تاریخچه ظروف چینی و نحوه تشکیل این ظروف

[ad_1]

تاریخچه ظروف چینی به ۱۷۰۰ سال قبل بر می گردد و این وسایل در چین تولید شدند. سپس از مدتی که چینی ها این ظرف ها را ساختند به سرزمین های دیگر نیز فرستاده شد و امروزه شما می توانید این چینی هایی که ساخته شده بودند را در موزه ها مشاهده نمایید زیرا این چینی ها فراوان کم یاب می باشند و باید از اون ها به بهترین شکل ممکن محافظت نمود.

تاریخچه ظروف چینی

تاریخچه ظروف چینی و معرفی انواع چینی

شاید برایتان جذاب باشد که بفهمید چینی ها برای اولین بار در چین و توسط افرادی چینی ساخته شد و قرن ۸ ام میلادی این ظروف را به سایر سرزمین ها ارسال کردند. اولین ظرف هایی که صادر شد به خاورمیانه بود و در ابتدا تنها اشراف و افراد پولدار و پادشاهان از این ظروف استفاده می کردند و دیگران قدرت خرید اون ها را نداشتند ولی با مطالعه تاریخ بازرگانان و تجار نیز از این ظرف ها استفاده مند شده و توانایی خرید اون ها را بدست آورند.

قرن نهم در تاریخچه این ظروف

در این قرن مرکز تجاری دنیای اسلام بغداد بود و بیشترین جنس هایی که در این تاریخ اد و ستد می شد ظروف چینی و ابریشم بودند. این وسایل در این قرن بیشترین داد و ستد را در بین مسلمانان داشتند.

چنگ خه تحولی در معامله

چنگ خه یکی از دریانوردانی بود که ۲۹ سال مسافرت های دریایی رفته بود و توانست معامله چین را متحول نماید. در واقع این فرد در سفرهایی که می رفت با خود ظرف های چینی اصیل و با کیفیتی را به نام کادو با خود می برد و این ظروف امروزه در موزه ها محافظت می شود زیرا فراوان خوشگل و جذاب می باشند. در موزه تیکاپی ترکیه ۱۳ هزار مورد از این ظروف محافظت می شود که تولید شده از کوره های داخلی می باشند.

تولید ظرف های چینی در قرن هشتم

قرن ۱۶ تحولی در صادرات چینی

در قرن ۱۶ میلادی ظرف های چینی به سرزمین پرتغال و اروپا درون شد و سپس از این که جنگ های طولانی مدتی که هلند برنده این میدان بود توانست بر اقیانوس های غربی مسلط گردد یکی از عظیم ترین مشتریان این ظروف شد و در بین سال های ۱۶۳۶ الی ۱۶۳۹ بیش از ۱۰۰ ها هزار قطعه چینی از چین خریداری کرد و این کار توانست اقتصاد چینی ها را تغییر داده و تحولی فراوان فراوان در اون ها ساختن نماید. تمامی این چینی هایی که توسط هلند خریداری شده بود ساخته شده در شهر جین ده جن چین بود و این چینی ها دارای طرح های هنری فراوان زیبایی بودند. چینی هایی که در این شهر ساخته می شدند مطابق با سلیقه غربی ها بود از این رو فروش بیش تری نیز نسبت به سایرین داشتند.

قرن ۱۷ و ۱۸ ساخت چینی در اروپا

بسیاری از اروپایی ها سپس از این که چینی را درون کردند از اون کپی برداری کردند و زمانی که در سال ۱۷۵۵ توانستند کائولین را کشف کنند دیگر راحت تر می توانستند اقدام به تولید چینی نمایند و از طرفی دیگر مبلغان مذهبی نیز مدارک فنی مهمی از چین برای این افراد آوردند و اروپاییان نیز چینی را تولید کردند و این کار برای اولین بار در چین در سال ۱۷۶۸ شکل گرفت و اروپایی ها نیز توانستند به یکی از عظیم ترین تولید کنندگان تبدیل گردند و حقوق های بسیاری از این راه کسب کردند.

تاریخچه ظروف چینی

نحوه تشکیل ظروف چینی

همانطور که در تاریخچه این ظروف گفته شده است ظروف چینی از خاک چینی و یا کائولین ساخته می شود و به سفالی که رنگ و لعاب بگیرد چینی گفته می شود. از دیگر مواد اولیه که برای ساخت این ظرف ها نیاز است می توان به فلوسپات نشانه کرد و این ماده را با کائولین ترکیب می کنند. این ترکیب ها دارای فرمول های فراوان خاصی می باشد و هر فردی نمی تواند به هر میزانی که دوست دارد این دو را با یک دیگر ترکیب نماید. خمیری که از ترکیب این دو ماده ساختن می شود خمیر کالباس نام دارد و سپس از این که فرآیندهایی را طی می نماید به وسیله دستگاه های فرم دهی تبدیل به ظرف های چینی می شود.  سپس از این که توسط دستگاه ها فرم دهی ها انجام شد در قطعه ها دوغاب ریخته می شود و سپس از یک روز چینی ها در کوره قرار می گیرند. در کوره ها ۱۳۵۰ مقام به این ظرف ها دما داده می شود و سپس از این کار روی اون ها عکس برگردان هایی چاپ می شود و دوباره درون کوره می شوند.

ساخت ظرف های چینی چگونه است؟

آشنایی با تاریخچه ها منجر به بالاتر رفتن اطلاعات عمومی شما خواهد شد از این رو اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه ها بدست آورید بر روی لینک های مقابل تاریخچه پول و تاریخچه جوراب کلیک کرده و درون صفحات مربوطه شوید و اطلاعات خود را در این دو مورد نیز بالاتر ببرید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *