جدال تبلیغاتی متا و اپل ؛ WhatsApp یا iMessage

[ad_1]

مارک زاکربرگ درباره جدال WhatsApp یا iMessage پستی در اینستاگرام منتشر کرده‌است که مدعی است “WhatsApp امن‌تر از iMessage است”.

WhatsApp از پروتکل رمزگذاری end to end استفاده می‌کند که بین آیفون و اندروید نیز کار می‌کند و روی تمامی گروه‌ها و بکاپ‌ها و پیام‌های محوشونده نیز فعال است.

مارک زاکربرگ درباره جدال WhatsApp یا iMessage پستی در اینستاگرام منتشر کرده‌است که مدعی است “WhatsApp امن‌تر از iMessage است”.

زیادتر بخوانید: اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام در ایران ؛ برنامه مانند اینستاگرام چی نصب کنیم؟

جدال تبلیغاتی متا و اپل؛ WhatsApp یا iMessage

مارک زاکربرگ در پست زیر گفته است: «WhatsApp از پروتکل رمزگذاری end to end استفاده می‌کند که بین آیفون و اندروید نیز کار می‌کند و روی تمامی گروه‌ها و بکاپ‌ها و پیام‌های محوشونده نیز فعال است. سال قبل ما این رمزگذاری را برای بکاپ‌ها نیز فعال کردیم. این امکانات در iMessage وجود ندارد».

جدال تبلیغاتی متا و اپل؛ WhatsApp یا iMessage

عکس درون پست تصویری از یک تبلیغ در میدان Penn است، و یک کمپین تبلیغاتی را علامت می‌دهد که ماه ژانویه شروع شده و در حال گسترش است. ایده این کمپین این است که با ارزش و مهم بودن رمزگذاری end to end را به مردم آمریکا علامت دهد و در نتیجه تعداد کاربران اپلیکیشن واتساپ افزایش پیدا کند.

کاربران در دیگر مناطق از واتساپ استقبال زیادی کرده‌اند، ولی این امر تا کنون در ایالات متحده پژوهشگر نشده است. آیا این کمپین این قضیه را تغییر می‌دهد؟ باید حوصله کرد و دید.

ویل کاثکارت، سرپرست قسمت واتساپ در شرکت متا، در یک رشته توییت این امر را توضیح می‌دهد. وی می‌گوید که واتساپ در ایالات متحده در حال رشد است و آشکار است که شرکت متا تمایل به سرعت بخشیدن به این روند را دارد. در توییت وی آمده است: «ما کمپین بازاریابی که در ژانویه شروع کرده بودیم را گسترش می‌دهیم که مردم ایالات متحده را با با ارزش و مهم بودن رمزگذاری end to end آگاه کنیم. روزانه 5.5 میلیارد پیام کوتاه در ایالات متحده ارسال می‌شوند که امن نیستند».

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره جدال تبلیغاتی WhatsApp یا iMessage چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در بین گذاشته و اخبار علمی را با ما دنبال کنید.

منبع: gsmarena

[ad_2]