بیوگرافی منوچهر راستگو پور بازیگر کهنه و همسرش فریده نصیری +عکس

[ad_1]

بیوگرافی منوچهر راستگو پور بازیگر کهنه و کارگردان پیشکسوت و همسرش و فرزندان +عکس تصاویر جوانی و زندگینامه و بیماری و فوت کرد و فوت منوچهر راستگو پور را در این صفحه ببینید.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

بیوگرافی منوچهر راستگو پور

منوچهر راستگو پور از بازیگران کهنه و پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان بوده که در سال ۱۳۱۱ به دنیا آمده است

او علاوه بر بازیگری فیلم های زیادی را کارگردانی و تهیه کنندگی کرده است.

شروع کوشش هنری

آقای منوچهر راستگو پور اولین تجربه شغل ای خود را در سال ۱۳۴۲ فیلم سینمایی دختر کوهستان شروع کرد و به نام تهیه کننده در این فیلم به کوشش پرداخت فیلمی که توسط محمدعلی جعفری کارگردانی شد.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

منوچهر راستگو پور در سال ۱۳۴۵ به نام بازیگر اولین قدم خود را در سینما برداشت یک سال سپس فیلم سینمایی دختر طلاق به کارگردانی سردار ساگر را بازی کرد در این فیلم چهره هایی همچون رفیع حالتی و محمد علی بندانی و فریده نصیری (همسرش) بازی می‌کردند.

سوابق منوچهر راستگو پور

آقای منوچهر راستگو پور در سال ۱۳۴۶ دوباره هم یک فیلم دیگر به نام “داش احمد” را بازی کرد و با همسر سابقش فریده نصیری بار دیگر هم بازی شد .

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی +عکس قدیمی

در سال ۱۳۴۷ فیلم سینمایی به نام بی گناهی در شهر و به امید ملاقات را بازی کرد.

او در اکثر فیلم های خود با همسر سابقش فریده نصیری دوست بوده است.

وی در سال ۱۳۵۲ و آخرین کار سینمایی خود را قبل از انقلاب انجام داد و در فیلم آقا مهدی کله پز به ایفای نقش پرداخت در این فیلم با چهره هایی همچون علی میری و همسر سابقش فریده نصیری دوست بود.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی +عکس قدیمی

 

منوچهر راستگو پور سپس از انقلاب

سپس از انقلاب در سال ۱۳۷۷ در فیلم سینمایی شوکران بازی کرد و به سینما بازگشت در حالی که بسیاری از بازیگران و ستاره های سینما سپس از انقلاب ممنوع التصویر شدند اما منوچهر راستگو پور در سال ۱۳۷۷ به سینما بازگشت و در فیلم سینمایی شوکران به کارگردانی بهروز افخمی بازی کرد .

در این فیلم چهره هایی همچون فریبرز عرب نیا و هدیه تهرانی بازی می کردند آخرین کار سینمایی ایشان عطش در سال ۱۳۸۱ به کارگردانی محمدحسین فرحبخش بود در این فیلم هنرپیشه های همچون فریبرز عرب نیا و بهرام رادان و شهرام واقعیت دوست بازی می‌کردند.

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی و همسرش فریده نصیری +عکس

همسرش کیست

منوچهر راستگو پور در فیلم های زیادی با همسر سابقش فریده نصیری دوست بوده است فریده نصیری متولد ۱۳۱۷ در تهران بوده و از هنرپیشه های قبل از انقلاب به شمار می آید.

فوت کرد

منوچهر راستگو پور ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ در سن ۸۶ سالگی فوت کرد

بیوگرافی منوچهر صادق پور بازیگر قدیمی +عکس قدیمی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

[ad_2]