تصفیه کثیفی هوا با ماشین ؛ ایده جذاب و شگفت آور آئودی!

[ad_1]

آیا با وجود افزایش تولید دی‌اکسیدکربن و سایر آلاینده‌ها، ایده‌ی تصفیه کثیفی هوا با ماشین ناجی هوای زمین خواهد شد؟

با وجود خودروهای الکتریکی، چشم به راه شهری سرسبزتر هستیم. زیرا به نظر می‌رسد این خودروها سبزتر و خوب تر از همتایان بنزینی و دیزلی خود باشند. اما باید بفهمید که در مورد تولید گرد و گرد و خاک یا ذرات ریز ناشی از ترمزگیری و اصطکاک تایرها با زمین، تفاوت زیادی ساختن نخواهد شد.

زیرا هر خودرویی وقت حرکت کمی از آنها را از خود بر جای می‌گذارد. اما علم همیشه جایی برای امیدواری باقی می‌گذارد. این بار ایده‌ی جذاب تصفیه کثیفی هوا با ماشین با نقش‌آفرینی خودروهای آئودی به مواجهه با این ذرات می‌پردازد.

زیادتر بخوانید: کامیون های برقی تسلا سمی (Semi) دنیای حمل و تعریف را متحول می‌کنند

 همکاری کمپانی Mann + Hummel با آئودی برای تصفیه کثیفی هوا با ماشین

طبق اخبار منتشره، کمپانی آئودی برای مواجهه با ذرات آلاینده و کاهش اون‌ها، بر روی یک پروژه آزمایشی با همکاری کمپانی Mann + Hummel در حال کوشش است. گفته می‌شود این دو کمپانی برنده به طراحی یک فیلتر پیشرفته شده‌اند که شرایط جاذبه ذرات آلاینده را برای خودروهای برقی آماده می‎کند.

این فیلتر از نظر مکانیسم فراوان مانند به سیستم‌های تصفیه هوای خانگی است. این فیلتر در قطعه جلویی نصب می‌شود و ذرات تولیدی اون یا ذرات آویزان در هوا را جمع‌آوری می‌کند. نکته مثبت این پروژه اون است که به دلیل نصب این فیلتر تصفیه در قطعه جلوی رادیاتور، نیازمند تغییر طراحی خودروها نیستیم.

تصفیه آلودگی هوا با خودرو

البته باید گفت که ایده‌ی تصفیه کثیفی هوا با ماشین و پروژه‌‌ی آئودی و Mann + Hummel چیزی نیست که برای اولین بار اتفاق افتاده باشد. در سال 2020 دو کمپانی این پروژه را شروع کردند و طبق اعلامشان این پروژه تا سال 2024 ادامه پیدا می‌کند و نتایج در همان سال ارزیابی خواهد شد.

ایستگاه هواشناسی به کمک آئودی می‌رود؟

از مزایای دیگر این ایده اون است که استفاده از این تکنولوژی در مدل‌های مخصوص تست سری E-Tron، پس از 31,068 مایل یا تقریبا 50 هزار کیلومتر، دلیل‌ منفی روی عملکرد ماشین نمی‌گذارد. همچنین ارزیابی‌های محققان آئودی در شهر اشتوتگارت آلمان علامت دهنده‌ی اون است که خودروهای تست E-Tron با تکیه به این تکنولوژی تصفیه کثیفی هوا با ماشین می‌توانند ذرات آلاینده را از هوای آزاد پاکسازی کنند. این نوید بزرگی برای عصر امروز است.

در آخر شاید جذاب توجه باشد که بفهمید کمپانی آئودی و Mann + Hummel با هدف افزایش کاربری ایده‌ی خود، تصمیم گرفته‌اند سیستم تصفیه هوای پیشرفته ابداعی را با کمک سنسورها و قابلیت‌های ارتباطی موجود به ایستگاه‌های هواشناسی متصل کنند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در خصوص تصفیه کثیفی هوا با ماشین چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در میان بگذارید و اخبار ماشین را با ما دنبال کنید.

[ad_2]