تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست ؛ رپر آمریکایی رقیب توییتر را می‌عقل؟

[ad_1]

تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست به دلیل اینکه این شبکه اجتماعی رقیب توییتر است و این رپر سرشناس آمریکایی به سبب تهدید یهودی‌ها در توییتر بن شده، اتفاق می‌افتد.

خبر تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست، از راه بیانیه‌ای مطبوعاتی در وب‌سایت رسمی پارلر اعلام شده است. به نظر می‌رسد که قرارداد بین کانیه‌وست و پارلر تا نزد از آخر سال 2022 منعقد می‌شود.

کانیه وست، رپر معرف آمریکایی با لقب Ye، اعلام کرده که به دنبال خرید پارلر است. پارلر یک شبکه‌ اجتماعی است که ادعا دارد مدافع آزادی بیان است و ساختاری مانند به توییتر دارد، به همین سبب فراوان‌ها پارلر را رقیبی برای توئیتر محسوب می‌کنند. طبق شرح ورج، با تأکید پارلر بر آزادی بیان، می‌توان این شبکه‌ی اجتماعی را بهشت نظریه‌پردازان توطئه در نظر گرفت.

کانیه وست در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: «در دنیایی که دیدگاه‌های محافظه‌کارانه، گفت و گو‌برانگیز در نظر گرفته می‌شود، باید ایمن شویم که حق داریم باورها‌مان را به‌صورتی آزاد بیان کنیم.» شرکت مادر Parler با نام Parlement Technologies گفت تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست به به هدف ساختن «اکوسیستمی نابودنشدنی که از تمامی صداها استقبال می‌کند» خواهد بود.

زیادتر بخوانید: تغییر موضع ایلان ماسک ؛ «توییتر را می‌شاد!»

تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست

سال قبل اعلام شد پارلر زمینه ساختن ارتباط بین افرادی که به ساختمان محل برگزاری جلسات کنگره‌ی آمریکا حمله کردند را آماده کرده است. پس از حمله به کاخ کنگره‌ی آمریکا، دو شرکت گوگل و اپل در بیانیه‌هایی جداگانه گفتند پارلر را از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف خواهند کرد.

اپل سبب حذف پارلر را ترویج و اشاعه «خشونت و کوشش‌های غیرقانونی» عنوان کرده و اعلام کرد که این شبکه‌ی اجتماعی کارها واجب را جهت پیشگیری از این تهدیدها و نگه داری امنیت مردم انجام نداده است. در همان ماه، آمازون نیز اعلام کرد سرویس‌دهی به پارلر را متوقف خواهد کرد و درنتیجه‌ی این اتفاق دلیل خاموشی سرورهای پارلر برای وقت زمانی شد.

پس از این اتفاقات پارلر موافقت کرد که از این پس دقت بیشتری را برای بررسی پست‌ها صرف کند و درنتیجه‌ با این تصمیم مجدداً به پلی استور و اپ استور برگشت.

در ماه دوم سال قبل‌ میلادی، وب‌سایت این سرویس نیز بار دیگر فعال شد. شرکت Parlement Technologies می‌گوید که همچنان از پشتیبانی فنی پارلر حمایت می‌کند و حتی پس از تصاحب این شبکه‌ی اجتماعی توسط کانیه‌وست، به ارائه‌ی خدمات ابری به پارلر را ازطریق زیرساخت‌هایش ادامه خواهد داد.

مدیرعامل این شرکت معتقد است که قرارداد بین پارلر و کانیه وست، «دنیا را تغییر می‌دهد» و دلیل تغییر چگونگی فکر مردم درباره‌ آزادی بیان خواهد شد؛ او در این باره گفت: «کانیه وست ورودی انقلابی به فضای رسانه‌ای مبتنی‌بر آزادی بیان خواهد داشت و دیگر هیچ وقت مجبور نیست دلواپس حذف شدن از شبکه‌های اجتماعی باشد». این گفته‌ مدیرعامل Parlement Technologies به نگرانی کانیه‌وست از حذف شدن در شبکه‌های اجتماعی، به جنجال‌های اخیر پیرامون این داستان ارتباط دارد.

کانیه وست پس از تقریباً دو سال خبر بازگشت به توییتر را اعلام کرد و ایلان ماسک نیز، که احتمالاً در هفته‌های آینده قرارداد تصاحب توییتر را نهایی می‌کند، نزد‌تر از تمایل این شبکه اجتماعی برای کاهش میزان مقاوم‌گیری‌های خود خبر داده است.

او گفته است که احتمال دارد حساب کاربری دونالد ترامپ نیز برگردانده شود. حتی این مالک احتمالی توییتر به نظر می‌رسد که در آینده از وجود وست در توییتر استقبال کند. با این‌حال تاریخ زیادی نگذشته بود که حساب کاربری کانیه‌وست به سبب انتشار توییتی ضد یهودیان بسته شد. قبل از این اتفاق، اینستاگرام نیز در اقدامی مشابه حساب کانیه‌وست را بسته بود.

تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست

واجب به ذکر است که در سال 2016 پزشکان تشخیص دادند که کانیه وست به اختلال دوقطبی مبتلا است. بنابراین او از اون تاریخ همیشه به‌شکل عمومی درباره‌ی مشکلاتی که با سلامتی روانش دارد، صحبت‌هایی را مطرح کرده است.

پارلر صرفاً یکی از شبکه‌های اجتماعی است که ادعا دارد در جهت عدم وجود قوانین سرسختانه‌ای همانند توییتر و اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی عظیم قدم بردارد. علاوه بر پارلر، تروث سوشال (شبکه‌ی اجتماعی تحت مالکیت دونالد ترامپ) نیز ادعاهایی در این خصوص مطرح کرده است. این پلتفرم‌ها تاکنون نتوانسته‌اند محبوبیتی در حد و اندازه‌ی اینستاگرام و توییتر به دست آورند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره تصاحب پارلر توسط کانیه‌وست به نام یکی از رقبا توییتر چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]