تاریخ واریز یارانه شهریور 1401 مشخص شد ؛ نقدی یا کالابرگ؟

[ad_1]

تاریخ واریز یارانه شهریور 1401 مشخص شد؟ این داستان در رسانه های اجتماعی مورد توجه بسیاری قرار گرفته و بازتاب پهناور ای داشته است. در ادامه با این مطلب دنبال باشید تا زیادتر این داستان را بررسی کنیم.

چند روز تا موعد همیشگی واریز یارانه نقدی ماهیانه باقی مانده است و یارانه بگیران همچنان با دو ابهام مواجه هستند. اولین ابهام این است که با توجه به اظهارات اخیر مسعود میرکاظمی، آیا یارانه نقدی افزایش می‌یابد یا خیر. ابهام دوم هم این است که با توجه به عزم جدی دولت برا جایگزینی کالابرگ الکترونیکی با یارانه نقدی، آیا در شهریور ماه این جایگزینی انجام می‌شود یا نه. سازمان هدفمندی یارانه ها تاریخ دقیق واریز یارانه شهریور ۱۴۰۱ و کسر بیست و هفتمین قسط وام کرونای یارانه بگیران را اعلام نکرده است.

آبان تتر

تاریخ واریز یارانه شهریور 1401 مشخص شد ؛ نقدی یا کالابرگ؟

بنا بر سوابق پرداختی ها، یارانه نقدی یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ، به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.  این در حالی است که بیست و هفتمین قسط وام یک میلیون تومانی کرونا به مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان از سرجمع یارانه خانوار کسر خواهد شد.

در مورد افزایش یارانه نقدی، مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه اخیرا گفته بود که اگر قیمت‌ها براساس شهریور سال ۱۴۰۰ اصلاح نشود، میزان یارانه نقدی را براساس قیمت جدید تنظیم خواهند کرد.

بنا بر اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، یکصد و سی و نهمین مرحله از یارانه نقدی [۳۰۰ – ۴۰۰ هزار تومانی] مربوط به شهریورماه ، دنبال با افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی سرزمین ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

یارانه نقدی یا کالابرگ؟

بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در این زمینه گفته:

دولت فعلا یارانه نقدی را پرداخت می‌کند. قانون دولت را به اجرای کالابرگ الکترونیک مکلف کرده‌ ‌و دولت هم اعلام کرد که زیرساخت‌های این کار را مهیا می‌کند، اما تا زمانی که زیرساخت‌ها آماده شود یارانه را به‌شکل نقدی واریز می‌کند.  دولت به‌سبب شوک افزایش قیمتی یارانه دو ماه را یک جا واریز کرد و برنامه دولت هم همین بود که سپس از دو ماه، یارانه را به‌شکل ماهانه واریز کند.

یارانه نقدی قطعی است

یارانه در شهریور 1401 نیز نقدی است و روند ثبت انتقاد به دهک‌بندی و شناسایی خانوار مشمول، همچنان ادامه دارد و متقاضیان بازبینی دهک‌بندی و افرادی که یارانه آنها از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ قطع شده است. متقاضیان یارانه می‌توانند با مراجعه پلیس به علاوه ۱۰ یا سامانه‌های اعلامی از سو سازمان هدفمندی یارانه‌ها نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

دولت سیزدهم در اردیبهشت ماه تصمیم به حذف یارانه گرفت. در همان تاریخ هم شرایط ثبت انتقاد به دهک‌بندی‌ها و درخواست بررسی‌ مجدد را آماده کرد. با وجود گذشت بیش از سه ماه از اون تاریخ همچنان افراد جامانده و متقاضیان بررسی‌ مجدد دهک‌بندی انتقادهایی دارند.

اخبار زیادتر:

[ad_2]