جزئیات ادغام کارت‌های بانکی 

[ad_1]

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اعلام کرد: نمایندگان مجلس طرح ادغام حساب‌ها و کارت‌های بانکی افراد را مطرح کرده اند.
به شرح صفحه اقتصاد، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان مجلس برای ادغام حساب‌ها و کارت‌های بانکی افراد خبر داد.
وی گفت: حالا ۵۰۰ میلیون کارت بانکی در سرزمین موجود است که میانگین اون هر ایرانی دارای ۷ کارت بانکی است که این تعداد از حساب یا کارت بانکی برای سرزمین به‌ نوعی پرخطر است و ساختن مشکل در مسائل اقتصادی سرزمین می‌کند.
عضو کمیسیون شوراها افزود: مثلاً افرادی که بر دلیل‌ محکومیت حساب‌های بانکی‌شان بسته شده است یا تصمیم پولشویی دارند و یا اتباع غیرمجاز خارجی که در سرزمین اقامت دارند به‌راحتی می‌توانند کارت بانکی افراد را اجاره کنند و از اون استفاده کنند.
ابوترابی تصریح کرد: هدف از این کار این است که تمام حساب‌ها و کارت‌های بانکی جمع‌آوری و تبدیل به یک کارت با مشخصات افراد شود تا دیگر افراد سودجو نتوانند از این حساب‌ها در جهت اهداف خودشان استفاده کنند، چون یک کارت است و افراد به اون نیاز دارند و دیگر نمی‌توانند کارت بانکی خود را به سایر افراد اجاره دهند که این اقدام از لحاظ امنیت اقتصادی برای سرزمین واجب است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی می‌توان این اقدام را برای کودکان ۱۰ سال به بالا نیز اعمال کرد، یعنی کارت بانکی برای کودکان و نوجوانان تعبیه شود که فقط مخصوص خرید و مسائل روزمره اون‌ها شود تا با این اقدام هم سد از سوءاستفاده از کارت‌های بانکی بچه‌ها در سرزمین شویم.

منبع: تسنیم

 

[ad_2]