تعداد سربازان کشته شده روسیه در اوکراین چقدر است؟

[ad_1]

حالا تعداد سربازان روسی کشته شده در جنگ اوکراین از تلفات ایالات متحده در ویتنام فراتر رفته است. بر پایه برآوردهای شکل گرفته توسط اداره کل نیروهای مسلح اوکراین، تاکنون ۶۵,۰۰۰ سرباز روسی در اوکراین کشته شده اند، جدید ترین برآورد اوکراینی ها از تلفات روسیه که در یک پست فیسبوکی منتشر شده و تلفات احتمالی روسیه در این جنگ را تشریح می کند. تا روز ۱۶ اکتبر (یکشنبه ۲۴ مهرماه)، «حدود ۶۵,۰۰۰ (+۳۰۰) نفر کشته شده اند».

تعداد سربازان کشته شده روسیه در اوکراین چقدر است؟

تعداد تلفات غیررسمی روسیه تا ۲۱ سپتامبر گذاشته ۱۰,۰۰۰ نفر زیادتر از این عدد رسمی اعلام شده است. اگر این میزان از تلفات واقعیت داشته باشد، بدان معناست که تلفات روسیه در هشت ماه پس از حمله به اوکراین از تلفات ایالات متحده در جنگ ویتنام فراتر رفته است. این تعداد تلفات روسیه معادل تلفاتی است که ایالات متحده در بیش از یک دهه جنگ در ویتنام متحمل شده است. بر پایه فهرست اعلام شده توسط بنیاد کهنه سربازان ویتنام، ۵۸,۲۸۱ سرباز آمریکایی در جریان جنگ ویتنام کشته شده اند. با این وجود فراوان دشوار است که عدد دقیق تلفات روسیه در اوکراین را مشخص کرد زیرا کرملین به ندرت در حوزه عمومی از تعداد تلفات خود گفته است.

download 4

آمارهای تایید شده توسط روسیه علامت می دهد که تا ماه قبل، ۵,۹۳۷ سرباز روسی در جریان حمله به اوکراین کشته شده اند. برآوردهای ایالات متحده مدعی است که که از ماه آگوست، نزدیک به ۷۰,۰۰۰ تا ۸۰,۰۰۰ سرباز روسی در اوکراین کشته یا زخمی شده اند. پروفسور مایکل کلارک از دفتر مطالعات جنگ در کالج کینگز در لندن نیز برآوردهای روسیه از تلفات این سرزمین در منازعه اخیر با اوکراین را به چالش می کشد. وی در این باره می گوید: «عدد بیش از ۵,۰۰۰ نفر روس ها کاملاً غیرواقعی است. عدد اوکراینی ها نیز احتمالاً فراوان بالاست اما فاصله زیادی نیز با واقعیت ندارد هنگامی که اسناد را بررسی می کنیم».

تعداد سربازان کشته شده روسیه در اوکراین چقدر است؟

کلارک بر این اعتقاد است که تعداد تلفات روسیه در اوکراین بین ۳۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ نفر بوده و مدعی است که اکثر زخمی های روسی در همان میدان جنگ برای دسترسی نداشتن به معالجه کشته می شوند مگر اینکه نیروهای اوکراینی زودتر به اون ها برسند. در این شرایط تعداد کشته های اوکراین در این جنگ نیز هنوز دقیقاً مشخص نیست. بر پایه برآوردهای ارتش اوکراین، تا ۲۲ آگوست تعداد تلفات رسمی سربازان اوکراینی ۹,۰۰۰ نفر بوده است و سازمان ملل نیز تعداد کشته های غیرنظامی اوکراین تا ۹ اکتبر را نیز ۶,۲۲۱ نفر اعلام کرده است.

[ad_2]