تنافض در اظهارات عضو شورای شهر ؛ سطل زباله 4 میلیونی چطور 15 میلیون شد؟

[ad_1]

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز گفته بود دلیل جمع‌اوری سطل‌های زباله قیمت 20 میلیونی اون‌ها است. اما تنافض در اظهارات عضو شورای شهر را کاربران فضای غیر واقعی کشف کرده‌اند.

رئیس شورای شهر تهران امروز و در پاسخ به پرسشی در خصوص دلیل جمع‌آوری مخازن زباله سطح شهر ناشی از آتش‌سوزی و درون شدن خسارات گفته بود که قیمت سطل زباله شهرداری فراوان بالا است و هر سطل بین 10 تا 15 میلیون قیمت دارد.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: جراحت فیلترینگ اینترنت همه بازارها را تحت شعاع قرار داده؛ بورس، بانک و بیمه هم متضرر شده‌اند!

تنافض در اظهارات عضو شورای شهر

به شرح فرارو، آقای چمران سحر امروز در خصوص خسارات وارده به اموال شهرداری من جمله سطل‌های زباله گفته بود:

تهیه مجدد این مخازن تاریخ می‌برد؛ هرچند هزینه هر مخزن نیز ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است. زمانی این مخازن آتش زده می‌شود، تدبیر‌ای جز جمع آوری نیست.

رئیس شورای شهر تهران گفت: زمانی این مخازن آتش زده می‌شود، تدبیر‌ای جز جمع آوری نیست. مهدی چمران در کنار نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کودک، اینده یک سرزمین و پایه‌گذار جامعه است گفت:

 هر اندازه برای نسل کودک تلاش کنیم در آینده نتایج بهتری را شاهد خواهیم بود.

او ضمن تاکید بر اینکه در خصوص کودکان کار کارها مثبتی از جمله جمع‌آوری اون‌ها انجام شده گفته، عده‌ای از کودکانی که جمع‌آوری شده‌ بودند ایرانی نبودند و در نتیجه به کشورشان بازگردانده شدند. عده‌ای نیز به شهرهای اصلی‌شان بازگشته‌اند. چمران با بیان اینکه مدارسی در تهران برای وجود این کودکان ساختن شد، تصریح کرد:

کودکان کار باید آموزش ببینند و شغل یاد بگیرند و کار درستی داشته باشند، برای چی که وجود اون‌ها در شهر چهره زشتی از تکدی گری را ساختن می‌کند. پس از معتادان متجاهر باید به سو جمع آوری کودکان کار و همچنین تکدی گران رفت و به این مشکل پرداخت. شورا در حد بضاعت خود در این زمینه تلاش خواهد کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: «روش دیگری برای جمع آوری زباله نزد بینی شده و نحوه کار تغییر خواهد کرد و دیگر شاهد کودکان زباله گرد نخواهیم بود».

آقای چمران در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل جمع آوری سطل زباله ها در سطح شهر گفته:

 تهیه مجدد این مخازن تاریخ می‌برد؛ هرچند هزینه هر مخزن نیز ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است. زمانی این مخازن آتش زده می‌شود، تدبیر‌ای جز جمع آوری نیست.

چمران گفت: «این جمع آوری مخازن در تمام مناطق شهر نیست و تنها در برخی نقاط است. برنامه‌ریزی برای راه جدید جمع‌آوری زباله انجام شده که البته این اقدام ارتباطی با جریانات اخیر ندارد و در آینده جزئیات اون اعلام خواهد شد».

تنافض در اظهارات عضو شورای شهر ؛ سطل زباله 4 میلیونی چطور 15 میلیون شد؟

نکته تناقض آمیز اتفاق اما آنجاست که با یک جستجوی ساده متوجه می‌شویم آقای چمران در برآورد قیمت سطل زباله شهرداری به خطا رفته، چراکه این سطل زباله‌ها بنابر آنچه در عکس بالا میبینید، تنها 4 میلیون، یعنی کمتر از یک سوم مبلغ ادعایی رئیس شورای شهر تهران قیمت دارند!

زیادتر بخوانید:

نظر شما در خصوص تنافض در اظهارات عضو شورای شهر چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در بین بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *