جنجال بر سر انتخاب بازیگران فیلم جدید «برادران سوپر ماریو»

[ad_1]

جان لگویزمائو (John Leguizamo) بازیگر کلمبیایی-امریکایی از اینکه تمام بازیگران فیلم انیمیشن بعدی برادران سوپر ماریو (Super Mario Bros) سفیدپوست هستند و فقدان مشخص بازیگران کلیدی لاتین زبان انتقاد کرد.

این بازیگر ۶۲ ساله که نزد از این در لایو اکشن سال ۱۹۹۳ برادران سوپر ماریو نقش لوئیجی را بازی کرده بود و زمانی که مشخص شد کریس پرت Chris Pratt قرار است نقش ماریو، این لوله کش محبوب ایتالیایی را بر وظیفه بگیرد تحت تاثیر قرار نگرفت.

انتقاد جان لو جان لگویزمائو به انتخاب بازیگران تماما سفیدپوست برای فیلم «سوپر ماریو»

جان پس از انتشار اولین تریلر سوپرماریوی جدید موضع خود درباره این فیلم را ابراز کرد و همچنین از انتخاب بازیگران بدون در نظر گرفتن رنگ پوست برای فیلم سوپرماریویی که خودش در اون بازی کرده بود تمجید کرد.

او در توییتر نوشت: «فراوان خوشحالم که برادران سوپر ماریو دوباره به منظره‌ می‌آید. مشخص است که به اندازه کافی نمادین است. اما حیف که همه آنها سفید شده‌اند و هیچ لاتین زبانی در نقش های اصلی نیست.»

انتقاد جان لو جان لگویزمائو به انتخاب بازیگران تماما سفیدپوست برای فیلم «سوپر ماریو»

این فیلم قرار است سال ۲۰۲۳ اکران شود.کریس پرت نقش نمادین ماریو را بر وظیفه دارد و چارلی دی برای نقش برادرش لوئیجی انتخاب شده است. همچنین آنیا تیلور جوی در نقش پرنسس پیچ در فیلم بازی خواهد کرد.

جان زمان زیادی است که از بازیگران لاتین زبان در هالیوود حمایت می‌کند، به‌طوری‌که اخیرا تصمیم گرفت در مراسم جوایز امی ۲۰۲۰ شرکت نکند، زیرا دید که هیچ بازیگر لاتینی در اون سال در دسته بازیگران نامزد دریافت جایزه نشده است.

انتقاد جان لو جان لگویزمائو به انتخاب بازیگران تماما سفیدپوست برای فیلم «سوپر ماریو»

آغاز سال جاری کریس پرت در مورد تصمیم خود برای ایفای نقش ماریو علیرغم اینکه خودش اصالت ایتالیایی ندارد صحبت کرد. از آنجایی که این بازیگر اهل مینه سوتاست برخی از بینندگان دلواپس لهجه او بودند. او گفت: «من از نزدیک با کارگردان ها کار کردم و چند چیز را امتحان کرد و در نهایت به چیزی رسیدم که به اون ارزش فراوان داشتن می‌کنم و بی‌صبرانه منتظرم تا مردم اون را ببینند و بشنوند.

کریس تاکید کرد که این یک فیلم لایو اکشن نیست و او قرار نیست با لباس لوله‌‌کشی این سو و اون سو بدود.

[ad_2]