جشنواره فیلم کوتاه تهران 1401 +[میزبان ۲۰۰ آرتیست و هنرجوی سینما در شهرستان‌ها]

[ad_1]

سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران میزبان بیش از ۲۰۰ نفر از مسئولان دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در شهرستان‌ها، استادان و هنرجویان از سراسر سرزمین می‌شود.

در این دوره از جشنواره برای نخستین بار با راه اندازی کانون علم‌آموختگان انجمن سینمای جوانان ایران، در همایشی مخصوص علم آموختگان انجمن گردهم جمع می‌شوند. این همایش پنجشنبه ۲۸ مهر از ساعت ۹ تا ۱۲ در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم کوتاه تهران 1401

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بیش از ۲۰۰ نفر از مسئولان دفاتر، استادان و هنرجویان ممتاز انجمن سینمای جوانان ایران در استان‌های مختلف سرزمین در روزهای برگزاری سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، به تماشای آثار آماده در این حادثه می‌نشینند.

سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱(۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲) برگزار می‌شود.

سینماگران مطرح ایرانی در نشست‌های تخصصی «۳۹-۲۰»

جشنواره فیلم کوتاه تهران 1401

امیر پذیرفته کارگردان فیلم کوتاه «اندروا» که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران وجود دارد درباره محوریت «ژانر» در این دوره از جشنواره، اظهار داشت:

همیشه در چارچوب کارکردن خوشی‌قسمت است، متاسفانه در سال‌های اخیر همه فیلم‌ها مانند به هم شده‌اند. زمانی که شما یک فیلم را بر روی پرده سینما دید می‌کردید، حس می‌کردید این فیلم را قبلا دیده‌اید.

وی در ادامه گفت:

محوریت «ژانر» در این دوره دلیل می‌شود که اتفاقات جدید در فیلم‌ها ببینیم و فیلم‌سازان جدید با دید‌های جدید در حوزه فیلم کوتاه دیده شوند. به نظر من باید یک فیلم‌ساز راه خود را پیدا کند و به سمتی برود که در اون حوزه و در اون ژانر تبحر دارد اما من عقیده دارم فیلم‌ساز به دنبال ساخت فیلم به دنبال کسب علم و تجربه هم می‌رود و این اتفاق فراوان خوشی‌قسمت است.

پذرفته درباره اندروا گفت:

قبل از ساخت این فیلم مستند قلب اندروا را ساخته بودم و پس از اون شروع به ساخت فیلم اندروا کردم. با توجه به این که می‌خواستم فیلم «ژانر» بسازم کمی نگرانی داشتم، برای چی که می‌خواستم درون فضای جدیدی شوم و خداروشکر از نتیجه کار راضی هستم.

اخبار زیادتر:

اگر اطلاعات و یا تصاویری در این صفحه به اشتباه درج شده در قطعه دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا اصلاح و یا حذف شود

….

[ad_2]