جزئیات اطلاعیه به خریداران VPN در سرزمین

[ad_1]

بر پایه شرح‌‌ها، جستجوی کاربران ایرانی برای نصب VPN افزایش ۳۰۰۰ درصدی و یک رکورد تاریخی را به ثبت رسانده است.
به شرح صفحه اقتصاد، اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران با تایید اینکه قطع سرویس برخی اپلیکیشن‌های خارجی دلیل افزایش خرید فیلترشکن در بازار ایران شده، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مردم به اپلیکیشن‌های ایرانی اطمینان ندارند و از فروش فیلترشکن در برخی مراکز خدماتی موبایل تا ۲۸۰ هزار تومان خبر داد. او تاکید کرده مردم می‌توانند در شکل خرید VPN هایی که کارکرد ندارند و یا گران هستند، به اتحادیه مراجعه و شکایت کنند!
«سعید نقوی‌ الحسینی» بازرس هیات مدیره اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران، با تایید افزایش فروش فیلترشکن و با تاکید بر اینکه شرح‌‌ها علامت می‌دهد دامنه جستجوی کاربران ایرانی برای دریافت VPN یک رکورد تاریخی و افزایشی ۳۰۰۰ درصدی را ثبت کرده است، گفت: «برخی مردم که فرزندان‌شان دانشجوی خارج از سرزمین هستند یا عمر کسب و کارشان به فضای غیر واقعی وابسته است مجبورند برای خرید فیلترشکن به جستجو کافی‌نت‌ها یا رسته خدماتی موبایل بروند.»

به گفته او در شرایط فعلی اکثر فیلترشکن‌ها یا اختلال دارند یا به طور کلی قطع هستند.

نقوی الحسینی در پاسخ به این سوال که مردم بابت خرید فیلترشکن‌هایی که کارایی ندارند و یا با هزینه گزافی تهیه شدند به کدام اتحادیه می‌توانند شکایت کنند، گفت: «مردم باید ببینند از کدام اتحادیه خدمات کسب کرده‌اند؟ چنانچه مردم بابت خرید فیلترشکن هزینه گزافی داده باشند برای دریافت‌حقوق‌شان به اتحادیه فناوران کامپیوتر، مخابرات یا صوت و عکس مراجعه کنند.»

خرید فیلترشکن در بازار ایران به دلیل مسدودسازی فضای غیر واقعی رواج گرفته است. این در حالی است که بررسی‌ها علامت می‌دهد، پس از فیلتر حدود ۲۰ پلتفرم بین‌المللی در یک ماه اخیر، امروز روند مسدودسازی VPNها به اوج خود رسیده است. با این حال برخی از مسئولان به مردم می‌گویند تا تاریخ قطع برخی اپلیکیشن‌های خارجی از پلتفرم‌های ایرانی استفاده کنند؛ اما به گفته نقوی، مردم زیر بار صحبت‌های مسئولان نمی‌روند چراکه آنها به اپلیکیشن ایرانی اطمینان ندارند.

در همین مورد بازرس هیات مدیره اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران گفت: «این روزها قسمت زیادی از نخبگان یا فعالان استارتاپی به کشورهای اروپایی مهاجرت کردند. دلیل مهاجرت این افراد هم به شرایط سیاسی یا اقتصادی مربوط می‌شود. حالا با محدود کردن اینترنت و قطع شدن برخی اپلیکیشن‌های خارجی برخی مردم دیگر نمی‌توانند از افراد خانواده خود با خبر شوند.»

منبع: دیجیاتو

[ad_2]