ثروت پادشاه چارلز سوم

[ad_1]

ثروت ها و املاک سلطنتی های پادشاهی انگلستان با ارزش بیش از ۳۴ میلیارد دلار سپس از مرگ ملکه الیزابت، الآن به پادشاه چارلز سوم وابستگی دارد. اما او مجبور نیست ۴۰ درصد مالیات بر ارث بریتانیا را بپردازد. در این مطلب روزیاتو، خواهیم گفت که برای چی او از پرداخت مالیات معاف است.

پادشاه چارلز سوم با مزایای مالیاتی بسیاری از بریتانیایی‌ها و حتی بسیاری از آمریکایی‌های ثروتمند روباه‌رو است: رئیس سلطنت بریتانیا از مالیات بر ارث بریتانیا معاف است.

با مرگ ملکه الیزابت دوم ثروت شخصی او به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار به اولین پسرش چارلز انتقال یافت. این بدان معناست که او مجبور نیست تقریباً ۲۰۰ میلیون دلار از ثروت ۵۰۰ میلیون دلاری ملکه الیزابت را به مأمور مالیات تقدیم کند.

این معافیت شامل تغییر در مالکیت املاک سلطنتی او نیز می شود. یعنی مجموعه ای از ثروت ها و املاک و مستغلات به ارزش ۳۴.۳ میلیارد دلار که شامل کاخ باکینگهام و زمین و املاک در سراسر لندن و بریتانیا است.

مطمئناً املاک سلطنتی به امانت نگه داشته می شود. یعنی شاه چارلز سوم نمی تواند هیچ یک از ثروت های خود را بفروشد. اما خانواده سلطنتی هنوز حدود ۱۵٪ از سود املاک را از راه “Sovereign Grant” جمع آوری می کند. سال قبل، املاک سلطنتی ۳۱۱ میلیون دلار حقوق داشت.

معافیت مالیاتی یکی از فهرست‌های تجملی است که اکثر بریتانیایی‌ها را از خانواده سلطنتی در بریتانیا جدا می‌کند. مردم موظف به پرداخت ۴۰ درصد مالیات بر اموالی به ارزش بیش از ۳۷۷۰۰۰ دلار هستند.

در ایالات متحده، چنین مالیات‌هایی به نام «مالیات مرگ» مورد تمسخر قرار می‌گیرند. اگرچه اکثر املاک در آمریکا به اندازه کافی عظیم نیستند که بتوانند شامل مالیات بر املاک فدرال شوند اما ارزش یک ملک برای انجام این کار باید بیش از ۱۲.۰۶ میلیون دلار باشد. جذاب است که ۱۷ ایالت و منطقه کلمبیا قوانینی دارند که می توانند بر ارث یا ثروت یا هر دو مالیات دهند.

 چارلز سوم

۲۰۰ میلیون دلار پول ناقابل؟

اجتناب از مالیات ۴۰ درصدی روی ۵۰۰ میلیون دلار امری نزد پا افتاده نیست. اما از آنجایی که ثروت غالباً یک اصطلاح نسبی است، مالیات بر ارث چارلز علامت‌دهنده چنگ زدن به خزانه سلطنتی نیست.

ملکه الیزابت دوم طولانی‌ترین پادشاه بریتانیا بود که به وقت هفت دهه بر ۱۴ قلمرو مشترک المنافع و همچنین بریتانیا سلطنت کرد. در اون تاریخ، ثروت املاک سلطنتی از ثروت‌ها و املاک و مستغلات که با هم ارزش داشتند به مقدار زیادی افزایش یافت اما به هیچ وجه به ثروت ثروتمندترین افراد دنیا نزدیک نبود.

به نام مثال، املاک سلطنتی تحت الشعاع ثروت ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس قرار گرفته است.

ملکه الیزابت پس از مرگ مادرش در سال ۲۰۰۲ حدود ۸۱ میلیون دلار را به ارث برد و ثروت های مختلف از اسب ها و جواهرات با ارزش گرفته تا نقاشی های با ارزش و تخم مرغ فابرژه به او منتقل شد.

در طول سال‌ها، این ثروت‌ها به اضافه یک مجموعه املاک و مستغلات تندرست، از جمله خانه ساندرینگهام در انگلستان و قلعه بالمورال در اسکاتلند، کل ثروت خالص او را به حدود نیم میلیارد دلار رساند.

الیزابت درآمدی را از راه Sovereign Grant دریافت کرد. این مجموعه با بودجه مالیات دهندگان، که در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار بود، برای لباس سفرهای رسمی و هزینه های عملیاتی املاک مختلف، از جمله کاخ باکینگهام، اقامتگاه رسمی ملکه، طراحی شده است.

این کمک مالی از یک توافق چندصدساله ناشی می شود که در اون پادشاه جورج سوم حقوق خود را از پارلمان تسلیم کرد تا برای خود و نسل های بعدی خانواده سلطنتی یک دستمزد پابرجا سالانه دریافت کند. چارلز الآن قرار است از کمک هزینه سالانه حقوق دریافت کند.

 چارلز سوم

مرگ و مالیات

اگرچه چارلز ممکن است در “مالیات مرگ” تقلب کند اما به نظر می رسد مالیات قطعی باشد؛ حتی برای سلطنت.

وب سایت رسمی سلطنتی شرح داد که ملکه در سال ۱۹۹۳ داوطلبانه مالیات بر حقوق و عایدی اندوخته را پرداخت کرد. با این که او از نظر قانونی موظف به انجام اون نبود و مالیات های محلی را داوطلبانه پرداخت کرده است.

و بر پایه “یادداشت تفاهم در مورد مالیات سلطنتی” که در سال ۲۰۱۳ نوشته شد، چارلز علامت داد که پس از به ارث بردن تاج و تخت، به طور داوطلبانه مالیات پرداخت خواهد کرد.

منظور می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

هر آنچه که باید در مورد شاه چارلز سوم پادشاه جدید بریتانیا بفهمید؛ از همسران تا تحصیلات

شاه چارلز سوم چقدر ثروت دارد؟

نزد بینی تاریخ فوت چارلز سوم توسط مردی که تاریخ مرگ ملکه را به درستی پیشگویی کرد

میراث شگفت آور ملکه برای شاه چارلز سوم؛ هزاران قو و دیگر حیوانات دریایی

شاه چارلز سوم بر چند سرزمین حکمرانی خواهد کرد؟

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *