توسعه شرکت‌های آی‌تی در برخی حوزه‌ها می‌تواند مخرب باشد!

[ad_1]

روح‌خدا دهقانی فیروزآبادی امروز و در بیستمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین‌های پارک علمی پردیس گفت: توسعه شرکت‌های آی‌تی در برخی حوزه‌ها مخرب است!

جانشین سورنا ستاری،‌ روح‌خدا دهقانی فیروزآبادی معتقد است که اینترن در ایران به خوبی توسعه یافته و در همین راستا، دولت تصمیم دارد در دوره جدید به دیگر حوزه‌های علم بنیان توجه خاصی داشته باشد. از سوی دیگر به گفته آقای فیروزآبادی، دولت به دنبال تحکیم بازار شرکت‌های آی‌تی اساس است چراکه توسعه شرکت‌های آی‌تی در برخی حوزه‌ها خود می‌تواند عاملی در تخریب اون حوزه کوشش باشد.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: دور زدن اینترنت مردمی سپس از اعمال کامل طرح صیانت ؛ راهکارهای دور زدن اینترنت مردمی!

دلیل‌ مخرب توسعه شرکت‌های آی‌تی از زبان معاون علمی و علمی رئیس جمهور

روح‌خدا دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و علمی رئیس‌جمهور در کنار بیستمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین‌های پارک علمی پردیس در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه مخصوص دولت برای حمایت از شرکت‌های علمی اطلاعات و ارتباطات گفت:

خوشبختانه در سال‌های قبل، به واسطه اینترنت و زیرساخت، کسب‌وکارهای حوزه ارتباطات اینترنت به خوبی توسعه پیدا کردند و از آنجا که کسب‌وکارهای IT پایه زیرساخت مقاوم‌افزاری سنگینی نیاز ندارند، این حوزه نسبت به حوزه‌های سنگین مقاوم‌افزاری توسعه‌ خوبی یافته است.

توسعه شرکت‌های آی‌تی در برخی حوزه‌ها می‌تواند مخرب باشد!

او ادامه داد: «کاری که ما می‌خواهیم در این دوره انجام دهیم در واقع توجه مخصوص به سایر حوزه‌هاست؛ مخصوصاً حوزه‌های مقاوم‌افزاری‌تر همانند معدن، کشاورزی و به شکل کوتاه نقاط کمتر توجه‌شده‌».

به گفته آقای فیروزآبادی این معاونت برای شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در حوزه آی‌تی بیش از هرچیز به دنال تحکیم بازارسازی و قدرتمندسازی است. او تاکید کرده که اون‌ها به دنبال تحکیم و بازارسازی و قدرتمندسازی شرکت‌ها هستند و از نظر او، توسعه شرکت‌های آی‌تی در برخی حوزه‌ها واقعا تخریب‌کننده است، چراکه تعداد شرکت‌ها در یک حوزه می‌تواند منجر به ساختن رقبای داخلی شود. او تاکید کرد:

باید به دنبال ساختن زمان‌های جدید و بازارهای جدید خدماتی در سرزمین باشیم و شرکت‌ها را به سو اون سوق دهیم.

معاون علمی و علمی رییس جمهور، در این حادثه، پارک علمی پردیس را فضای مناسبی برای هم‌افزایی فعالان حوزه علمی و شرکت‌های علم بنیان قلمداد کرد و افزود: «پارک علمی پردیس باید بتواند زیست‌بومی برای تعامل کنسرسیوم‌ها و یونیکورن‌ها باشد».

زیادتر بخوانید:

نظر شما در خصوص دلیل‌ مخرب توسعه شرکت‌های آی‌تی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در بین بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]