ترفندهای جنجالی واتساپ در دوران فیلترینگ که شما را شور زده می‌کند

[ad_1]

ترفندهای جنجالی واتساپ در دوران فیلترینگ که شما را شور زده می‌کند دلیل می‌شود شما را مشغول هم بکند و فیلتر شدن واتساپ را یاد بردن کنید.

در حال آماده WhatsApp محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان دنیا محسوب می‌شود که به تازگی فیلتر شده است اما بگذارید از این محبوبیت برای شما بگوییم. به‌عنوان مثال این پلتفرم همیشه از راه به‌روزرسانی‌ها قابلیت‌های جذابی به این اپلیکیشن اضافه می‌شود و از انواع و اقسام گجت‌ها هم پشتیبانی می‌کند.

زیادتر بخوانید:

ترفندی برای استفاده از واتساپ بدون فیلتر شکن وجود دارد؟

چطور بفهمیم واتساپ هک شده ؛ علامت های پرخطر هک شدن واتساپ

ترفندهای جنجالی واتساپ در دوران فیلترینگ

ترفندهای مهم واتساپ

ترفند های واتساپ می‌تواند فراوان جذاب باشد. اما این برنامه شامل قابلیت‌های و ترفندهای خاصی می‌شود که بیشتر کاربران از اون‌ها مطلع نیستند. اگر اهل استفاده از این اپلیکیشن پرطرفدار هستید و دوست دارید از انواع و اقسام قسمت‌های اون سر دربیاورید، در ادامه به تعدادی ترفند واتس اپ نگاهی می‌اندازیم.

بولد کردن، ایتالیک کردن و یا خط‌دار کردن کلمات

19 1

یکی از ترفند های نوشتاری واتساپ که برای فراوان از کاربران ناشناخته است همین ویژگی بولد، ایتالیک یا خط‌ دار کردن کلمات و جملات در چت‌های واتس اپ است. برای ایتالیک کردن لغات و جملات نیز به جای ستاره باید از علامت آندرلاین (_) قبل و سپس از آنها استفاده کنید. در نهایت برای خط‌دار کردن کلمات یا جملات می‌توانید علامت (~) را به ابتدا و انتهای کلمه یا جمله‌ی مورد نظر خود اضافه کنید.

تعریف‌قول کردن

WhatsApp 3

در وقت چت‌های پرسرعت یا گروهی، برای این‌که رشته‌ی سخن از دست نرود، خوب تر است که این قابلیت مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از این ترفند واتس اپ، پیام موردنظر را انتخاب کنید و سپس از ضربه بر فلشی که رو به سو چپ قرار دارد (اولین فلش از سو چپ) می‌توانید مستقیما پاسخ پیام مذکور را تایپ کنید.

مچ گیری

برای مچ گیری از افرادی که بطور پنهانی پروفایل شمارو چک می‌کنند می‌توانید از برنامه Whatsapp Viewer پس از دانلود استفاده کنید. با استفاده‌گیری از این آرام افزار می‌توانید تمام کسانی که پروفایل و اکانت شما را دیده اند را بشناسید که بصورت لیست به شما علامت داده می‌شود.

غیرفعال کردن دانلود خودکار

WhatsApp 4

 

این ترفند واتس اپ می‌تواند موجب صرفه‌جویی در مصرف اینترنت شود. اگر می‌خواهید انواع و اقسام فایل‌ها در وقت استفاده از اینترنت موبایل یا وای‌فای دانلود نشود، در قسمت Setting به Data and storage usage مراجعه کنید و در این قطعه روانه‌ی When using mobile data یا When connected on Wi-Fi یا هردوی اون‌ها شوید.

ارسال همزمان یک پیام برای چند کاربر

1 44 1024x683 1

برای انجام این عمل در نسخه اندرویدی واتساپ به تب Chats مراجعه کنید. آیکون ارسال پیام جدید که در منوی سو راست و بالای صفحه واقع شده است را انتخاب کنید. انگشت خود را بر روی نام یکی از مخاطبین مد نظرتان قرار داده و کمی نگه دارید تا یک علامت تیک در کنار اون ظاهر شود. سپس سایر کاربران مد نظرتان که تصمیم داریم یک پیام به طور همزمان برای اون‌ها ارسال شود را انتخاب کنید. آیکون تیک موجود در گوشه پایین و سو راست صفحه را لمس کنید. پیام مورد نظرتان را تایپ و ارسال نمایید.

کاهش مصرف دیتا در تماس‌های واتس‌اپی

22 2

برای این کار واجب است درون تنظیمات شوید و سپس Storage and data را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برای شما دوباره می‌شود گزینه‌ی Use less data for calls  را فعال کنید تا میزان مصرف دیتا در تماس‌ها را کاهش دهید.

پاک کردن محتواهای ارسال‌شده از جانب مخاطبین

WhatsApp 8

 

علاوه بر مشاهده این آمار، امکان پاک کردن این محتواها هم وجود دارد. سپس از انجام قدم‌هایی که در ترفند قبل توضیح دادیم، می‌توانید بر آیکون مربوط به گروه یا مخاطب موردنظر ضربه بزنید و در قسمت پایین اون، گزینه‌ی manage messages را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید گزینه‌های مربوط به محتواهای مختلف را فعال کنید تا با کلیک بر Clear messages تمام این محتواهای حجیم پاک شوند.

آرشیو کردن چت‌ یا گفتگوها

4 18 1

یکی دیگر از ترفندهای جذاب واتساپ مربوط به امکان آرشیو کردن چت یا گفتگوها می‌شود. راه انجام این عمل دوباره هم در نسخه اندرویدی و آی او اسی برنامه واتساپ متفاوت است. به منظور آرشیو کردن چت یا همان گفتگوهای خود در نسخه آی او اسی اپلیکیشن واتساپ مراحل زیر را طی کنید:

 

  • انگشت خود را بر روی پنجره چت یا گفتگوی مد نظر قرار داده و به سو چپ بکشید.
  • گزینه Archive را انتخاب کنید.

اما به منظور آرشیو کردن چت یا گفتگوهای خود در نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتساپ به شرح زیر عمل کنید:

  • انگشت خود را بر روی چت یا پنجره گفتگوی مد نظر قرار دهید و کمی نگه دارید.
  • از منوی فوقانی برنامه، آیکونی که یک فلش رو به درون دارد را انتخاب نمایید.

ایمیل کردن محتوای چت‌ها

 

WhatsApp 10

در واتساپ علاوه بر ذخیره‌ی تاریخچه‌ی چت‌ها در فضای ابری، می‌توان محتوای اون‌ها را به خود یا دیگران ایمیل کرد. برای این ترفند واتس اپ ابتدا به قسمت Setting و سپس Chats و در نهایت Chat history مراجعه کنید و سپس بر email chat ضربه بزنید. با این کار می‌توانید تاریخچه مربوط به مخاطب یا گروه موردنظر را انتخاب و سپس اون را ایمیل کنید.

مشاهده فهرست مخاطبین بلاک شده

 

WhatsApp 16

اگر به هر دلیلی خواهان مشاهده فهرست کامل مخاطبین بلاک شده هستید، برای این کار ابتدا به Setting و Account و در نهایت Privacy سر بزنید. در پایین این قسمت، می‌توانید گزینه Blocked Contacts را مشاهده کنید و با ضربه بر اون، فهرست این مخاطبین به نمایش درمی‌آید.

زیادتر بخوانید:

قابلیت های واتساپ

[ad_2]