جزئیات پرداخت خسارت تصادفات بدون کروکی • جونی

[ad_1]

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: درهفته دولت از سامانه‌ پرداخت خسارت زیر ۲۰ میلیون تومان در تصادفات رانندگی بدون نیاز به کروکی رونمایی می‌شود و افراد با ارسال اطلاعات به سامانه و بدون مراجعه حضوری خسارت دریافت می‌کنند.

پرداخت خسارت تصادفات زیر ۲۰ میلیون تومان بدون نیاز به کروکی

مجید بهزادپور در برنامه‌ تلویزیونی به مناسبت هفته دولت در خصوص کارها صنعت بیمه اظهار داشت: یکی از برنامه‌های صنعت بیمه پرداخت خسارت تصادفات زیر ۲۰ میلیون تومان بدون نیاز به کروکی است که سامانه‌ای طراحی کردیم که با ارسال اطلاعات تصادفات بدون مراجعه حضوری پرداخت خسارت انجام شود و به حساب فرد زیان دیده واریز شود.

بهزادپور با نشانه به اینکه تسهیل خدمات رسانی در اولویت برنامه‌ها قرارداد، گفت: در صدد هستیم خسارت‌ها را در تاریخ کم و پیچیدگی‌های کم پرداخت شود و برای این مورد پروژه‌های متعددی با هدف آسان سازی بیمه کردن و گرفتن خسارت و تماس با بیمه تعریف شده است و برخی در هفته دولت و بخشی تا آخر سال ارائه می‌شود.

سامانه کروکی آنلاین پلیس راهور

وی ادامه داد: یکی دیگر از کارها طراحی سامانه کروکی آنلاین است و در این طراح پلیس با لطیف افزارهایی که در اختیار دارد کروکی تصادف را به شکل آنلاین به دستگاه‌های مربوطه ارسال می‌کند تا در تاریخ صرفه‌جویی شود و افراد هرچه سریع‌تر خسارت خود را دریافت کنند.

اجرای نسخه الکترونیکی برای بیمه‌‌های تکمیلی طی ۲ ماه آینده

بهزادپور تصریح کرد: تکلیفی که سال‌ها برعهده قسمت‌های مختلف از جمله بیمه بازرگانی بوده این است که در حوزه بیمه تکمیلی نسخه الکترونیکی را اجرا کند.

وی افزود: پروژه ما هاب بیمه معالجه است و تا دو ماه آینده قسمت نسخه الکترونیکی بیمه تکمیلی نیز مهیا می‌شود و به سیستم جامع می‌پیوندد .

این رتبه مسئول در صنعت بیمه در ادامه درباره مردمی سازی بیمه گفت: برای اولین بار سند بالادستی به نام سند تحول توسط دولت ابلاغ شد و در اون مردمی سازی صنعت بیمه، دیجیتال کردن، کاهش تصدی بیمه مرکزی هدفگذاری شده است.

وی افزود: در حوزه مردمی سازی در حوزه‌های بیمه بازرگانی بیشترین پرتفوی را داریم و قسمت بیمه معالجه و شخص ثالث بیشترین حجم حوزه کوشش است.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه برنامه‌های مشخصی از ابتدای سال در صنعت بیمه تبیین کردیم، افزود: یکی از موارد که به نتیجه رسید این است که چگونه بیمه‌های تکمیلی را گسترش دهیم؟ اولین پروژه مربوط به خادمان سلامت و کارکنانی که در داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها کوشش می‌کنند، است که شامل بیمه تکمیلی نمی‌شدند اما در پروژه جدید این قانون اصلاح ۵۰۰ هزار نفر را تحت لباس قرار دادیم.

بیمه تکمیلی برای رانندگان تاکسی

وی ادامه داد: در نظر داریم بیمه تکمیلی را به مشاغل دیگر همچون تاکسیرانی‌ها تسری دهیم و نزد‌بینی می‌کنیم پنج میلیون نفر را لباس دهد و به اضافه خانواده مطمئنا تعداد بیشتری خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: یکی از محورهای اصلی حرکت بیمه مرکزی استفاده از علمی‌های نوین است و فردا با معاونت علمی و علمی تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم تا از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: رشد صنعت بیمه جز با علمی‌ امکان‌پذیر نیست و از سوی دیگر ۷۰ درصد فروش بیمه برعهده کارگزاری‌ها و نمایندگی‌ها است که باید معیشت و فرایند کاری آنها نیز مورد توجه قرار گیرد بنابراین  با تماس‌ها و توافق‌هایی انجام شده تا با پیاده‌سازی علمی این قشر نیز صدمه نبینند.

[ad_2]