تاریخ روز سرباز در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

[ad_1]

از مهمترین مهره هایی که به پاسداری از سرزمین ما می پردازند سربازان می باشند، در این مطلب از صفحه اقتصاد به بررسی ” تاریخ روز سرباز در تقویم ۱۴۰۱ ” خواهیم پرداخت. با ما دنبال باشید.

تاریخ روز سرباز در تقویم ۱۴۰۱

 

روز سرباز در تقویم شمسی برابر است با:

دوشنبه روز ۴ مهر سال ۱۴۰۱

روز سرباز در تقویم قمری برابر است با:

۲۹ ماه صفر سال ۱۴۴۴

روز سرباز در تقویم میلادی برابر است با:

۲۶ سپتامبر سال ۲۰۲۲

دوشنبه ۴ مهر روز سرباز می‌باشد.

تاریخ روز سرباز در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

دلیل نامگذاری روز سرباز

بدون تردید خدمت نظام وظیفه یا همان سربازی یکی از موضوعات حائز با ارزش و مهم بودن برای جوانان و نوجوانان محسوب می شود، مقطعی که ذهن و توجه جوانان را به خود مشغول می سازد. همیشه از سوی بزرگان و افراد خانواده از سربازی به نیکی یاد می شود و اون را مقطعی انسان ساز وصف می کنند. دورانی که به واقع آموزش دهنده روش زندگی در چارچوب ها و قوانینی مشخص است که فرد باید خود را با اون وفق دهد.

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به نام شروع هفته نگهداری مقدس نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.

روز دوم هفته نگهداری مقدس که به نام روز سرباز نامگذاری شده .

روز سرباز دومین روز از هفته نگهداری مقدس

اجرای قسمت عظیمی از وظایف نیروهای مسلح بر دوش این قشر از جوانان سرزمین است؛ جوانان برومند سرباز، این ایثارگران مدافع حریم امنیت سرزمین در هشت سال نگهداری مقدس با وجود فعال و چشمگیر خود در کسوت مقدس سربازی آمادگی خود را برای نگهداری از کیان اسلام گرامی و وطن اسلامی به منصه ظهور رسانده و با تقدیم هزاران شهید و جانباز، امنیت و راحتی را برای ملت بزرگوار و فداکار ایران به هدیه آورده‌اند.

تاریخ روز سرباز در تقویم ۱۴۰۱ چه روزی است؟

روز سرباز در تقویم سرزمین چه روزی است ؟

اگرچه دومین روز از هفته نگهداری مقدس به نام «علم و شناخت، نخبگان و روز سرباز» نامگذاری شده، اما این روز در برخی از تقویم  های رسمی سرزمین ثبت نشده و اگر ثبت بشود هم در کنار کلیت هفته نگهداری مقدس قرار می‌گیرد.

البته چگونگی سربازی در ایران را می‌توان مورد گفت و گو قرار داد و انتقادهایی به برخی از روندهای اون از جمله به کارگیری تعداد قابل توجهی از سربازها در نهادهای غیرنظامی در مشاغل خدماتی درون کرد. اما اینکه بگوییم اساساً سربازی در ایران برچیده شود، نادیده گرفتن شرایط ویژه ایران است که مخاطرات جبران‌ناپذیری را برای سرزمین به بار خواهد آورد .

واجب به ذکر است که نگارنده این سطور، خدمت مقدس سربازی خود را بدون حتی یک روز کسری در یکی از مقاوم‌گیرترین نهادهای نظامی سرزمین – ارتش- انجام داده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *