تأیید تصاویر سی تی اسکن مهسا امینی و کشف حجاب یک بازیگر دیگر

[ad_1]

خبرگزاری فارس سلامت تصاویر سی تی اسکن مهسا امینی که توسط شبکه ایران اینترنشنال منتشر شده را تأیید کرده است.

روز قبل، شبکه ایران اینترنشنال تصاویری از سی تی اسکن مهسا امینی منتشر کرد و مدعی شد این تصاویر نشانگر شکستگی جمجمه، خون‌ ریزی و اِدِم مغزی هستند.

14010628000854 Test PhotoN

خبرگزاری فارس در مطلبی به این خبر واکنش علامت داده که به شرح زیر است:

با اینکه در ابتدا تصور می شد این تصاویر به همانند بسیاری از اخبار این رسانه سعودی جعلی باشد اما پیگیری های خبرنگار فارس از مراجع ذیربط علامت داد تصاویر سیتی اسکن منتشر شده مربوط به مرحوم مهسا امینی است.

برای بررسی علمی این داستان با تعدادی از پزشکان مغز و اعصاب و رادیولوژیست گفت‌وگو کردیم تا به شکل علمی این داستان را بررسی کنیم. این متخصصان معتقدند بررسی‌های سی تی اسکن بیمارستان علامت می‌دهد هیچ شواهدی از ضربه به سر و خونریزی در این تصاویر به چشم نمی‌خورد.

یک متخصص جراحی مغز و اعصاب به خبرنگار ما گفت: بررسی‌ها علامت می‌دهد که ناخوش در قبل جراحی در ناحیه سر انجام داده است اما براساس شواهد موجود از روی سی‌تی‌اسکن نمی‌توان فهمید که جراحی دقیقاً مربوط به چند سال قبل است.همچنین شواهد کرانیتومی فرونتوتمپورال قبلی دنبال با آتروفی کوتاه عضلانی و تغییرات بافت آرام در محل جراحی ناخوش مشهود است.

یکی دیگر از پزشکان مغز و اعصاب نیز جراحی تومور ناخوش را تایید می‌کند. به گفته این متخصص مغز و اعصاب متاسفانه برخی از افراد با دیدن تصاویر ناقص سی تی اسکن درفضای غیر واقعی اقدام به اعلام نظر کرده‌اند اما واقعیت این است که در تصاویر کامل اثری از شکستگی نیست و این رسانه سعودی تصاویر را از زاویه‌ای منتشر کرده است که شکستگی به نظر برسد.

برای بررسی دقیق‌تر داستان با یکی دیگر از پزشکان نیز گفت‌وگو کردیم که این متخصص مغز و اعصاب در این خصوص به فارس می‌گوید: ناخوش در قبل جراحی سر انجام داده و بخشی از تومور در ناحیه سوپراسلار باقی مانده است. بررسی زیادتر سی تی اسکن بیانگر این است که با توجه به نوع جراحی انجام شده در این ناحیه وقوع دیابت بی‌مزه در ناخوش دور از صبر نیست و با توجه به آتروفی لوب فرونتال راست احتمال صرع را نمی‌توان برای ناخوش رد کرد هرچند اساساً تشخیص صرع یا دیابت بی‌مزه با سی‌تی‌اسکن مقدور نیست.

برای بررسی وضعیت ریه ناخوش نیز با تخصص رادیولوژی گفت‌وگو کردیم که وی توضیح می‌دهد: در سی‌تی‌اسکن ریه شواهد کانتیوژن یا له شدگی بافت ریه مشاهده می‌شود که پس از «سی پی آر» چهره می‌دهد و ممکن است در هر بیماری چهره دهد و این داستان غیرطبیعی نیست.

علاوه بر سی‌تی‌اسکن فوق در عصر ۲۳ شهریور انجام شده چند گرافی پرتابل مربوط به روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریور نیز از ایشان گرفته شده که برخلاف ادعای برخی رسانه‌ها علامت می‌دهد وی طی این زمان زنده بوده است.

1 14010628000828 Test NewPhotoFree

2 14010628000827 Test NewPhotoFree

3 14010628000826 Test NewPhotoFree

4 14010628000825 Test NewPhotoFree

انتقاد شدید نماینده مجلس از مرگ مهسا امینی روی آنتن زنده

مسعود پزشکیان نماینده مجلس از عملکرد مسئولین در رابطه با ماجرای مرگ مهسا امینی روی آنتن زنده تلویزیون به سرعت انتقاد کرد و خواهان شفاف سازی اون ها درمورد این اتفاق شد.

کشف حجاب یک بازیگر دیگر در انتقاد به مرگ مهسا امینی

سپس از شبنم فرشادجو و کتایون ریاحی، شیوا ابراهیمی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران هم در انتقاد به مرگ مهسا امینی، برخلاف قوانین سرزمین حجاب خود را برداشت.

شیوا ابراهیمی عکس بی حجابی از خود در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: «من یک زن ایرانیم که سالها بود از سر اجبار روسری به سر داشتم ولی هیچوقت به خواست خودم نبوده و نخواهد بود.»

6373697130990257202

307982929 395552846087231 2305699701990539094 n 1

واکنش سازمان ملل به مرگ مهسا امینی

دفتر سازمان ملل در تهران با انتشار پیامی در صفحه ی اینستاگرام خود فوت کرد مهسا امینی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: «دفتر سازمان ملل در تهران از فوت کرد خانم مهسا امینی عمیقا متاثر است و به خانواده و عزیزان ایشان از صمیم قلب تسلیت می‌گوید.»

photo 2022 09 19 16 58 23

واکنش هنرمندان خارجی به مرگ مهسا امینی

شارون استون، بازیگر معروف هالیوود با انتشار یک استوری به حادثه ی مرگ مهسا امینی واکنش علامت داد.

نورگل یشیلچای، بازیگر معروف اهل ترکیه در واکنش به مرگ مهسا امینی در توییتر خود نوشت: «مهسا امینی، درمانده اون دختر کوچک، درمانده زنان در تمام دنیا.»

جی. کی. رولینگ، نویسنده ی کتاب «هری پاتر» هم با هشتگ مهسا امینی، در توییتر خود از وی یاد کرد و با نشانه به اعتراضات زنان ایرانی به این حادثه نوشت: «شجاعت واقعی این شکلی است.»

photo 2022 09 19 16 45 25

شکسته شدن رکورد توییتر فارسی با هشتگ ‎مهسا امینی

مرگ مهسا امینی واکنش‌ های زیادی در داخلی ایران و در سطح جهانی بە دنبال داشتە است. هشتگ مهسا امینی به طور مرتب در شبکه اجتماعی توییتر رکورد می‌ شکند و برای چند روز متوالی در چند سرزمین ترند اول بودە است.

این هشتگ در حال آماده بیش از ۵ میلیون بار مورد استفادە قرار گرفتە است.

هشتگ‌های «ایران، حجاب و مهسا امینی» هم به انگلیسی صدها هزار بار توسط کاربران غیر ایرانی توییتر مورد استفادە قرار گرفتە اند.

photo 2022 09 19 21 33 15

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *