تاریخ واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ مشخص شده است؟

[ad_1]

شایعات بسیاری درباره تاریخ واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱ از وقت واگذاری سهام عدالت در بین بوده است. آیا این تاریخ قطعی شده است؟

سهام عدالت در واقع نوعی از یارانه است که از دولت نهم به مردم واگذار شده و هدف اون گسترش سهم قسمت تعاون در اقتصاد سرزمین بوده است. از تاریخ واگذاری این سهام تا امروز شایعات زیادی درباره تاریخ پرداخت سود سهام عدالت 1401 مطرح شده است.

تاریخ واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱

چندی نزد پیمان حدادی در خصوص تاریخ و میزان واریز سود سهام عدالت 1401 اظهاراتی داشت و روز قبل محمدرضا پورابراهیمی مبلغ سود سهام عدالت 1401 را اعلام کرده است. اما آیا سود سهام عدالت این بار به وقت پرداخت می‌شود؟

چندی نزد از این نیز دستیار مخصوص و مشاور گذشته رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با بیان اینکه نزد‌بینی می‌شود سود سهام عدالت دو برابر شده و به 60 اراده برسد گفته بود:

سهامداران سهام عدالت ۱ میلیون تومانی در حدود ۲ میلیون تومان و سهامداران ۵۳۲ هزار تومانی در حدود یک میلیون و یکصد هزار تومان سود سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

واریز سود سهام عدالت
تاریخ واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۱

در خصوص راه پرداخت سود سهام عدالت، سود عملکرد سال 98 در د مرحله اسفند 99 و تیر 1400 پرداخت شد. سود عملکرد 99 نیز به شکل یک مرحله‌ای در اسفند 1400 واریز شد. در نتیجه نحوه واریز سود سهام عدالت 1401 بستگی تامی به همکاری شرکت‌ها دارد.

امیرحسین ندایی استاد دانشگاه تربیت مدرس فوت کرد

پیمان حدادی، دستیار مخصوص و مشاور گذشته رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در ارتباط با تاریخ اجرایی شدن سود سهام عدالت نیز گفته بود:

اگر شرکت‌های اندوخته پذیر سهام عدالت همکاری واجب را انجام دهند، امکان دارد برنامه ریزی به نحوی انجام شود که واریز سهام عدالت طی ۲ مرحله، مثلا انتهای پاییز ۱۴۰۱ و انتهای زمستان ۱۴۰۱ پرداخت شود.

23 مهر نیز محمدرضا پور ابراهیمی درباره روند افزایش اندوخته شرکت‌های غیربورسی گفته بود:

هم حالا سود شرکت‌های غیر بورسی درگیر فرایند افزایش اندوخته است که این سود در کل به میزان ۴.۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. ظرف ۲ هفته آینده فرایند افزایش اندوخته شرکت‌های غیر بورسی انجام می‌شود و سپس تا اواسط آبان ماه منابع ناشی از سود سهام شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت مشخص می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اینکه چه زمانی سود شرکت‌های غیربورسی به حساب سهامداران واریز می‌شود نیز گفت:

امسال سود سهام شرکت‌های بورسی افزایش قابل توجهی داشته به طوری که از ۲۹ هزار میلیارد تومان به حدود ۶۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که اگر با سود غیر بورسی‌ها جمع بزنیم، حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ بنابراین هفته قبل در وزارت اقتصاد پیشنهادی مطرح شده که همزمان با پیگیری پرداخت سود سهام شرکت‌های غیر بورسی، بورسی‌ها هم سریع‌تر کارشان نهایی شود و سپس سود شرکت‌های بورسی و غیر بورسی در یک بازه زمانی به حساب سهامداران عدالت واریز شود.

اخبار زیادتر:

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قطعه دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

….

[ad_2]