تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

[ad_1]

کریپتوکارنسی‌ها در چند روز قبل روند صعودی را تجربه کرده‌اند. در این مقاله به تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ هفته جاری می‌پردازیم.

بازار سهام ایالات متحده امریکا در هفته قبل رشد چشمگیری را تجربه کرده و به زنجیره نزولی سه هفته‌ای خود آخر داد. شاخص S&P500 در هفت روز قبل 3.65 درصد رشد کرده است. سهام نزدک (Nasdaq) نیز رشد 4.14 درصدی را تجربه نمود. بیت کوین همچنان همبستگی خود با بازارهای سهام ایالات متحده را نگه داری کرده است. بزرگترین رمزارز بازار کریپتوکارنسی‌ها بازگشت قدرتمندی داشت. BTC کوشش دارد هفته را با رشد بیش از 7 درصد به آخر برساند.

آرون گروپس

تحلیل 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

رشد شدید قیمت بازارهای سهام و رمزارزها علامت‌هایی از شکل‌گیری کف قیمتی را به نمایش می‌گذارد. همچنان زود است که درباره آینده بازار رمزارزها اظهار نظر کنیم. حرکت قیمتی بازار سهام ممکن است قبل از مشخص شدن نرخ تورم ایالات متحده در 13 سپتامبر و نشست فدرال رزرو در 20-21 سپتامبر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

علاوه بر رویدادهای مهم اقتصاد کلان، فضای ارزهای دیجیتال نیز رویدادهای مهم خود را دارد که باید چشم به راه اون‌ها باشیم. ادغام اتریوم و هارد فورک کاردانو واسیل در چند روز آینده اجرا خواهند شد. این رویدادها احتمال نوسانات شدید در بازار را افزایش می‌دهند.

رمزارزهای Bitcoin، ATOM، APE، CHZ و QNT در حال آماده در محدوده مقاومتی قرار دارند. نمودار این رمزارزها علامت می‌دهد که روند صعودی به احتمال فراوان تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

بازارهای متلاطم همیشه با ریسک بیشتری دنبال هستند، اما ممکن است زمان‌های معاملاتی کوتاه زمان را نیز به معامله‌گران زیرک ارائه دهند. در ادامه به تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ در هفته جاری می‌پردازیم.

زیادتر بخوانید: آینده و نزد بینی قیمت بیت کوین در سال 2022

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین در روز 9 سپتامبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در محدوده 20662 دلاری صعود کرد. این اولین علامت کاهش فشار فروش به شمار می‌رود. خرس‌ها تلاش می‌کنند تا رشد بیت کوین را در میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در محدوده 21946 دلار متوقف کنند.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه بیت کوین کم کم رو به افزایش است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در محدوده مثبت قرار دارد. این داستان علامت‌دهنده ناتوان بودن مقاومت نزد روی بیت کوین است. در صورتی که گاوها بتوانند قیمت را بالای SMA 50 نگه دارند، زوج ارز BTC/USDT به سو مقاومت 25211 دلاری حرکت خواهد کرد. صبر می‌رود خرس‌ها با قدرت از این سطح نگهداری کنند.

احتمال دیگر این است که قیمت از SMA 50 روزه شروع به فرو ریختگی کند. در صورتی که این اتفاق چهره دهد، احتمال فرو ریختگی بیت کوین تا متحرک نمایی 20 روزه نیز وجود دارد. این سطح فراوان مهم است، زیرا شکسته شدن ناحیه و بسته شدن یک کندل زیر اون فضا را برای فرو ریختگی بیت کوین تا 18626 دلار هموار می‌کند.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

از سو دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند،‌ احتمال شکست بالاتر از SMA 50 روزه افزایش پیدا خواهد کرد. بیت کوین پس از صعود به بالای سطح 19520 دلاری شتاب بیشتری گرفت. رالی شدید قیمتی RSI را به سو منطقه بیش خرید سوق داد. خریداران در ناحیه 22 هزار دلاری با چالش سختی روبرو هستند، اما اون‌ها زمین بازی را به خرس‌ها واگذار نکرده‌اند.

در صورتی که گاوها برنده شوند قیمت را بالای 22 هزار دلار نگه دارند، بیت کوین با شتاب بالا به سو 23500 دلار حرکت خواهد کرد. در این ناحیه خرس‌ها مجددا تلاش می‌کنند که حرکت صعودی را متوقف کنند. در شکل کاهش قیمت بیت کوین و بسته شدن کندل نزولی زیر EMA 20، قیمت BTC تا 20576 دلار اصلاح خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال ATOM

یکی دیگر از 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ در هفته اخیر، ATOM است. کازموس در 8 سپتامبر بالاتر از مقاومت 13.54 دلاری قرار گرفت. این داستان علامت دهنده وجود تقاضا در سطوح بالاتر قیمتی است. مقاومت مهم بعدی ATOM ناحیه 20.30 دلاری به شمار می‌رود. این ناحیه فضا را برای رالی صعودی اتوم مهیا می‌کند.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

قبل از رسیدن قیمت اتوم به مقاومت روانی 20  دلار، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح 13.45 دلار برسانند. این سطح یک حمایت فراوان مهم برای ATOM به شمار می‌رود. بسته شدن کندل نزولی زیر این ناحیه علامت می‌دهد که حرکت صعودی اخیر یک تله گاوی بوده است.

در شکل رشد قیمت ATOM از سطوح قیمتی فعلی، گاوها قدرت را به دست خواهند گرفت. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای 17.20 دلار نگه دارند، رالی صعودی ATOM قیمت این توکن را به 20.30 دلار خواهد رساند.

نمودار 4 ساعته ATOM علامت دهنده بازگشت قیمت از ناحیه بیش خرید RSI است. علامت مثبت برای ATOM این است که گاوها زمین بازی را رها نکرده‌اند. در شکل بازگشت قیمت از سطوح فعلی، احتمال شکست بالای 17.20 افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

اگر این اتفاق بیفتد، حرکت صعودی تداوم یافته و ATOM/USDT به سو 20.30 دلار حرکت می‌کند. احتمال نقض این دیدگاه مثبت در کوتاه زمان وجود دارد. در صورتی که قیمت به زیر EMA-20 برسد، زوج ارز اتوم تتر تا ناحیه 50 درصدی فیبوناچی یعنی 14.36 دلار فرو ریختگی می‌کند.

زیادتر بخوانید: نزد بینی قیمت دوج کوین در سال 2022

تحلیل تکنیکال APE

ایپ کوین (APE)، در لیست 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ در هفته اخیر قرار دارد. ایپ با شتاب فراوان بالا از ناحیه حمایتی 4.17 دلار به بالا حرکت کرد. این داستان علامت‌دهنده آخر مرحله اصلی و شروع احتمالی حرکت صعودی کوتاه زمان است. خریداران ایپ کوین در روز 9 سپتامبر قیمت این توکن را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (ناحیه 5 دلاری) رساندند. زوج ارز APE/USDT در 10 سپتامبر الگوی شمعی دوجی (Doji) را تشکیل داد.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

این بلاتکلیفی در روز 11 سپتامبر با یک رالی صعودی قدرتمند به ناحیه SMA 50 آخر یافت. خرس‌ها به احتمال فراوان در این ناحیه تلاش خواهند کرد تا از رشد زیادتر قیمت ایپ پیشگیری کنند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر رفته و در EMA 20 روزه مجدداً حمایت شود، به احتمال فراوان شاهد رشد قیمت ایپ کوین خواهیم بود.

گاوها پس از حمایت در ناحیه EMA 20 روزه تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند. در شکل موفقیت آمیز بودن این اقدام، ایپ کوین به ناحیه 7.80 دلاری می‌رسد. فرو ریختگی قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، دیدگاه صعودی کوتاه زمان را باطل خواهد کرد. در این شکل قیمت APE به 4.17 دلار می‌رسد.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

در نمودار چهار ساعته APE شاهد رسیدن شاخص RSI به منطقه بیش خرید هستیم. این داستان علامت می‌دهد که گاوها قدرت را در دست دارند، اما عقب نشینی کوتاه زمان نیز امکان پذیر است. اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر رفته و از ناحیه 5.30 دلاری مجدداً صعود خود را ادامه دهد، گاوها تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای 5.83 دلار انجام خواهند داد. در این شکل احتمال رسیدن APE/USDT به 6.44 دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال CHZ

چیلیز یکی از 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ در هفته اخیر بود. این رمزارز در روز 9 سپتامبر به بالای EMA 20 روزه (0.20 دلار) رسید. میانگین متحرک نمایی اولین شاخص علامت دهنده آخر روند نزولی به شمار می‌رود.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

خرس‌ها کوشش کردند در تاریخ 10 سپتامبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، اما گاوها همچنان موضع خود را نگه داری کرده و از فرو ریختگی قیمت پیشگیری کردند. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به سو مقاومت 0.26 دلاری سوق دهند. در شکل موفقیت آمیز نبودن حرکت صعودی، قیمت CHZ به 0.23 دلار خواهد رسید.

در صورتی که قیمت کاهش یافته و در ناحیه میانگین متحرک نمایی 20 روزه حمایت شود، احتمال افزایش قیمت تا 0.26 دلار وجود خواهد داشت. خلاف این فرضیه این راستگو است. در شکل کاهش قیمت CHZ و رسیدن اون به زیر 0.20 دلار، خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه در ناحیه 0.18 دلار خواهند رساند.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

نمودار 4 ساعته چیلیز علامت می‌دهد که خرس‌ها با قدرت در حال نگهداری از خط روند نزولی هستند. اگر قیمت از سطح فعلی فرو ریختگی کرده و برنده به شکستن میانگین متحرک نشود، گاوها برنده به بازگرداندن قیمت خواهند شد.

تحلیل تکنیکال QNT

کوانت (Quant)، آخرین ارز دیجیتال آماده در لیست 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ به شمار می‌رود. خرس‌ها نتوانستند قیمت QNT را به زیر سطح حمایتی 87.60 دلار برسانند. این داستان علامت‌دهنده وجود عواطف مثبت در بازار است. گاوها با کاهش قیمت به خرید خود ادامه می‌دهند.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

بازگشت پرقدرت قیمت از 87.60 دلار برنده به شکست EMA 20 روزه QNT در ماه سپتامبر شد. این اولین علامت برای احتمال آخر فاز اصلاحی بازار است. خرس‌ها در نزدیکی SMA 50 روزه در ناحیه 105 دلار تلاش زیادی انجام دادند، اما در نهایت برنده به حرکت قیمت به زیر متحرک نمایی 20 روزه نشدند.

تمامی داده‌های منتشر شده علامت دهنده مثبت شدن عواطف در بازار کریپتوکارنسی‌هاست. خریداران QNT/USDT قیمت این رمزارز را در 11 سپتامبر به بالای SMA 50 روزه رساندند. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالای سطوح فعلی نگه داری کنند، QNT می‌تواند ابتدا تا 117 دلار و سپس به 124 دلار برسد.

شکسته شدن قیمت بالای ناحیه 124 دلاری، راه QNT را برای رسیدن به 130 دلار هموار خواهد کرد. با فرو ریختگی قیمت و رسیدن اون به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، زوج ارز QNT/USDT تا حمایت قدرتمند 87.60 دلاری فرو ریختگی می‌کند.

تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌

نمودار چهار ساعته QNT علامت می‌دهد که این زوج ارز با شتاب بالا از سطح حمایتی 87.60 دلاری بازگشته است. خرس‌ها چالش بزرگی را در ناحیه 108 دلاری به وجود آورده‌اند. در حال آماده معامله‌گران به کاهش قیمت‌ها به نام یک زمان بالقوه خرید دید می‌کنند.

خریداران کوشش می‌کنند قیمت را به بالای مقاوت 108 دلاری سوق دهند. در شکل موفقیت آمیز بودن این کوشش، قیمت QNT ابتدا تا 113 دلار و سپس تا 117 دلار رشد خواهد کرد. اگر قیمت کاهش یافته و به زیر EMA-20 سقوط کند، قیمت هر واحد QNT تا SMA-50 سقوط می‌کند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره تحلیل تکنیکال 5 آلت کوین مهم بازار کریپتوکارنسی‌ چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید.

منبع: cointelegraph

[ad_2]