تاریخ دقیق مزایده 50 معدن راکد استان تهران + جزئیات

[ad_1]

معاون امور معادن و سازمان صمت استان تهران اعلام کرد: مزایده ۵۰ معدن راکد استان تهران از اواخر آبان‌ ماه شروع می شود.
به شرح صفحه اقتصاد،«علی عبدی» افزود: از شروع روی کار آمدن دولت سیزدهم و با پیگیری‌های وزارت صنعت، معدن و معامله، معادن فعال و راکد استان تهران مورد رصد و پایش قرار گرفت و به‌تدریج در سامانه کاداستر معدنی ثبت شد.
وی گفت: حالا همه معادن راکد استان که قابلیت واگذاری از راه مزایده داشته باشند، شناسایی شده‌اند.
این مسوول یادآور شد: مقرر شده در کل سرزمین بیش از پنج هزار معدن در سه مرحله در پاییز امسال به مزایده گذاشته شوند که اطلاعیه‌های مربوط به معادن استان تهران از اواخر آبان‌ماه منتشر خواهد شد.

وی بیان‌داشت: ۵۰ محدوده معدنی راکد شامل ۳۸  پروانه استفاده‌برداری معادن، چهار تأییدیه کشف و هشت پروانه اکتشاف در این مرحله به فرآیند مزایده خواهند رفت.

عبدی خاطرنشان‌کرد:‌ اطلاعات، مشخصات و مختصات این معادن در سامانه تدارکات دولت قرار داده خواهد شد و افرادی که از شرایط فنی و مالی واجب برخوردار باشند می‌توانند در این مزایده وجود یابند.

وی ادامه‌داد: ۲۸ آبان‌ماه تاریخ انتشار آگهی‌های مربوطه خواهد بود و افراد واجد شرایط می توانند فرم‌های مربوط به مزایده را از هشتم آذرماه از سامانه تدارکات دولت دریافت کنند.

معاون امور معادن سازمان صمت استان تهران تاکید کرد: حداکثر تاریخ ارسال مدارک تکمیل شده تا تاریخ ۲۳ آذرماه خواهد بود و در ۲۶ آذرماه پاکت‌های مزایده برای معرفی برندگان بازگشایی خواهد شد.

وی خواهان اون شد تا متقاضیان مدارک مربوط به احراز شرایط فنی و مالی‌شان را به سازمان نظام مهندسی معدن استان تحویل دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

عبدی گفت: در سال‌های قبل هر کسی می‌توانست صلاحیت فنی و مالی بگیرد، اما امسال و با توجه به صدور بخشنامه جدید، صلاحیت مالی فقط به کسانی که صلاحیت فنی داشته باشند وابستگی خواهد گرفت.

وی افزود: برای دریافت صلاحیت مالی، دارا بودن حداقل مدرک لیسانس مهندسی معدن یا زمین‌شناسی از سوی فرد متقاضی یا یکی از اعضای هیات مدیره شرکت مربوطه واجب است و علاوه بر اون، با توجه به معدل‌گیری حساب بانکی ۶ ماهه افراد و شرکت‌ها، هر ۵۰ میلیون تومان سپرده در بانک یک امتیاز محسوب می‌شود.

این مسوول خاطرنشان‌کرد: معادن مختلف مصالح ساختمانی، سنگ جسد، مرمریت، بنتونیت، سولفات سدیم، زئولیت، باریت، سیلیس و غیره در این دوره از مزایده معادن راکد استان وجود دارد.

وی گفت: در مجموع ۲۸۵ معدن دارای استفاده‌بردار در استان تهران وجود دارد و از بین آنها ۲۴۵ مورد آنها فعال و ۴۰ معدن دیگر به دلایلی همچون نبود بازار، مشکلات معارضان محلی و دولتی، ضعف زیرساخت‌های زیربنایی یا خدمات آب، برق و غیره غیرفعال است.

عبدی تاکید کرد: در تلاشیم با برگزاری جلسات و مکاتبه‌های متعدد و با رفع موانع و مشکلات موجود، این ۴۰ معدن غیرفعال را به چرخه تولید بازگردانیم.

وی یادآور شد: سال قبل ۱۵ معدن راکد استان به مزایده رفت که حالا در مرحله صدور پروانه استفاده‌برداری برای آنها هستیم.

منبع: ایرنا

 

[ad_2]