تعطیلی آپارات گیم دلیل‌ای برای فشار بر نهادهای نظارتی است!

[ad_1]

رئیس هیئت مدیره بنیاد مردمی بازی‌های کامپیوتر‌ای از تصمیم تعطیلی آپارات گیم ، ابزار تاسف کرد و گفت، این اقدام در راستای ساختن فشار بر سیستم‌های نظارتی است.

آبان تتر

سپس از اطلاع تعطیلی سرویس آپارات گیم، واکنش‌هایی منفی زیادی از سوی کاربران و گیمرها بروز پیدا کرد. موضوعی که سبب شد وزیر ارتباطات برای تعطیلی آپارات گیم ، واکنش علامت داده و قول پیگیری دهد.

زیادتر بخوانید: رئیس جمهور دلیل اختلالات اینترنتی را عملکرد دولت‌های قبل می‌داند

تعطیلی آپارات گیم دلیل است!

چند روز نزد، شکوری مقدم از هجمه‌های صداوسیما و رگولاتوری انتقاد کرد و گفت، سرویس آپارات گیم از تاریخ 18 شهریور تعطیل می‌‎شود. او بیان کرد، از این به سپس این سرویس، تبدیل به پورتال گیم عربی می‌شود. این داستان سروصدای زیادی به پا کرد و دلیل شد تا گیمرها و استارتاپ‌ها واکنش‌هایی علامت دهند.

تعطیلی آپارات گیم

فراوان از کاربران سرویس آپارات گیم از وزیر ارتباطات خواسته بودند تا به این داستان نگهداری کند. عیسی زارع پور نیز در واکنش و در اینستاگرام خود در پاسخ به این خواسته کاربران نوشت:

«در حال پیگیری داستان هستم تا ان شاءالله مساله حل شود.»

مدیر عامل آپارات، تعطیلی سرویس آپارات گیم را از راه ویدیویی در اینستاگرام اعلام کرده بود، در این ویدیو او گفته بود، چیز تازه‌های جدید، به افراد آگاهی نیاز دارد که این افراد احتمالا در نهاد مردمی بازی‌های کامپیوتر‌ای یا شورای عالی فضای غیر واقعی هستند. شکوری مقدم ادعا دارد که بنیاد مردمی بازی‌های کامپیوتر‌ای رگولاتور معقول‌تری در حوزه بازی‎ها است.

در همین حال رئیس هیئت مدیره بنیاد مردمی بازی‌های کامپیوتر‌ای با انتقاد از تصمیم تعطیلی آپارات، اعتقاد دارد که تعطیلی سرویس آپارت گیم با هدف فشار به سیستم‌های نظارتی و ساختن هزینه برای کاربران، انجام شده است. امروز رئیس هیئت مدیره بنیاد مردمی بازی‌های کامپیوتر‌ای در مصاحبه رسانه‌ای خود در مورد تعطیلی آپارات گیم صحبت کرده و گفت:

«اینکه چطور ممکن است، شرکتی که خود را علم بنیان می‌داند از اصلاح وضع موجود با استفاده از هوش مصنوعی برای حذف منظره‌‌های خشونت، برهنگی و کلمات رکیک ناتوان باشد و فقط راه تعطیلی را به جای اصلاح برگزیند، سوالی است که ذهن بسیاری از فعالان فضای غیر واقعی را به خود مشغول ساخته است.»

مهدی صرامی، بیان می‌کند که بنیاد مردمی بازی‌های کامپیوتر‌ای وظیفه نظارت بازی‌های کامپیوتر‌ای را دارد و ناظر این حوزه است. او اظهار دارد که بررسی فضای زیست بوم بازی‌های کامپیوتر‌ای، علامت‌دهنده این داستان است که برخی از استارتاپ‌های ایرانی بازی‌های اقتصادی در بستر ابری طراحی کرده‌اند و بازی‌های ارائه شده توسط آنان، سودمند بوده و رده بندی سنی نیز دارد. این استارتاپ‌ها مورد حمایت هستند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد تعطیلی آپارات گیم چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]