جزئیات جدید از وام فرزندآوری

[ad_1]

جزئیات جدید از وام فرزندآوری

براساس آمار بانک مرکزی از تاریخ ابلاغ راه نامه مربوطه (۳۱ فروردین) تاکنون ۳۸۳ هزار و ۲۳۹ فقره تسهیلات گرفتن‌الحسنه فرزند به مبلغ ۱۵ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است

جزئیات جدیدی از وام فرزندآوری اعلام شد

دستورالعمل وام فرزندآوری در راستای قانون جوانی فراوانی و حمایت از خانواده اواخر فروردین ماه سال جاری به شبکه بانکی ابلاغ شد.

بر پایه این دستورالعمل، پدر فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به سپس به دنیا آمده‌اند، به ازای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان و به ازای فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان و به ازای فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنج به سپس ۱۰۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

دوره بازپرداخت هر یک از این تسهیلات نیز به نظم ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماهه است.

همچنین، کارمزد تسهیلات فرزندآوری حداکثر ۴ درصد به شکل سالانه است و پرداخت اون مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، با اخذ سفته از متقاضی و یا یک ضمانت کننده با اعتبار است.

البته، متقاضیان این وام باید به این نکته توجه کنند که تسهیلات تولد فرزند به افرادی وابستگی می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل محل تولد پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.

روند دریافت وام فرزندآوری به این شکل است که متقاضیان در سامانه تسهیلات گرفتن‌الحسنه فرزند ثبت‌نام می‌کنند و از سوی بانکی که تعیین کرده‌اند، پیامک دریافت می‌کنند تا برای تکمیل مدارک و انجام فرآیند به بانک مراجعه کنند.

در این زمینه، علی صالح‌آبادی_رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که بانک‌ها باید پس از تکمیل مدارک توسط متقاضی ظرف زمان حداکثر ۱۰ روزکاری تسهیلات فرزندآوری را به حساب متقاضی واریز کنند.

در این بین، براساس آمار بانک مرکزی از تاریخ ابلاغ راه نامه مربوطه (۳۱ فروردین) تاکنون ۳۸۳ هزار و ۲۳۹ فقره تسهیلات گرفتن‌الحسنه فرزند به مبلغ ۱۵ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *