جسم هوشنگ ابتهاج در پارک محتشم رشت به خاک سپرده شد [+عکس و فیلم]

[ad_1]

مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج از ساعت ۸ سحر در باغ محتشم (پارک شهر) مقابل پردیس دانشگاه گیلان در استانداری گذشته در حال برگزار است.

جسم شاعر فقید «امیر هوشنگ ابتهاج» با وجود جمعی از مسئولان، مردم و اهالی فرهنگ و هنر در شهر رشت تشییع و پس از برگزاری این آیین، در پارک محتشم رشت به خاک سپرده شد.

مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج

  • هوشنگ ابتهاج پارک محتشم رشت
مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج
فیلم مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج, عکس مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج

دفن هوشنگ ابتهاج در پارک محتشم

یلدا ابتهاج دختر هوشنگ ابتهاج گفت:

پدرم می‌گفت “کسی که با صداقت و صمیمیت با مردم صحبت می‌کند مردم قدرش را می‌دانند و پاسخش را خواهند داد. ” و امروز خانواده “سایه” را به وطن بازگرداند و این آرزوی سایه بود و این امانت را ما به شما می‌سپاریم.

جوانان در حالی که لباس هایی مزین به اشعار امیرهوشنگ ابتهاج به بدن و عکس سایه را در دست دارند در کنار محلی که برای تدفین سایه در نظر گرفته شده ، چشم به راه جسم این شاعر نامی کشورمان هستند تا مراسم خاکسپاری را برگزار کنند.

در ادامه میتوانید عکس مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج را دید کنید:

مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج
عکس مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج, دفن هوشنگ ابتهاج در پارک محتشم, هوشنگ ابتهاج پارک محتشم رشت

جلالی نماینده گذشته ایران در سازمان ملل هم در این مراسم در سخنانی گفت: زمانی که امیرهوشنگ ابتهاج در بستر بیماری بود در قطعه شعری در لفافه از وی پرسیدیم که آرامگاهش کجا باشد که او هم با عشقی که به زادگاهش می‌ورزید، گفت: می‌خواهم پس از مرگم در شهر خودم رشت یواش بگیرم.

در ادامه میتوانید فیلم مراسم خاکسپاری هوشنگ ابتهاج را دید کنید:

هوشنگ ابتهاج (سایه) سال ۱۳۰۶ در رشت متولد شد و نخستین کتابش با عنوان «نخستین سرود‌ها» منتشر شد و او سرودن غزل را کنار سرودن شعر در قطعه‌های دیگر سنتی تجربه کرد. همچنین نمونه‌‎هایی از شعر جدید بین آثار این شاعر فقید به چشم می‌خورد و شعر تصنیف معروف «سپیده» که با عنوان «ایران‌ای سرای امید» شناخته می‌شود از سروده‌های ابتهاج است.

اخبار زیادتر:

[ad_2]