تخم مرغ را بالاتر از این قیمت تخرید !

[ad_1]

تخم مرغ را بالاتر از این قیمت تخرید !

رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران گفت: قیمت تخم‌مرغ هنوز در مرغداری‌ها افزایش نیافته و بنابراین فروش تخم‌مرغ با قیمت‌های بالای ۹۰ هزار تومان در حال آماده تخلف است.

قیمت تخم مرغ حداکثر ۹۰ هزار تومان/ قرار داده ها هنوز تحویل داده نشده

حمید کاشانی با بیان اینکه هنوز قیمت تخم مرغ تغییری نکرده است، افزود: دولت در اردیبهشت ماه قیمت هرکیلو تخم‌مرغ در مرغداری را ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و طی جلساتی که با مسئولان سرزمین داشتیم این وعده داده شد که اول شهریورماه قیمت‌ها اصلاح شود و قیمت واقعی را اعلام کنند.

وی ادامه داد: دولت هنوز به وعده‌ خود عمل نکرده که البته دنبال کننده این داستان هستیم. همچنین قرار داده‌هایی که مرغداران طلب داشتند تحویل نشده و مشوق‌های صادراتی نیز هنوز داده نشده‌ است.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران وطن اضافه کرد: تصمیماتی مبنی بر واردات تخم‌مرغ گرفته شده بود که جلوی اون گرفته شد، زیرا قیمت هرکیلو تخم‌مرغ در مرغداری ۳۵ هزارتومان و قیمت تخم‌مرغ در ترکیه نیز ۵۰ هزارتومان است و اگر قرار بود واردات شکل بگیرد، رقابت با قسمت خصوصی ساختن می‌شد.

وی تصریح کرد: قیمت پیشنهادی ما به دولت برای هرکیلو تخم‌مرغ در مرغداری ۴۸ هزار تومان است.

کاشانی در پاسخ به اینکه برای چی با وجود اینکه قیمت‌ها تغییری نکرده ولی قیمت هرشانه ۳۰ عددی تخم‌مرغ برای مصرف‌کنندگان به بیش از ۹۰ هزارتومان و در برخی مناطق تا ۱۰۰ هزارتومان هم رسیده است؟ گفت: در میادین میوه و تره‌بار  قیمت تخم مرغ کمتر از ۸۰ هزار تومان و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز حدود ۸۰ هزار تومان است. شاید در برخی مغازه‌ها بالای ۹۰ هزارتومان باشد که البته قیمت منطقی هرشانه تخم مرغ ۹۰ تا ۹۵ هزارتومان است اما چون در مرغداری هنوز قیمت تخم‌مرغ افزایش نیافته‌است بنابراین فروش تخم‌مرغ با قیمت بالای ۹۰ هزار تومان در حال آماده تخلف است.

وی گفت: امسال مشکلی در تولید نداریم و تولید فراوان خوب و مرتب است. روزانه ۳۵۰۰ بدن تخم مرغ تولید می‌شود و حدود ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ بدن هم مصرف تخم مرغ داریم. این یعنی اینکه حدود ۱۰۰ هزارتن مازاد تخم‌مرغ در سرزمین وجود دارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: همشهری آنلاین

[ad_2]