جزئیات هک شبکه یک و خبر صدا و سیما ؛ ماجرای هک اخبار صداوسیما چه بود؟

[ad_1]

جزئیات هک شبکه یک و خبر صدا و سیما در رسانه های خبری مختلف منتشر شده است. ماجرای هک اخبار صدا و سیما چه بود؟ با جونی دنبال باشید.

بررسی‌های اولیه درباره جزئیات هک شبکه یک و خبر صدا و سیما علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت ۲۱ روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است.

زیادتر بخوانید:

جزئیات هک شبکه یک و خبر صدا و سیما ؛ ماجرای هک صداوسیما!

جزئیات جدید هک شبکه یک و خبر صدا و سیما
جزئیات جدید هک شبکه یک و خبر صدا و سیما

به شرح جونی و به تعریف از ایرنا، یک منبع آگاه در سازمان صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، درباره نتایج اولین بررسی‌ها پیرامون هک شب قبل صدا و سیما، اظهار داشت:

بررسی‌های اولیه علامت می‌دهد پخش فایل آلوده در اخبار ساعت 21 روز شنبه ناشی از هک پلی‌اوت شبکه خبر بوده است. پشت منظره‌ برخی خبرسازی‌ها و شایعات منتشرشده و اکانت‌های سازمانی، برخی گروه‌ها و جریان‌ها هستند که تضعیف مدیریت سازمان صداوسیما را دنبال می‌کنند.

وی با اعلام اینکه سپس از هک 7 بهمن 1400 هیچ کدام از نهادهای مسئول حتی یک ریال نیز به امن‌سازی شبکه سازمان کمک نکردند، گفت:

بررسی‌های فارنزیک هک سال قبل مشخص کرد مهاجم از خردادماه 1400 در شبکه سازمان وجود داشته و فرایند امن‌سازی شبکه های سیما برنده بوده است؛ اما شبکه خبر به واسطه ماهیت خبری خود دسترسی‌های مخصوص‌ای داشته که سپس از رخداد اخیر در حال امن‌سازی است.

چند روز نزد پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما سرانجام به هک اخبار صداوسیما واکنش علامت داد. هک شبکه خبر و یک صدا و سیما خرابکاری بود! این چیزی است که رئیس سازمان صدا و سیما تاکید داشت و اتفاق چند شب قبل شبکه خبر و یک صدا و سیما را خرابکاری نامید و نه هک!

به شرح جونی و به تعریف از خبرآنلاین، زیادتر گمانه ها در این باره بود که به دلیل استفاده از سیستم کنداکتور دستی و عدم ارتباط آنتن زنده با شبکه اینترنت ، احتمال هک سیستم از خارج منتفی است و احتمالا آنچه چهره داده یک خرابکاری بوده است.

رسانه مردمی تا نزد از سخنان جبلی درباره هک اخبار شبکه خبر و یک صداوسیما بیصدا کرده بود. اتفاقی که انتقادات بسیاری را به دنبال داشت.

کنار‌های مرتبط با هک اخبار شبکه خبر و یک تا جایی نزد رفت که گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر رفتن خدابخشی از معاونت صداوسیما مطرح شده بود.

به نظر شما با توجه به موارد گفته شده و افزایش امن‌سازی شبکه توسط صدا و سیما، آیا هک شبکه های تلویزیونی دیگر اتفاق نخواهد افتاد؟ نظر شما درباره هک اخبار شبکه یک و خبر صدا و سیما چیست؟

زیادتر بخوانید:

[ad_2]