جام جهانی در قطر زمان زرد برای کشورمان

[ad_1]

آرام به تاریخ برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نزدیک می شویم. دکترحجت بقایی عضو باشگاه مشاورین زیست بوم کسب و کار در جلسه ای که با بازرگانان داشت گفت : دوست داشتم پادشاهی مباحثی در مورد فرصتها و پتانسیلهایی که جام جهانی قطر برای ایران دارد، برگزارکنیم ، لیکن هماهنگی منابع و مجوزها به درازا کشید ، در این وقت متوجه شدم که رایزن بازرگانی ایران در دوحه مطالب و نکات عالی ای را در مورد پتانسیلها و فرصتهای موجود در جام جهانی متذکر می شوند که توصیه می کنم از راهنماییهای ایشان استفاده برداری کنید. نکاتی که ایشان نشانه می کنند را خیال نمی کنم در هیچ کلاسی بیاموزید. ایشان ممکن است تاجر یا کارآفرین نباشند ولی به نام کارشناس خبره بازرگانی اطلاعات عالی ای دارند و نکاتی را تذکر می دهند که می تواند کمک شایانی به تجار و بازرگانان محترم باشد، در اینجا گزیده اطلاعات را جهت اطلاع اعضای محترم منتشر می کنیم .

نخستینمرحلهمقدماتیجامجهانی2022درآسیا

قرار است چند میلیون نفر از سراسر دنیا به وقت حدود یکماه جهت تماشای مهم ترین حادثه ورزشی دنیا به دوحه مسافرت نمایند.

شهر کوچک دوحه در اون بازه زمانی شاهد ازدحام و ترافیک و شلوغی خواهد شد.

 شنیده ها حاکیست مدارس، دانشگاه ها و ادارات تعطیل می شود و تردد خودروهای شخصی در سطح خیابان های اصلی شهر ممنوع می شود.

به همین سبب خیل زیادی از قطری ها از این زمان جهت مسافرت به خارج از سرزمین استفاده می کنند.

به کشورهای کنار دریا فارس مسافرت نخواهند کرد چون بخشی از تماشاگران خارجی در اون کشورها اقامت دارند.

با توجه به بحران مالی و سیاسی لبنان، بیروت را انتخاب نمی کنند. از مسافرت به  مصر  بخاطر کدورت ناشی از  مشارکت مصری ها در محاصره ۲۰۱۷ قطر امتناع می ورزند.

با عنایت به بحران انرژی گاز اروپا و سرمای کشورهای مذکور،  بنظر می رسد انتخاب اروپا  برای مسافرت در آذرماه برایشان جذاب نخواهد بود.

مسافرت به ترکیه برایشان تکراری است و کسل کننده! اما ایران برایشان جذابیت های زیادی دارد.

از سوی دیگر برای تماشاگرانی که به دوحه مسافرت می کنند، اقامت بیش از سه روز در شهر کوچک خسته کننده و تکراری خواهد بود و احتمالا برای فواصل زمانی بین بازی ها، دنبال یک مقصد توریستی کم ارزش خواهند بود.

چه مقصدی نزدیک تر و کم ارزش تر از ایران!

چه اقامتی دلپذیر تر از هتل ترنج جزیره کیش  و هتل عباسی اصفهان و بازار وکیل شیراز و چه غذایی خوشمزه تر از چلوکباب ایرانی و چه سوغاتی خوب تر از صنایع دستی ایران!

همه اینها ارزآوری دارد.

5708091

بستر مهیا است، جمهوری اسلامی ایران برای مسافرت تماشاگران خارجی به ایران حمایت می کند لیکن نقش و درجه قسمت خصوصی که سکاندار جاذبه گردشگر است در این حادثه جهانی، پر رنگ نیست.

با توجه به مراتب فوق، از آژانس های توریستی شغل ای و مجرب تقاضا می شود در اسرع وقت به دوحه مسافرت نمایند و پکیج های متنوع خود را به آژانس های توریستی،ایرلاین های مقیم دوحه، هتل ها و اماکن اقامتی ارایه نمایند.

اگر فقط نیم درصد از تماشاگران خارجی به شهرهای مختلف ایران جاذبه کنیم حداقل حقوق ارزی برای کشورمان بیش از ۵۰ میلیون دلار خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

[ad_2]