫ «درسنامه کتاب سیره نبوی
۴٫«درسنامه کتاب نهضت حسینی
۵٫ «درسنامه مهدویت ۳» برخی از این آثار است

حواشی و جنجال ها

تفکیک جنسیتی دانشگاه ها

هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به سرشناس اعلام کرده:«زمانی از من سوال می‌کنند که برای چی علم‌آموزان زمانی به سن بلوغ نرسیده‌اند تفکیک جنسیتی هستند و زمانی به دانشگاه می‌روند مختلط می‌شوند، جوابی ندارم بدهم؛ کلاس اول دبستان تفکیک جنسیتی داریم اما زمانی به سن ۱۸سال می‌رسیم در اوج مسائل جنسیتی اختلاط داریم. بنده قائل به این هستم که مسائل جنسیتی را به مکان آموزشی کشاندن لطمه‌های علمی و روحی ساختن می‌کند. مگر می‌شود در کلاس‌ها دیوار کشید اما چه اشکالی دارد زمانی مثلا دانشگاه آزاد دو ساختمان دارد، در دفترچه کنکور امسال بنویسند یک دانشگاه فقط برای پسران و یکی فقط برای دختران؟ خانواده‌ها از تفکیک جنسیتی استقبال می‌کنند و مکان امن می‌خواهند.۲۱ دانشگاه و کالج در دنیا تفکیک جنسیتی کرده اند، حتی برخی دانشگاه‌ها در آمریکا نیز تفکیک جنسیتی شدند

[ad_2]