توپ طلای بخشنده بنزما ؛ بخشنده بنزما برای اولین مرتبه توپ طلا 2022 را برد

[ad_1]

توپ طلای بخشنده بنزما : برای نخستین بار پس از 16 سال، مسی و رونالدو بین ۱۰ بازیکن برتر نبودند. برای دومین بار هم سپس از زیدان، توپ طلا به یک مسلمان رسید.

مراسم توپ طلا 2022

مهاجم فرانسوی رئال مادرید در ۳۴ سالگی برنده شد تا برنده توپ طلا شود و الآن مسن‌ترین برنده توپ طلا از سال ۱۹۵۶ است. برای نخستین بار پس از شانزده سال، مسی و رونالدو بین ۱۰ بازیکن برتر سال فوتبال نبودند؛ این یعنی به آخر عصر دو غول یاد بردن نشدنی تاریخ فوتبال رسیدیم.

برای دومین بار هم سپس از زیدان، توپ طلا به یک مسلمان رسید. منچسترسیتی هم بهترین باشگاه سال دنیا معرفی شد! بخشنده بنزما برنده توپ طلا 2022 لقب گرفت.

توپ طلای بخشنده بنزما

توپ طلای کریم بنزما ؛ کریم بنزما برای اولین مرتبه توپ طلا 2022 را برد
توپ طلای بخشنده بنزما

مجله فرانس فوتبال در شهر پاریس جوایز برترین‌های سال را اهدا موسوم به توپ‌طلا را اهدا کرد که مهم‌ترین جایزه به بخشنده بنزمای فرانسوی رسید. مهاجم فرانسوی و مسلمان رئال مادرید طبق نزد‌بینی‌ها، توپ طلای فوتبال دنیا را به دست آورد.

مراسم انتخاب برترین بازیکن سال ۲۰۲۲ فوتبال دنیا در پاریس برگزار شد و بخشنده بنزما، مهاجم رئال مادرید، پاداش درخشش خود را در این دوره گرفت و توانست برای نخستین بار توپ طلای فوتبال دنیا را به دست بیاورد و به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.

بنزما که با چهره‌ای جذاب نیز در مراسم آماده شده بود جایزه را از زیدان الگوی خود دریافت کرد؛ همچنین مکرون رییس جمهور فرانسه نیز در توییتی این اتفاق را به بنزما تبریک گفت.

نزد از شروع رسمی مراسم، نفرات برتر از سی‌ام به ردیف معرفی شدند. در رده بیست‌وپنجم به طور مشترک، داروین نونیس، ژوآئو کانسلو، آنتونیو رودیگر، کریستوفر انکونکو، مایک مانیان و یاشوا کیمیش قرار گرفتند. سپس سه نفر که مشترکاً بیست‌ودوم شده بودند، معرفی شدند.

ترنت الکساندر آرنولد، فیل فودن و برناردو سیلوا این سه بازیکن بودند. نفر بیست‌ویکم لیست هری کین بود. در بین ناباوری کریستیانو رونالدو برنده ۵ توپ‌طلا در رده بیست‌ویکم جای گرفت. سه بازیکنی که به طور مشترک در رده هفدهم قرار گرفتند کاسمیرو، دوشان ولاهوویچ و لوئیس دیاس بودند.

نفر شانزدهم ویرجیل فان‌دایک بود. در رده چهاردهم هم به طور مشتریک رافائل لیائو و فابینیو قرار گرفتند. سباستین آلر که این روزها با سرطان دست و پنجه آرام می‌کند در رده سیزدهم ایستاد. ریاض محرز هم نفر دوازدهم این لیست بود. هئونگ مین سون ستاره کره‌ای هم در رده یازدهم جای گرفت.

قبل از شروع مراسم، توپ‌طلای فرانس فوتبال را با یک اتومبیل مخصوص مسابقه به محل برگزاری مراسم در سالن تئاتر دوشاتل آوردند که روش ویژه و متفاوتی برای حمل این جایزه ارزشمند بود.

پس از زین الدین زیدان که در سال ۱۹۹۸ فاتح توپ طلا شده بود، بخشنده بنزما، نخستین بازیکن فرانسوی است که مجدد برای سرزمین خود ارزش فراوان داشتن آفرینی می‌کند؛ ضمن اینکه بنزما اولین بازیکن شماره ۹ سپس از رونالدو نازاریو است که برنده این جایزه می‌شود.

بنزما پس از ریموند کوپا (۱۹۵۸)، ژان پیر پاپن (۱۹۹۱)، میشل پلاتینی (۱۹۸۳، ۱۹۸۴ و ۱۹۸۵) و زین الدین زیدان (۱۹۹۸)، پنجمین بازیکن فرانسوی است که برنده توپ طلا شد.

توپ طلای کریم بنزما
توپ طلای بخشنده بنزما

اخبار زیادتر:

[ad_2]