جدیدترین مدل های انگشتر فیروزه زنانه 1401 + راهنمای خرید

[ad_1]

انگشتر فیروزه زنانه : یکی از پرطرفدارترین نوع انگشتر ها را می توان فیروزه نام برد که محبوبیت بسیاری بین خانم دارد این نوع از انگشتر ها خاصیت هایی نیز با خود به دنبال دارند که در ادامه به طور کامل هر کدام را شرح می دهیم. به همین جهت ما مجموعه ایی از جدیدترین انواع انگشتر فیروزه زنانه ۱۴۰۱ به دنبال راهنمای خرید را برای شما مهیا کرده ایم. دنبال ما باشید.

انگشتر فیروزه زنانه

جدیدترین مدل های انگشتر فیروزه زنانه ۱۴۰۱ + راهنمای خرید

انواع سنگ فیروزه

فیروزه عجمی : از با ارزش ترین نوع فیروزه که به رنگ آبی پر رنگ و شکل تراش داده شد این سنگ هیچ گونه رگه نداشته و کاملا صاف و فقط در ایران یافت می شود.

فیروزه شجری : این فیروزه را صرفا می توان از رگه یا شجر های سیاه و قهوای تشخیص داد که مربوط به سنگ اصلی تشکیل دهند اون ها می باشد. این رگه ها طرح عای غیر منظمی را تشکیل داده که شفاف و زیبا می باشد. سبب نام گذاری این فیروزه شباهت فراوان اون به برگ درختان می باشد.

مدل جدید انگشتر فیروزه زنانه

شناخت فیروزه اصل

به جرأت می‌توان گفت تشخیص فیروزه اصل کار هر کسی نیست و حتی افراد زبر دست نیز ممکن است در برخی مواقع از شناخت فیروزه اصل ناتوان شوند. در ایران چون کیفیت فیروزه نیشابور بالاتر از کیفیت فیروزه کرمان و دامغان است بنابراین قیمت بالاتری دارد. برخی از افراد سودجو فیروزه دامغان یا کرمان را جای فیروزه نیشابور می‌فروشند و از این راه سودهای کلانی به دست می‌آورند.

انواع انگشتر فیروزه

یک نکته مهم فیروزه سنگی است که دارای طیف رنگی فراوان پهناور‌ای می‌باشد. فیروزه را می‌توان در رنگ‌های آبی تاریک، آبی کم رنگ، سبزه تاریک تا سبز روشن پیدا کرد. واجب به ذکر است هر اندازه رنگ آبی تاریک در سنگ فیروزه زیادتر از رنگ سبز اون باشد، ارزش سنگ فیروزه زیادتر خواهد بود. لذا جواهراتی که از این نوع سنگ‌ها ساخته می‌شوند گران‌بها خواهند بود و ارزش بیشتری خواهند داشت.

انگشتر فیروزه

روش شستن انگشتر فیروزه

استفاده از پارچه نخی : هنگامی که فیروزه شما به مواد اسیدی آغشته شده است برای پاکیزه کردن اون کافیست از یک پارچه نخی آرام و مرطوب استفاده و اون را به آهستگی روی سنگ فیروزه بکشید.

استفاده از پارچه چرمی : در این روش کافیست شما انگشتر روی پارچه چرمی بکشید تا فیروزه درخشنده و زیبا شود البته اگر علاقمند به روش های دیگر برای پاکیزه کردن نقره وجود دارد که در مقاله به طور کامل به اون نشانه کرده ایم.

راهنمای خرید انگشتر فیروزه زنانه

انگشتر فیروزه در کدام انگشت قرار می گیرد

یکی از مواردی که افراد وقت انداختن انگشتر به اون توجه می کند این است که انگشتر باید در کدام دست قرار گیرید ، روایت ها و حدیث ها مختلفی در مورد از پیامبر(ص) و معصومین تعریف شده است که با توجه نتجیه گیری انجام شده خوب تر است انگشتر فیروزه در دست راست قرار گیرد اما این مورد به شکل مستحب بوده و هیچ گونه واجباتی در این مورد تعریف نشده است که حتما انگشتر باید در دست چپ قرار گیرد.

 آیا انگشتر فیروزه حرام است؟

شرایط محافظت انگشتر فیروزه زنانه

این نگین نباید با کرم، روغن و ادکن تماس مستقیم داشته باشد برای چی که سبب تغییر رنگ اون می‌شود. انگشتر فیروزه خود را وقت کار با مواد شوینده از دست خود خارج آورید. همچنین این نگین نبایستی با آب کلردار تماس داشته باشد. به طور کلی از تماس مواد چربی با این نگین اجتناب نمایید.

انگشتر فیروزه اصل

قیمت انگشتر فیروزه زنانه

انگشتر شیک فیروزه دخترانه

خواص انگشتر فیروزه

دنبال ما باشید

[ad_2]