تاریخ روز جهانی داروسازی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

[ad_1]

داروسازی از رشته های دکترای عمومی می باشد که در تهیه دارو سخن اول را می زند، این رشته در تقویم جهانی روزی تخصصی دارد که در این مطلب از صفحه اقتصاد ” تاریخ روز جهانی داروسازی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟” را مورد بررسی قرار داده ایم.

تاریخ دقیق روز جهانی داروساز در تقویم شمسی برابر است با :

روز یکشنبه ۳ مهر سال ۱۴۰۱

تاریخ دقیق روز جهانی داروساز در تقویم قمری برابر است با :

روز یکشنبه ۲۸ صفر سال ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز جهانی داروساز در تقویم میلادی برابر است با :

روز یکشنبه ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۲۲

تاریخ روز جهانی داروسازی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

روز جهانی داروساز

بیش از چهار میلیون داروساز در سراسر دنیا وجود دارد که حدود ۷۸ درصد از اون‌ها زن هستند. داروسازان در دسترس تر ین متخصصان نگهداری‌های بهداشتی و سلامتی محسوب می‌شوند و همچنین نقش بسزایی در توسعه حقوق بازار دارویی سراسر دنیا ایفا می‌کنند. از سال ۲۰۱۰ تا کنون ۲۵ سپتامبر به‌عنوان روز جهانی داروساز تعیین شده است. سبب انتخاب این تاریخ نیز هم‌زمانی اون با تاریخ ساخت FIP در سال ۱۹۱۲ است.

منظور بزرگداشت روزی برای یادآوری افراد درگیر در شغل داروسازی در شورای FIP ۲۰۰۹ در ترکیه ارائه شد. این منظور با در نظر گرفتن یکی از دستورکارهای کلیدی آنها یعنی حمایت و ارتقای نقش داروسازان در سطح جهانی، توسط اعضای شورا تصویب شد. از سال ۲۰۱۰ به سپس روز داروساز هر ساله به منظور تجلیل از این شغل در سراسر دنیا برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری روز جهانی داروساز

هدف از تعیین این مناسبت جلب توجهات جهانی به سوی داروسازان و نقش بسزای اون‌ها در زمینه سلامتی و بهداشت، همچنین تشویق کوشش‌هایی است که از نقش داروسازان بر بهبود سلامتی در هر گوشه از دنیا حمایت می‌کند و اطلاعات موجود در این زمینه را گسترش می‌دهد. FIP همه اعضای خود را تشویق می‌کند تا برای تحقق این هدف در رویدادهای مربوط به روز جهانی داروساز شرکت کنند.

داروزسازان از تجربه، علم و تخصص خود استفاده می‌کنند تا دنیا (پزشکی) را به مکانی خوب تر برای همه تبدیل کنند و مردم از داروهایی که برای رفع هر یک از مشکلات و بیماری‌های خود استفاده می‌کنند بهترین نتیجه را بگیرند. از سوی دیگر داروسازان همیشه می‌توانند صحیح‌ترین نحوه مصرف داروها برای کارایی خوب تر و سایر توصیه‌های درمانی ضروری را در دسترس افراد مختلف قرار دهند.

تاریخ روز جهانی داروسازی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

داستان روز جهانی داروساز

روز جهانی داروساز هر سال با داستان متفاوتی برگزار می‌شود تا انجمن‌ها و افراد فعال در صنعت داروسازی بتوانند برای برپایی کمپین‌های مردمی یا پروژه‌های محلی مرتبط، به‌منظور نمایش کوشش‌های موفقیت‌آمیز خود در راستای کمک به بهبود سلامت مردم در سراسر دنیا برنامه‌ریزی داشته باشند. برنامه‌های این روز می‌تواند شامل سخنرانی، برپایی نمایشگاه یا سازماندهی کارگاه‌های عملی یک‌روزه برای بزرگترها و بازدیدهای دوره‌ای برای کودکان باشد تا راه‌های بسیاری که یک داروساز می‌تواند با استفاده از اون‌ها به جوامع کمک کند را در معرض نمایش قرار دهد.

داستان روز جهانی داروساز ۲۰۲۱ عبارت است از “داروسازی همیشه برای سلامتی شما مورد اطمینان است” که مطابق با نگرانی‌های فزاینده در مورد اثربخشی داروها در شرایط همه‌گیری کرونا تعیین شده و هدف اون ساختن اعتمادی است که مردم باید در هر برهه از تاریخ به ارائه‌دهندگان خدمات درمانی داشته باشند.

اطمینان قسمت مرکزی و مهم همه روابط انسانی و عنصر اساسی اندوخته اجتماعی است. این عنصر همچنین برای نگهداری‌های بهداشتی و سلامتی فراوان ضروری به نظر می‌رسد و به مخصوص در تاریخ همه‌گیری فراوان مهم تلقی می‌شود برای چی که میان اطمینان به متخصصان نگهداری‌های بهداشتی و نتایج سلامت بیماران ارتباط معنی‌داری وجود دارد. بررسی‌ها علامت می‌دهد در مکان‌های مختلف بالینی، هنگامی که بیماران به متخصصان نگهداری‌های سلامتی خود اطمینان بیشتری داشته باشند رضایت بیشتری از معالجه، رفتارهای مفیدتری برای سلامتی و عوارض پس از معالجه کمتری از خود علامت دادند. این دسته از بیماران همچنین کیفیت زندگی بهتری را پس از رد کردن دوره معالجه خود تجربه می‌کنند…

مطالعات FIP حاکی است که در سال جاری و با وجود شرایط ناشی از کووید -۱۹ در سراسر دنیا، بی‌اعتمادی به مسئولین جوامع و منابع اطلاعاتی در بالاترین حد خود قرار دارد. در شرایطی که فقدان قطعیت‌های درمانی فراوان حس می‌شود و تردید در کارایی واکسن‌های ارائه‌شده برای مبارزه با کرونا یک سد عظیم در مواجهه با این پاندمی جهانی به حساب می‌آید، اطمینان عمومی به داروسازی بیش از هر تاریخ دیگر حائز با ارزش و مهم بودن است.

سالهاست که داروسازان به طور مداوم در میان پنج متخصص با اعتبار برتر در نظرسنجی‌های عمومی معروف‌اند و اساتید داروسازی مورد اعتمادترین افراد در دنیا هستند. در واقع داروسازان در طول سال‌ها نگهداری، روابط مثبت، تخصص و عملکرد عالی این اطمینان را ساختن کرده‌اند. FIP نیز در سال جاری داستان روز جهانی داروساز را “داروسازی همیشه برای سلامتی شما مورد اطمینان است” تعیین کرده است تا فرصتی باشد برای اینکه داروسازی بتواند از اعتمادی که به این شغل وجود دارد قدردانی کند و آگاهی خود را از این اطمینان و نقش حیاتی داروسازان را در بهبود سلامت افزایش دهد.

تاریخ روز جهانی داروسازی در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

فدراسیون بین‌المللی داروسازی

فدراسیون بین‌المللی داروسازی (FIP)، نهادی جهانی، نماینده داروسازی، علوم دارویی و آموزش داروسازی بوده و به واسطه ۱۴۴ سازمان مردمی، اعضای نهادی دانشگاهی و اعضای مستقل خود، نماینده میلیون‌ها داروساز، دانشمند داروسازی و استاد داروسازی در سراسر دنیا است. FIP یک سازمان غیردولتی است که دفتر مرکزی اون در هلند قرار دارد. این سازمان از راه مشارکت و حمایت از شبکه پهناور داروسازی و علوم دارویی، برای حمایت از توسعه شغل داروسازی از راه عمل و نوآوری‌های علمی نوظهور، همچنین توسعه نیروی کار داروسازی به‌منظور برآوردن نیازها و انتظارات نگهداری‌های بهداشتی دنیا تلاش می‌کنند. ‌

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

[ad_2]