جزئیات تبادل پیام بین ایران و آمریکا

[ad_1]

جزئیات تبادل پیام بین ایران و آمریکا

وزیر امور خارجه در ملاقات با همتای سوری با بیان این‌که تبادل پیام‌ها بین آمریکا و ایران از راه برخی وزرای خارجه و هماهنگ کننده در حال انجام است، گفت: ایران با اتخاذ رویکردی منطقی راه دیپلماسی را پیگیری می‌کند

تبادل پیام‌ها بین آمریکا و ایران از راه برخی وزرای خارجه و هماهنگ کننده در حال انجام است

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در کنار هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با حسین امیرعبداللهیان ملاقات و گفت‌وگو کرد. در این ملاقات درباره موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

امیرعبداللهیان در این ملاقات ضمن رد هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه و کارها ثبات زدا در منطقه غرب آسیا خاطرنشان کرد: همکاری‌های مشترک دو سرزمین در سال‌های قبل در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و همزمان استفاده گیری از روند آستانه دلیل بازگشت سریع‌تر دوستی و راحتی به سوریه شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در قسمت دیگری از گفت‌وگوهایش با فیصل المقداد در کنار نشست مجمع عمومی درباره روند مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: تبادل پیام‌ها بین آمریکا و ایران از راه برخی وزرای خارجه و هماهنگ کننده گفت‌وگوها در حال انجام است. ایران با اتخاذ رویکردی منطقی راه دیپلماسی را پیگیری می‌کند و بر توافقی پایدار و دارای ضمانت برخورداری از منافع اقتصادی اون تأکید دارد.

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن قدردانی از نقش مهم ایران در کمک به برقراری دوستی و امنیت در منطقه و مواجهه موثر با تروریسم اظهار داشت: همکاری‌ها بین ایران و سوریه در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی به بهترین شکل ادامه دارد. سوریه در شرایط جاری بر همکاری‌های اقتصادی و تجاری مشترک به منظور مواجهه با آثار مخرب کارها غیرقانونی و قهری غرب علیه مردم سوریه تأکید دارد.

تحولات منطقه ای از جمله ابتکارات سیاسی برخی کشورهای عربی برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب، شرایط فلسطین و تحولات بین‌المللی از جمله اوکراین از دیگر محورهای گفت‌گوها وزرای خارجه ایران و سوریه بود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *